Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel fáraszthatják le magukat...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Mivel fáraszthatják le magukat a személyek szellemileg,hogy gond nélkül tudjanak elaludni?

Figyelt kérdés
Bevallom ezt azért is kérdezem meg,mivel én nagyon nehezen tudok elaludni,mert folyamatosan több dolog jár az eszembe és emiatt sem tudok elaludni és gondoltam ezzel a kérdésre érkező válaszokkal segíthetek más hasonló helyzetben lévő és gondolkodó személyeknek,azért is írtam ki a kérdést a fent látható módon.

#szellemi fáradság #szellemi fittség #szellemi éberség #szellemi lefáradás
2020. szept. 3. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Fizikailag fáraszd le magad, akkor nem lesz erőd hülyeségeken gondolkodni, könnyebben elalszol.
2020. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Fáraszd le magad fizikailag.
2020. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,de szeretném jelezni hogy ha az ember nem fárad le szellemileg,akkor sokkal nehezebben tud úgy elaludni hogy valóban kipihenje magát,legalábbis szerintem és sosem gondolkodok hülyeségeken csak komoly dolgokon és főleg olyan komoly dolgokon amelyek érintik az életemet és amikről tudom hogy el kell döntenem.
2020. szept. 3. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Akkor még nem végeztél komoly fizikai munkát. Az elmúlt 1 évben szobalányként dolgoztam, nincs problémám az alvással...
2020. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan,m hogy "szellemileg lefáraszom magam oszt majd jól alszom".


A szellemi kimerülés pont az ellenkezőjét éri el, még inkább nem fogsz tudni aludni.


Amúgy fizikai fáradtság tényleg segít, mozgás, séta, stb. Alapból lefárad a tested és hamarabb/jobban alszom, másrészt "kigondolkozod" magad út közben és akkor este már nem lesz min agyalni.


NA meg a legjobb megoldás, ha egyszerűen nem gondolkozom azon amin. Nézel egy filmet, vagy csinálsz bármi mást és kész.

2020. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Itt egy technika, nekem bejött:


Képzelj el egy táblát. Írd rá képzeletben hogy "100". Gondold végig a teljes mozdulatot.


Ha végeztél, rajzolj egy kört köré.


Töröld le.


Ismételd meg, a 2-es számmal, és így tovább.


Koncentrálj! Ha belekavarodsz a számokba, akkor kezd elölről.


Mentálisan lekötöd magad, de nem túl bonyolult a téma, így nem rágódsz rajta :)

És elég monoton, hogy bealudj.

2020. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
:)
2020. szept. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Tanulni kell valamit. Legutóbb akkor fáradt le az agyam, amikor F2L megoldásán/gyakorlásán memorizálásán munkálkodtam. Sokat ne egyél este, és sokat segít(het) az elélvezés is. Egyébként a fahasogatás is kiváló, főleg akkor ha harag van benned.
2020. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,majd kipróbálom a 100-as számmal írt módszert is,amúgy is imádok fejben számolni,ezért is szoktam folytatni az egyszerű képzési szabálya alapján a Fibonacci-számsort 144-től :-)
2020. szept. 5. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!