Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor megjelent a koronavírus 1-2 fertőzöttel kezdetben, akkor mindenki otthon maradt meg kézfertőtlenítőzött?

Figyelt kérdés
Mostmeg olyan magas a fertőzöttek száma, mint amekkora tavasszal sem volt és mindenki tök laza és röhögnek az egészen. :D Ezt valaki magyarázza el nekem. Mibe másabb most ez az egész, mint fél éve? Olyan nevetségesek az emberek komolyan mondom már. Akik a legjobban oda voltak ettől az egésztől a legelején azok most körülbelül szembeköpik magukat ezzel viselkedéssel.
2020. aug. 30. 20:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert az elején még elhitte mindenki, hogy ez valami nagyon durva járvány lesz, ami komolyan megtizedeli a népességet.

De az előző válaszokban említett okok miatt, az emberek most már kezdenek átlátni a szitán.

2020. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Decemberre lazítani fognak, figyeljétek meg. Mikor a karácsony miatt pénzt kell költeni, utazni stb. Azért kell most elkezdeni, szept, okt, november vészhelyzet, decemberre láss csodát ismét lelassul a vírus terjedése majd.
2020. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Az én véleményem, hogy márciusban még "újdonságnak" hatott, és aki érzékenyebb volt erre, az pánikolt is. Mindenhonnan ment, hogy mi van Olaszországban, meg Kínában, és sokan arra készültek, hogy itt is apokalipszis lesz majd. Nem véletlen volt a vásárlási hullám.


A csapból is ez folyik. Aki eddig nem vette komolyan, azt most se veszi, vagy már tényleg tiszta ideg a Koronavírus szó hallatán is. Másfelől pedig állandóan ez a téma, s szerintem az emberek már beleuntak, és felét nem hiszik el annak, amit olvasnak, hallanak.

2020. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel mindig lassulhatna vagy el is tűnhetett volna, mert így is van kiesés bőven.. szerintem hülyeség, hogy direkt csinálnák azt, hogy a nyári időszak végén hirtelen emelkedik a fertőzöttek száma. Mi értelme lenne? Ez csak valami összeesküvés elmélet:D
2020. aug. 30. 20:49
 15/19 anonim ***** válasza:
45%
Alapvetö emberi tulajdonság: Egyszer már tuléltem minden baj nélkül. Akkor most mitöl lenne bajom? (Nem az igazságtartalma az érdekes! A jellemzö gondolkodásmod.)
2020. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Addig veszik lazán, amíg ki nem derül, hogy a kolléga bizony COVID-os. Jelenleg tömegpánik van a munkahelyemen emiatt (engem is holnap tesztelnek rá).

Egyébként jönnek vissza külföldről az emberek, a Balaton tömve volt, az emberek letojják a biztonságos távolságot, mert az egész csak egy összeesküvés, nincs is vírus, vagy Orbán vagy Trump találta ki ugyebár...

2020. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

12,ugyanezt gondolom.

Elég volr egyszer bezarkozni, hat ne karácsony legyen a masik, es szilveszter, szallodak miatt se..

2020. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Én is csodálkozom azon a hozzáálláson, hogy mindenki tudja, hogy tömve voltak a strandok, szállók az utóbbi időben és most hogy növekszenek a számok azt valami lehetetlen véletlennek gondolják.

Egyébként én sem magamat féltem, nagy valószínűséggel túlvészelném, inkább az idősebb hozzátartózóim miatt aggódok.

2020. aug. 30. 21:01
 19/19 A kérdező kommentje:
Akik azt gondolják, hogy direkt mondanak kevesebb számot akkor, amikor nagyobb bevételek jönnek pl most a nyaralások, aztán később a karácsony..stb. miatt, azok megmagyaráznák, hogy akkor mire jó, hogy most magas esetszámokat jelentenek be? Most értem, hogy azt gondoljátok, hogy ez azért kell, hogy megtolják a turizmust kicsit, de rengeteget veszített márciustól, amit nem tud visszahozni csak úgy. Meg megkérdezném újra: Miért nem mondanak akkor szerintetek egyszerűen konstans alacsony számokat az elkövetkezendő 3 hónapban karácsonyig? Mire jó, ha most hirtelen növelik? Így most adnak maguknak egy pofont ezekszerint.
2020. aug. 30. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!