Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Levelező képzésen tényleg...

Levelező képzésen tényleg ennyivel "butábbak" az emberek?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem levelezőn, 5 év nappali képzés után. Lassan mindenki belerázódik a képzésbe és csinálja a kiadott feladatokat, a közös messenger csoportban kérdeznek is néha...


Én értem, hogy valaki 20 éve érettségizett. Azt is értem, ha valaki más területről jött, mint én. Viszont olyan dolgok nem mennek az embereknek, hogy fogoma fejem. Nem tudom, hogy butaság vagy lustaság (szerintem inkább az), de sokan úgy sem képesek gondolkodni, hogy eléjük van rakva minden vagy épp valaki 5 perce kérdezte meg ugyanazt.


Sokan vannak, akik előbb dolgoznak az adott szakmában, minthogy a szakra jelentkeztek volna. Maga a szakma eléggé logikát, helyenként matekot igénylő feladatokkal van tele a legtöbb poziban, sokan már az atyaistenek a cégnél és belebuknak olyanokba, mint két pont távolsága vagy az egyenletrendezés. Az oktató is rém szájbarágós mindennel kapcsolatban, a szükséges szoftverek telepítése is lemegy a "hova kattints" szintre és egyszerűen nem megy nekik.


Nem akarom lenézni őket, csak engem ez sokkolt nappali képzés után. Ott is voltak furcsa emberek, de itt a társaság fele az szinte. Ráadásul ők már szakmabeliek is és még a szakmai tárgyakkal is el vannak tájolva teljesen.


Miért van ez? Nagyobb emiatt a lemorzsolódás vajon?


2020. szept. 11. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

"Én értem, hogy valaki 20 éve érettségizett."

Dehogy érted. 20 év a digitális korban, amikor mindent folyamatosan korszerűsödő digitális eszközökkel végzünk el, szinte áthidalhatatlan távolság. Ha hátrányos helyzetű az illető, akkor ez még egy plusz teher. De visszatérve a kérdésre, szerintem valóban butábbak levelezőn, és én sem lenézni akarok senkit.

2020. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Én is kivagyok ezen. Vannak emberek, akik azzal foglalkoznak egy képzésen, hogy másoknak milyen a kvalitása, ahelyett, hogy maguknak teljesítenének és arra törekednének, hogy minél több dolgot elsajátítsanak. Körbenéznek, és lehúzza őket a kollektív hülyeség. Sose értettem ezt :\
2020. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

"Nagyobb emiatt a lemorzsolódás vajon?"


Nem tudom, de a vizsgák könnyebbek náluk. Sokkal könnyebb feladatokat szoktak bedobni és van amikor a tananyag is sokkal kevesebb, amit számon kérnek. Az más kérdés, hogy munka mellett ezt sem egyszerű elvégezni.

2020. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a levelezősöknek a vizsga együtt van a nappalisokkal, ráadásul a levelező képzésen az emberek nagyrésze heti 40 órát dolgozik és van, aki még gyerek mellett is csinálja. Míg egy nappali tagozatos hallgatónak (főleg akit eltartanak a szülei) ezekkel nincs problémája.


Arról nem is beszélve, hogy a nappali képzés sokszor ingyenes, levelezőn pedig ritka az államilag támogatott félév.

Ráadásul a tömbösített órák miatt levelezőn 4x45 perc alatt alatt darálják le azt, amire a nappali képzésen 3-szor ennyi időt hagynak.


Ezekután úgy gondolom, hogy nem, nem egyszerűbb a levelezősöknek diplomát szerezniük.

2020. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem butábbak, attól, hogy amit te tudsz és neked egyszerű, másnak meg pont az a nehéz és bonyolult nem egyenlő azzal, hogy valaki butább.


Másban meg lehet ők jobbak és nem értik, hogy mit nem lehet azon érteni.


Amiket írtál példák: az egyenletrendezés és két pont távolsága... valószínűleg ezekre nem volt szüksége az adott illetőnek a szakmájában vagy nem használta évek óta, vagy mert 20 éve érettségizett így elfeljetette.


A másika a szoftver telepítés, na igen, szerintem is elég egyértelmű, de én abba a generációba tartozom, akik ha nem is napi szinten, de évente azért telepítenék jó néhány programot így valóban teljesen egyértelmű. Aki meg életében most először teszi ezt annak okozhat nehézséget, főleg úgy, ha nem is használ nagyon számítógépet.

2020. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is tanultam előbb nappalin, majd levelezőn is. A levelező jóval könnyebb volt, de nem mondanám, hogy kategorikusan butábbak lettek volna az emberek, mindkettő képzésen megismertem intelligens és buta embereket egyaránt.
2020. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
igen, azért vannak ott.
2020. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Dehogyis, sőt!

Sokkal nehezebb az esti vagy levelezos kepzes a nappalisnal.

Munka, gyerek, haztartas mellett csinaljak az emberek es tananyag, a szakmai vizsga ugyanaz mint nappalin, az felkeszulesi ido ra meg fele annyi! Tehat sokkal nehezebb ugyanazt produkalni, mint egy mamahoteles huszoneves nappalisnak, aki ele a kajat odarakjak, azt se tudja mi az, hogy rezsi stb.


En is esti okj-ra jarok munka mellett, 2 eves kepzes, de ez nappalin 5ev! Sokkal okosabbnak kell lennunk, gyorsabb eszjarasunak stb.

2020. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Manapság még 5 év is hatalmas idő, ha a technikai fejlődést nézzük, nemhogy 20..
2020. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

8:

Nem minden levelező képzésen ugyanaz a számonkérés. Én egyetemen tanultam nappalin is levelezőn is, alapvető különbségek voltak, pl.:

- Nappalin eleve valamivel több tárgy volt.

- Nappalin tipikusan volt legalább 2 ZH szorgalmi időszakban, volt hogy több, volt hogy a ZH is beugróval. Vizsgáhot meg kellett lennie ezeknek, vizsgán meg szintén beugróval indult. Efölött volt még ahol félévközi beadandó is volt. Ezzel szemben levelezőn egy-egy tárgyból vagy vizsga, vagy egy ZH, vagy egy beadandó volt, nagyon ritkán ezekből kettő, de a legtöbb esetben csak egy.

- Levelező pont azért, mert tudták, hogy dolgozunk, sokkal engedékenyebbek, kevésbé szigorúak voltak az oktatók vizsgákon.

- Matekos jellegű tárgyak levelezőn kevésbé voltak komolyan véve az oktatók részéről, mert látták, hogy a többségnek nem frissek az alapjai.


Az esti szerintem más kategória, ott az óraszámok és a számonkérés is gyakrabban egyezik.

2020. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!