Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemzetközileg ki az ismertebb,...

Nemzetközileg ki az ismertebb, Bartók Béla vagy Liszt Ferenc?

Figyelt kérdés

2018. nov. 18. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem Liszt Ferenc, nem vagyok szakértő, de én abból indulok ki hogy mikor youtubeon barangolok klasszikusokat hallgatva, sokkal sűrűbben botlok bele Liszt Ferenc művekbe, mint Bartók-ba. Őszinte leszek, ha nem célzottan Bartókra keresek rá akkor nem látom őt soha.
2018. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Liszt, egyértelműen. Liszt tényleg világhírű, a romantika korszakának kiemelkedő zeneszerzője, illetve a valaha élt egyik leghíresebb zongoravirtuóz. Ugyanúgy ismeri mindenki a nevét, mint ahogy pl. mindenki ismeri kortársát és barátját, Chopin-t. A Lengyelek gondolom azt találgatják, ő mennyire híres nemzetközileg: hát annyira, hogy most, hogy leírtam a nevét, mindenki tudja, kiről van szó. Liszt ugyanez más országokban is.

Bartók ismert a zeneileg kimagaslóan művelt emberek, illetve klasszikus zenészek körében, de az utca embere külföldön aligha tudja hova tenni.

2018. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Liszt, szerintem.
2018. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Sterbinszky.
2018. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lisz Ferenc.

De nem szabad elfelejteni, hogy jóformán egész életét külföldön - különösen Franciaországban - élte le, ahol a művészetek és a művészek nagyobb megbecsülésben részesültek, mint az akkori Magyarországon.

Bartók zenéje főleg a magyar népzenére támaszkodott, hiszen Kodállyal együtt nagyon komoly népzene-kutatásokat végzett, és csak élete végén menekült Amerikába.

Liszt viszont csak időskorában fejtett ki komoly zenei működést Magyarországon, többek között az Akadémia vezetésével.

2018. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Franz Liszt ismert, Liszt Ferenc csak nekunk mond valamit. Bartok sokkal nagyobb geniusz, elismertebb, de nem fulbemaszo slager, ezert nem fogjak mosogatas kozben hallgatni.
2020. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Liszt Ferenc
2020. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
# Liszt előadóként hatásvadász volt. ez sok művén is érződik. Bartók valóban nagyobb tehetség volt, a zenéje sokkal elmélyültebb, nagy fokú odafigyelést igényel.
2020. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!