Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi bajuk az embereknek?

Mi bajuk az embereknek?

Figyelt kérdés

Mikor probalok kedves vagy segitokesz lenni mindig megszivom valahogyan, ha elejti a néni a penztarcajat es utana szaladok, levagyok ba*zva hogy. Feljelent ha akarmit is kivettem mert atfogja nezni es ha egy forint is hianyzik hivja a rendorseget, mert kinezi belolem, ha odamegyek egy idegenhez aki egyedul van es sír vagy valami gondja van, le vagyok hordva hogy mi a f*sz kozom van hozza.

Alapjaraton ha cska probalok allandoan kedves lenni, mosolyogni, azert is kineznek mer f*sznak vagxok ilyen vidam.

Sorolhatnam naphosszat az ilyen esemenyeket mer tobb van mint pozitiv, de akkor sem ertem megis mire ez az allando pesszimizmus.



2020. szept. 9. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu... Volt, hogy én is ilyen kedves ember voltam, de valahogy a társadalom egy baromi nagy kettősségben él: sokan arról vinnyognak, hogy le vannak xarva, ha meg segít az ember, akkor ő a legrosszabb minden, csak jó ember nem.


Szerintem, ha látsz ilyen pénztárcás dolgot, inkább kiálts utána, hogy gáz van, és rendezze a saját mocskát a személy. Ezzel megelőzöd, hogy te keveredj bajba.

Ilyen sírós valakik meg rendezzék a saját problémájuk maguk.


Szerintem azonban, ha valami igazán rossz, negatív dolgot látsz, észlelsz, akkor csak annyiban lépj közbe, amennyire úgy érzed, képes vagy, pl.: hívod a mentőt/rendőrt/tűzoltót, ha esetleg tudsz élesztést végezni, akkor elkezded.

Többet nem tehetsz, mert nem tehetsz, az túl sok lenne.

De azért ez is szép, hogy ennyit tettél eddig:).

2020. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Harminc éve egyre mélyebb az össznépi elmagányosodás. Már senkiben sem bízunk, mindenkiben rosszakarót látunk, idestova a szentháromságot is rablóbandának nézzük. Azelőtt összejártunk; barátok, rokonok, szomszédok, kollégák. Ma meg van olyan unokatestvérem, akit meg se ismernék az utcán, mert a büdös életben nem láttam.
2020. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen a világ én is így vagyok vele nem bízom senkiben általában a rosszat feltételezek mindenkiről. Voltam úgy, hogy alig bírtam a szatyrot olyan nehéz volt és 1 fiatal ember el akarta venni nem is figyeltem oda mit mond de majd idegbajt kaptam és meg voltam rémülve. De még a gondolat árnyéka se volt bennem, hogy lehet csak segíteni akar. Ezt azért írom le mert én a másik oldalt tapasztalom és ezért tudom, hogy nem nagyon segítenek inkább sokan kihasználják a másik elesettségét. Szomorú de ilyen időket élünk nem bízunk senkiben és félünk a másiktól (idegenektől).
2020. szept. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!