Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az IQ fejleszthető?

Az IQ fejleszthető?

Figyelt kérdés

Ha 18 évesen mondjuk 100-as volt egy IQ tesztem, de 25 évesen már 110 körül van, akkor ez azt jelenti, hogy "okosodtam"?


Vagy csak régebben rossz passzban töltöttem ki a tesztet? Mennyire változhat az IQ idővel? Feljebb lehet ezt tornázni?



2020. szept. 8. 22:01
 1/8 vantel ***** válasza:
0%
Ha nem tudod az okát és kérdéseidre a választ akkor bizony hosszabban töprengj és talán felzárkozól a normálishoz.
2020. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem nagyon fejleszthető, inkább a teszt minősége és az adott lelki állapot, kipihentség befolyásolhatja. Néhány pont eltérés lehet, de nagy javulás nem valószínű, mert velünk született adottság, már gyermekkorban is mérhető a szintje.
2020. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol derítetted ki az IQ szintedet, de ezeket az internetes vackokat nem ajánlom. Csak a szakértők által összeállított teszt az igazi amit általában személyes jelenléttel lehet elvégezni. Ezen az internetes vackon volt olyan, hogy kijött nekem 98-as érték iq-ra, a személyes jelenléttel járó és szakértők által készített IQ teszt alapján pedig 138 az IQ szintem.
2020. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
10-et simán nőhetet igazából, én azt is olvastam, hogy ha hangszeren tanulsz akkor is nőhet 2-7 között, szóval igen fejlődhet.
2020. szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Keresztrejtvénnyel, olvasással, logikai játékkal.
2020. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt jelenti hogy szerencsés vagy és a kortársaidnak gyorsabban romlott az iqja. Egyébként ez nem e korosztályban van.


Nincs igazán ilyen.

Nem fejleszthető, csak a kihasználhatósága tornászható közel a 100%hoz, a... mondjuk 90% ról.

2020. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

nézd meg ezt a videót https://www.youtube.com/watch?v=DqTiuXiW8hs

ezekkel a módszerekkel növelheted

2020. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!