Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem kötnek már le a...

Miért nem kötnek már le a videójátékok?

Figyelt kérdés

12 évesen biztos voltam benne, ha felnövök sem fogom abbahagyni, és ugyan olyan kocka leszek, mint akkor. Ez most 10 évvel azután viszont nem így van. Egyáltalán nem kötnek le. Nem is tudom, mikor volt már, hogy utoljára végigvittem egy játékot. A gépemen van kb 10 játék, talán mindegyiben max 2 órám van. A Detroitot vittem végig, de azt is inkább csak azért, mert valaki ajánlotta. Egyébként nem volt rossz.


Mikor leülök játszani max fél órát bírok ott ülni előtte. Inkább abbahagyom, ésmegyek a telefonom nyomkodni az ágyamban (persze ha nincs fontosabb dolgom). Nem értem magam. Ti is így vagytok ezzel? Továbbá a sorozatok. Meg van, hogy melyek azok, amik érdekelnek. Most épp mindenből az új évadokra várok. Van, hogy belekezdek egy sorozatba, és egyszerűen nem köt le. A Breaking Bad után az Eufória volt ami igazán magával ragadott. Nem értem. Elkezdtem a Lucifert, Sabrinát, What we do in the shadowst, The officet... de egyszerűen nem bírom folytatni.

Most épp a falloutozni készültem, de valamiért nem indul el.

Gondoltam addig kiírom ezt a kérdést lol.



2020. aug. 28. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már a mobiltelefonok, illetve a közösségi média okozta betegség. Egyszerűen képtelen vagy koncentrálni valamire 1-2 percnél tovább. Ugye?
2020. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is igy vagyok vele. Olyan címeket kezdtem el mint a Watch Dogs 2, DOOM (2016), GTA V stb..., de egyiket sem fejeztem be. Utoljára az első kettő Falloutot játszottam végig és le is kötött, nagyszerű játékok.
2020. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Travis83 ***** válasza:
100%

Egyrészt emberfüggő, mert sokan ahogyan felnőnek, egyre jobban változnak és így az ízlésviláguk is formálódik az évek alatt. Én is sok embert ismerek, akiket már nem annyira érdekel vagy köt le a videojátékok világa. Nálam viszont ez változatlan maradt és továbbra is rajongok értük, még 37 éves fejjel is.


A másik dolog a bőség zavara, hasonló amit az első hozzászóló írt. A videojátékokon kívül ugyanis annyi minden más van, hogy az embert nem biztos, hogy pont a gaming fogja lekötni. Filmek, sorozatok, teló, közösségi oldalak, stb.

2020. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a mostani játékok egy kaptafára készülnek és semmi különleges nincs bennük. Kivéve a Sony exkluzív játékai, mert azok mindegyik jók. Ha kevésbé kötnek le a játékok azt is jelenti, már másra vágysz. Próbáljál meg élni, keressél új hobbit, hagyd ott a gameket egy időre. Tényleg csak olyan gammel játsszál, ami számodra várós lehet. Pl egy Cyberpunk 2077 vagy Mafia 1 nagyon várom.
2020. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Felnőttél. :) ennyire egyszerű. Van fontosabb dolog is az életben annál, hogy egy játékba X órát beleölj, és évek múlva semmi értelme ne legyen. Én is most nagynehezen rávettem magam hogy a GTA V-t kijátsszam, de azon kívül mem tudok már a játékokra gondolni. Inkább a hobbimra koncentrálok, és alkotok. Az maradandó, és eredményes. :)

22F

2020. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne kipróbálnod más műfajú játékokat is nem csak az ilyen Open world-RPG hibrideket mint például a Fallout. Ezeken elég könnyű kiégni és félúton abbahagyni, nagyon sok idő kell hozzá, hogy végigvigyed. Ha jól értem most 22 éves vagy, nem meglepő, hogy nincsen 60-80 órád és persze kedved, végig vinni egy ilyen hosszú játékot. Ha pedig valami multiplayeres játékról van szó, akkor nagyon hasonló a probléma. Egyébként napjainkban ezek az Open World játékok nagyon népszerűek, nagyon sok pénzt is termelnek, hatalmas a rajongótáboruk, a játékok gyakorlatilag egyre hosszabbak lesznek az idő előrehaladtával. Próbálj olyan játékot találni magadnak, ami azért rövidebb és egyszerűbb viszonylag, na meg leköt, illetve kikapcsol a játékmenete. Nem minden a grafika, vannak régebbi játékok is amik nagyon jók és persze azokból is az egyszerűbbeket ajánlom, nem az ilyen baromi hosszúakat. Említetted, hogy a Detroit: Become Human volt az utolsó amit végigvittél, szerintem érdemes lenne ehhez hasonló játékokat keresned. Ne 12 éves fejjel gondolkozzál, akkor mások voltak a körülményeid, több időd is volt stb. Ugyanez igaz a sorozatokra, ha sok évada van és sokat kell várni a folytatásra, akkor természetes, hogy az ember egy idő után beleun a várakozásba, főleg ha az új évad csalódást okoz és teljesen kiszámítható, hogy mi fog történni. Na meg ha nagyon hasonlít a műfaj, cselekmény, sztori, a sorozatokban amiket nézel, megint csak nem csoda, hogy megunod az egészet.

Érdemes lenne egy kis szünetet tartanod és mást csinálnod a sorozatozáson és gamelésen kívül, egy idő után, biztos jön majd valami játék/sorozat ami megint felkelti az érdeklődésedet.

2020. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Travis83 ***** válasza:
100%
#5: a videojáték is hobbi és sokak számára szintén maradandót alkot, ergo maradandó élményt.
2020. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#5, Ezzel a logikaval en es sok 30-40-es ismerosem sem nott fel, hiaba van csaladja, baratai, melo, stb.
2020. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bar azzal kiegeszitenem hogy tobnyire mulriplayer partiak vagyunk. A single cimekbol en is evek ota kiegtem.
2020. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

5-ös vagyok. Én anno nyári szünetekben képes voltam napi 10-13 órákat MTA multiplayerezni. Kegyetlenül rá voltam függve, pedig az is multi, többszázan játszottuk egyidőben. Aztán mikor leérettségiztem, és dolgozni kezdtem, feltettem a kérdést: mi értelme? Hiába jutok egyre feljebb a játékban, az csak egy játék. Eltelik néhány év, lesznek újabbak, és a régebbi játékokra már mindenki csak mint egy jó emlékként fog emlékezni. Kb 2 éve nemigen játszom semmivel, pont a múltkor gondotam végig hogy miket kaptam attól az előb említett játéktól: néhány nagyon jó barátság, elszalasztott fiatalkor, zéró szociális élet, gerincbántalmak.

De mindenki másban leli örömét. Senkinek nem mondom hogy hülye vagy ha 40 évesen a gép előtt ülsz és játszol, pusztán én nem lelem már akkora örömöm benne mint évekkel ezelőtt.. :)

2020. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!