Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar zenészek miért nem...

A magyar zenészek miért nem mennek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem igazán vágom, miről van szó, de valami támogatásról olvastam, amiről nyilatkoztak. Gondolom azért van ez, mert nincsenek fellépéseik. Mármost, nem tartom észszerűnek, hogy ezek a zenészek támogatást kapjanak.


Hogy miért? Nos, ők is jártak iskolába, bizonyára van szakmájuk, dolgozzanak abban. Ha nincs, akkor sem kell kétségbeesni, Magyarországon ugyanis van munka, ami nem igényel szakképesítést. Ott van a magyar posta, a kézbesítők Budapesten kívül netto 120 000-et keresnek. Vagy ott a McDonald's, ahol Budapesten megvan a netto 200 000 is tudomásom szerint. Vagy elmenni a gyárba operátornak, Budapesten minimum 160 000 Ft a fizu, 1000 Ft-os órabérrel.


Tehát van munka.


Most nem értem, a talán azért nem akarnak dolgozni, mert szégyellik a milliós YouTube megtekintés után a krumplisütést? De hiszen ez butaság :-) Náluk sokkal értekesebb emberek, akik komoly szakmát tanulnak az egyetemen, elmennek dolgozni.


Akkor most mi van?


2020. aug. 31. 04:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Azon inkább ne vitatkozzunk, kik az értékesebb emberek, én a komoly szakmát tanult egyetemistákat nem tartom túl sokra, pont olyan támogatásokat képesek benyelni a nagy büdös semmiért, mint ezek a pl gitáron se játszani tudó álzenészek.

De pl egy Kóbor Jánost, Pataki Attilát biztos nem kell félteni, hogy éhenhal, nyugi.

2020. aug. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, kinek milyen szakszervezete van és az mit lobbizik ki a költségvetésből.
2020. aug. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Ekkora ostoba kérdést feltenni...


Az nem tűnt még fel, hogy a magyar zenészekeknek a zenélés a munkájuk és ebben dolgoznak minden nap? Évekig ezt tanulták keményen, ez a szakmájuk. Koncertezés, stúdiómunka, kegyetlen sok meló. És itt most ne vegyük egy kalap alá a hivatásos zenészt egy szimfónikus zenekarból meg a 8 osztályt végzett trash pop előadókat, akik valami nyomorult semmitmondó igénytelen agysejtpusztító "slágerükkel" lettek híresek a youtube-on, és feltörtek a gettóból meg kijöttek a gyárakból és azt hiszik, ők most milyen híres zenészek.


Tudod a zenészek, elóadók mögött rengeteg hangtechnikus dolgozik. Lemezfelvételek készítése, színpadon hangosítás stb. Ők is sorra elveszítették a munkájukat a vírus óta.


Tudod kedves kérdező, aki szerinted dolgozik, az azért dolgozik, hogy eltartsa a családját, illetve el tudjon menni kikapcsódni mondjuk egy koncertre, vagy szórakozó helyre. Ha a zenészek inkább "dolgoznának", ki fogja szolgáltatni a szórakoztatást?


Képzeld a világon létezik zeneoktatás, zeneakadémia, ahol zeneművész vagy zenetanári végzettséget lehet szerezni. Pontosan ugyanolyan szakma, mint minden más.

2020. aug. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ahham. Tehat elmegy rendezvenyt szervezni, mert abbol van diplomaja. Vagy villanyt szerelni, mert villamosmernok. Vagy megjobb, zenesznek, mert klasszikus zenesz szakon vegzett.

Es mikozben dolgozik, a dalszovegek megirjak magukat, a dalok megszerzodnek, a klippek leforognak, es ugy en bloc megszuletik az uj album, hogy mire lecseng a jarvany, mar lehessen tolni.

Nem is lehetne maskepp.

2020. aug. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Az nem tűnt még fel, hogy a magyar zenészekeknek a zenélés a munkájuk és ebben dolgoznak minden nap"


Eleve nem is munka ez, hanem csak haknizás, viszont belső forrásból tudom, hogy egy fellépésért némelyik, akár kb. 300 000-et is megkereshet. Hová tették azt a sok milliót, amit évente kerestek, nem tettek félre belőle egy fillért sem, hogy sír a szájuk?


A másik meg:


Ha nincs fellépés NE AKARJON a zenélésbsen, mint "munkában" dolgozni, ha nem tud. Értse meg, mi a helyzet.


A magyar postán és a McDonald's-ba simán felveszik őket, mert van felvétel. Én dolgoztam ezeken a helyeken, noha az én szakmám értékesebb lesz, mint az övék, molekuláris biológusnak készülök, doktorálni is akarok. Ha én leendő doktorként nem szégyelltem a mekiben sütni a krumplit, ők se szégyelljék!

2020. aug. 31. 07:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert nem érnek rá. Mert ez könnyebb pénzkereset.
2020. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Vagy megjobb, zenesznek, mert klasszikus zenesz szakon vegzett."


Ugyanmár. Ez talán még Pély Barnára igaz, mert ő zenetanár, ha jól tudom.


A magyar zenészek többsége azonban csak YouTube sztár. Letöltik az ingyenes alapot, ír nekik rá valaki egy semmit mondó, sablonos dalszöveget, amit aztán autotune-al, teleszórnak, és kész a "zene".


A tinik meg csinálnak nekik 1-2 milliós nézettséget, ezért hívják őket a Plázsra, meg ilyen helyekre. Ez nem zenész életmód, ez haknizás, amit kb. Győzike csinál.

2020. aug. 31. 07:13
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Te most magadbol indulsz ki es/vagy tenyleg ennyire ertetlen vagy? Azokon a fellepeseken valamit elo is kene adni! Ha meg fellep, szerinted a zenekart, felszerelest, az embereket, a boztositast, magat a rendezvenyt, jarulekos koltsegeket ki fizeti? Az a 300k nettoba zsebbe megy? Nincs koltsege?

Felreertes ne essek, nem sajnalom oket (magamnal jobban), de nem kell nagy fantazia ahhoz, hogy belassam, ez a virus mindenkinek faj. Nem biztos, hogy parszazezer megtakaritas tobb honapig eleg. Raadasul ha vannak allando embereid, akiket meg akarsz tartani, oket is, virus alatt. Nalam sincs ez maskepp.

2020. aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnap gondolkodtam el ezen.


Érdekes, hogy a kormány szerint lazán meg lehet élni minimálbérből itthon (hehe), de azok a zenészek akik eddig az összeg többszörösét vitték minden hónapban haza, most nagyon rászorulnak a segítségre.

Kicsit vicces és tragikus egyben, hogy lenne jobb helye annak a pénznek, segíthetné a kormány a szegények felzárkóztatását, a hajléktalanok helyzetét, a cigányság integrálódását, javíthatná a kórházak állapotát, költhetne az oktatásra, de nem, segítik a zenészeket, hogy ezzel az összeggel kiegészítve az amúgy is nekik járó passzív jövedelmük (lemez, merch, szponzorok, egyéb üzletek) mellett csak otthon kelljen ülniük a járvány alatt és Netflixezni. :D


Olyanoknál megérteném, akik még viszonylag kis előadók és ott hagyták a munkájukat a zenei pályával való foglalkozásért, aztán pont beütött a crach, de azoknál akik az egész ország előtt ismertek, sportautóval járnak, a legdrágább ruhák egész arzenáljával rendelkeznek a szekrényükben és kb. egy fél életre megspórolt pénzük van, kicsit rosszul érint a dolog.

Nem irígy vagyok egyáltalán, csak nem tartom erkölcsileg helyesnek, elég sok zenész kifejtette hasonló véleményét már azokról, akik megigényelték a támogatást.

2020. aug. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Ismerek több zenekarban játszó zenészt, nagyszínpadost és kisebb bandában játszót is. A kisebbek általában hétvégén zenélnek mellette lehet dolgozni, viszonylag össze lehet egyeztetni a melóval, természetesen nem gyári munkásokról van szó. A nagyoknak ezt jóval nehezebb, egy nyári fesztiválszezonban heti 2-3 koncert, állandó utazás... Stb. Hülye lenne alkalmazottként irodában ülni, hiszen többet is kap, illetve több ezer embert szórakoztat. Ráadásul munkáltatóként te hogy élnéd meg, hogy a dolgozód hónapokra "eltűnik". Soknak van valamilyen vállalkozása, de nem mindenkinek.

De ők, tegyük fel, hogy a zenészek elmennek krumplit sütni. Na de a gang, fény technikusokkal, roadokkal, egyéb kiegészítő személyzetnek is a koncertekről van a fizetésük.

Ráadásul egy olyan hülye évben vagyunk, nem lehet tervezni, egyik pillanatról a másikra változik a helyzet.

A piac is megváltozott, mehetnének stúdiózni, de minek? Senki nem vesz CD-t. Az utóbbi években szinte csak egy-egy új dalt hoznak az együttesek azt is YouTubera meg Spotifyra, illetve a koncertekre.


Még némely frontember elmegy a médiába bohóckodni, mert addig is kap fizut, de a banda többi tagja nem olyan érdekes már.


1-2 hónapja Flour Tomi írt egy bejegyzést, hogy miért nem megy "kapálni". Érdemes elolvasni.

2020. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!