Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » IQ-szint növelés lehetséges?...

IQ-szint növelés lehetséges? Vannak ezzel foglalkozó kutatások, könyvek?

Figyelt kérdés

Lehetséges az IQ-szintet jelentősen növelni a matematikai, logikai gondolkodás fejlesztése által? Léteznek erre irányuló kutatások?


Köszönöm a részleteiben is kifejtett, nem-egyszavas válaszokat előre is!



2020. jún. 4. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

Tudtommal a képesség adott, szóval nem. Viszont!

A logika és gondolkodásmód igenis fejleszthető, csak oda kell az embernek tennie magát. Ennek egy elég jó útja a matematika tanulás, lehetőleg ne gimnáziumi tananyaggal (bár az is jó és ugye az alap a többihez), hanem egyetemivel. Ott vannak már olyan elvont absztrakt dolgok, hogy azokon a struktúrákon belül gondolkodni már elég megerőltető, de fejleszti a képességeket. Persze most egy alapvetően buta emberből nem lesz ezáltal tudós, viszont a korábbi önmagához képest jelentősen javulhat a gondolkodása. Nem a képességeid javulnak ezáltal, hanem az ellustult agyadat veszed rá a gondolkodásra. Én matematika szakot végeztem és mikor kihagytam hónapokat és nem foglalkoztam matekkal egyátalán, akkor a legegyszerűbb dolgokon is sokáig kellett gondolkodnom. Mikor pedig újra ráfeküdtem a dolgokra, akkor egyszerűen magától beindult a dolog és hiába tanultam egy adott tárgyat, annyira ráállt a gondolkodásom, hogy automatikusan összekötöttem többi ismerettel és random jutottak eszembe dolgok, hogy "jó, akkor ez pedig a mit tudom én milyen tárgyban ezért van így" stb.

Na a lényeg, hogy az agyunk alapvetően többre képes, mint amire mi használjuk, egyszerűen rá kell kényszeríteni, hogy dolgozzon a r*banc :D

2020. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Jobb eredményeket lehet elérni teszten fejlesztéssel de attól nem leszel okosabb.
2020. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


1-es_


Őszinte leszek, bár kissé félve. Nagyon lassú volt mindig is a matematikai gondolkodásom, ezért középiskolában sem ment könnyen a matek. Nem biztos, hogy egyetemi szintűnek egyáltalán neki tudnék állni. Mondhatnám, az a tipikus sztereotíp bölcsész vagyok :) Ha nagyon ráfekszem egy matematikai fogalom, törvényszerűség megértésére, akkor megértem, de idő kell hozzá. A számolás is lassan megy, ha bonyolultabb számításról van szó.


2-es_


Mit értünk pontosan "okos" alatt? Gondolom láttad a kulcsszavak között a mensa szót. Ha az állítólag reálisan mér, és jobb pontszámot érek el rajta, mint korábban, az nem jelenti-e azt, hogy intelligensebb lettem? (Nyilván, nem a lexikális tudást méri, ezzel tisztában vagyok).


Ment a felpontozás, jöhet még válasz.

2020. jún. 4. 14:55
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Ritalinnal lehetséges. Régen pont ezért tettek tinik kukoricapelyhébe ritalint az egyesült államokba.
2020. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Az IQ-nak amúgy semmi köze nincsen a matek tudáshoz, sem az egyén intellektuális fejlettségéhez abszolút értelemben.


Azt mutatja, hogy az egyén értelmi képessége alacsonyabb vagy magasabb-e az azonos életkorú társaitól. Magyarul, számolnak egy átlagot a korcsoportnak, ha ennél magasabb az értelmi szintje az egyénnek, akkor magasabb az IQ-ja az átlagnál és fordítva. Viszont ha az átlagos IQ-szint megváltozik, akkor előfordulhat, hogy az illetőnek kisebb lesz IQ-ja (ha nő az átlag) vagy magasabb (ha csökken az átlag), nem is feltétlenül kell, hogy változzon az egyén, elég ha mögötte lehanyatlik vagy felvilágosodik a társadalom.


Az értelmi képessége mindenkinek adott, genetikailag meghatározott, nem lehet fejleszteni, maximum az elnyomott képességeket lehet előhozni. Ugye az IQ-teszt nem a tapasztalati úton szerzett képességeket méri, tehát attól, hogy betanul valaki egy csomó ábrát, még nem fog megváltozni az értelmi képessége. Én gyerekkoromban voltam IQ-teszten szakválasztás okán (szüleim kételkedtek benne, hogy el tudom végezni a szakot) és olyan kérdéseket kaptam a szokásos ábrákon kívül, mint pl., hogy tűz üt ki előadás közben egy színházban és én veszem észre a leghamarabb, mit teszek?

2020. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
7%

Én 1 oldalt írok le ahol több féle van majd nézd meg ha van kedved és ott megnézheted ami érdekel: IQ szint növelése felnőtt korban: Bemutatjuk mit kell tenned!


Az IQ növelésének felnőttkorban számos, bizonyítottan hatásos módja van.


Köztük sok olyan, amely nem csak az IQ fejlesztését segíti elő, hanem átfogóan javítja minden kognitív képességünket.



Ebben a cikkben a következőket mutatjuk be:


Az IQ növelésének bizonyítottan hatásos módjait


Életstílus faktorok, melyek csökkenthetik az IQ-szintet


Hamis online tesztek helyett: Egyetlen mód az igazolt IQ-teszt elvégzésére


Miért nem precíz megállapítása a teljes intelligenciának az IQ-szint? Bemutatjuk.

2020. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-os


Mi a címe az oldalnak?

2020. jún. 6. 16:38
 8/22 anonim ***** válasza:
27%

Fejleszthető, de az intelligencia a információ felett áll.


Illetve definiálni kéne, hogy mi is az intelligencia.

Mi jellemzi egy magas IQ-val megáldott embert? Ezen dolgozom.

2020. jún. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Bocsánat! Szóval.


Fejleszthető, de az intelligencia az információ felett áll.


Illetve definiálni kéne, hogy mi is az intelligencia?


Mi jellemzi egy magas IQ-val megáldott embert? Ezen dolgozom.


Mi a közös a zenei, a matematikai, az érzelmi, stb. intelligencia között?


Egy biztos, ezek nem külön léteznek. Ezek az intelligencia megnyilvánulásai. Intelligencia egy, de a megnyilvánulásai többféle lehet.

2020. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam Mensa teszten, és ott is elmondták nagyjából ugyanazt, amit Nickolas Nick is írt. Illetve azt is elmondták, hogy volt már rá példa, hogy valaki évről évre visszajárt tesztet írni, és közben gyakorolt, de sosem tudott számottevően jobb eredményt elérni.
2020. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!