Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmondanátok a családnak,...

Elmondanátok a családnak, hogy tudom kinél vannak a macskáik, ha az az osztálytársadnál lennének, aki a legjobb barátnőd?

Figyelt kérdés
Én nem abban a faluban lakok, mint az osztálytársam, és elmentem hozzájuk. Tőlük két utcával fentebb lakik egy család, az anyukát ismerem, köszönő viszonyba vagyok vele meg a gyerekével. Felrakta fb-ra, hogy eltűntek a kisfia macskái, és ha valaki látta, akkor ezen meg ezen az elérhetőségen keresse őket, mert nagyon hiányzik a családnak. Mentem osztálytársamékhoz és megmutatta, hogy pár napja találtak 2 macskát. És elkezdte mondani, hogy kinek a macskái. Ha nem mondja, én nem is tudnám, hogy az az elveszett macska, aki az ismerős nő macskái. Mondtam neki, hogy ki van írva fb-ra a telefonszám, meg a házcímet is tudják, akkor miért nem viszik vissza nekik? Erre elkezdi, hogy mert a szívükhöz nőttek a macskák, meg el is nevezték már őket, és a 8 éves öccse meg szereti őket. Hát de a család is elnevezte őket, meg nekik is a szívükhöz nőttek, és szerintem az a kisfiú is nagyon szerethette őket. Erre csak vállat vont. Olyan rosszul érzem magam a történtek óta, olyan, mintha valami rosszat csináltam volna, mintha én titkolnám. De ha el is mondanám nekik, akkor kibukna, hogy én pofáztam. Meg mit mondjak a telefonba? Tudom kiknél vannak a macskáid? Mit tennétek ebben?
2020. aug. 29. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Elmennék személyesen a macska eredeti tulajdonosaihoz és elmondanék nekik mindent.

Ha netán az osztálytársam megharagszik rám, tegye. A macskának már volt gazdája, és aki találta, pontosan tudta, hogy keresi a gazdája. Ilyen helyzetben megtartani erkölcstelenség, és én ehhez nem vagyok partner.

2020. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Igen
2020. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
legközelebb nagyobb gondossággal válogasd meg a legjobb barátnődet.
2020. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk nekem még sosem tűnt el állatom, szóval nem értem hogy lehet elveszíteni, de mindegy. Ha van oltási könyv amivel tudja igazolni hogy övéké a 2 macsek, akkor van esélye. Ha nincs, akkor csak a barátnőd lelkiismeretén múlik, hogy visszaadja-e.
2020. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Mondd el
2020. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
Ezért kell csip a macskákba. A mienkben van.
2020. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Ócska, gerinctelen dolog, hogy nem akarja visszaadni őket, pedig tudja, hogy keresik. Konkrétan ez lopásnak számít. Mindenképpen szólj az eredeti gazdiknak, biztosan nagyon aggódnak, nekem nem lenne egy nyugodt pillanatom, ha eltűnne valamelyik állatom.
2020. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem szólj a szüleidnek, sokkal kevésbé kellemetlen azt mondani, hogy a anyudnak mutattad meg, mint azt mondani, hogy elmentél a nőhöz.
2020. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elmondanám. Az a szegény kisgyerek várja haza a cicáit.
2020. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám mindenképpen, hátha vissza tudják szerezni. Viszont ha nem tudják igazolni, hogy tényleg övék a macska (pl. chip) akkor nem kötelezhető a barátnőd, hogy adja vissza, sajnos. De hátha megtörik benne valami, ha elmennek értük.


Miután visszakapták a cicákat tartsák őket a lakásban!

2020. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!