Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor egy ismerősöm megírta...

Amikor egy ismerősöm megírta hogy elkapta a koronavírust és karanténba került, bunkóság volt tőlem, hogy nem kérdeztem rá az állapotára, hogy mennyire jött ki rajta?

Figyelt kérdés
Titeket megbántott volna ez a helyében?
2020. aug. 25. 03:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen
2020. aug. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
En nem vagyok erzelmesebb tipus, szoval hidegen hagyoty volna.
2020. aug. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem nagyon közeli ismerős vagy családtag, akkor épp ellenkezőleg. Nem illik mások egészségügyi problémáiban turkálni.
2020. aug. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Max annyit kérdezz ilyenkor, hogy jól van-e. Az, hogy pontosan mik is a tünetei és hasonlók, az privátabb infó. Ha ő úgy érzi, megoszthatja veled, akkor majd elmondja.
2020. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

A mai ember érzéketlen a másik ember problémájára, nehézségére és szereti lepattintani magáról.

A kérdésedre meg: fordított esetben ha te lettél volna az illető helyébe, neked, hogy esett volna ha ennyire nem érdekelte volna az állapotod a másik embert? szarul, ugye. Neki is biztos nagyon rosszul eshetett.


Tudod addig míg nincs bajod, könnyen pattintgatsz dolgokat le, de amikor fordított helyzetben vagy akkor tudod meg mit érzett a másik.

2020. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Azért minimum megkérdezhetted volna, hogy hogy van, jól van-e. Se többet, se kevesebbet, ha akar úgyis mesél.


De tényleg udvariatlanság, szerintem az is, ha valaki megkérdezi szimplán, hogy van, vagy jól van-e, és a másik nem kérdez vissza, de ez is csak akkor udvariatlanság, ha direkt nem kérdezte, ha elfelejtette, vagy zavarba volt akkor nem udvariatlanság, ha te elfelejtetted, vagy zavarba voltál a meglepettségtől, vagy fáradt voltál akkor nem udvariatlanság, de ha meg kontakt nélküli ismerős, akit csak időnként látsz az utcán és csak köszöntök, akkor sem feltétlen udvariatlanság, bár akkor nem is értem minek szóba állni vele, ha nem is érdekel. Nem kötelező senkivel szóba állni amúgy, akivel nem akarsz szóba állni.

2020. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most egy "Hogy vagy?"ot nem nehéz írni
2020. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még örült is neki. Egy hozzátartozóm elkapta áprilisban, amikor még viszonylag "újdonság" volt és elég nagy volt körülötte a pánik és a töke tele volt azzal, hogy félóránként hívogatták különböző ismerősök, rokonok, munkatársak, hogy milyen tünetei vannak, hogy derült ki, minden rendben van-e, tesztelték-e, mi van a családtagjaival, stb (semmi tünete nem volt).
2020. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös nem tudom engem például pont nem zavar ha nem kérdik meg...
2020. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!