Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden étkezés előtt mostok...

Minden étkezés előtt mostok kezet?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen látom , buszon, iskolában, meg más helyeken, hogy az emberek nem mosnak kezet és úgy esznek.

Én személy szerint mindig odafigyelek és alaposan kezet mosok minden étkezés előtt.

Mégis MINDIG elkapom a vírusokat és beteg leszek.

Nem tudom mi a jobb...

Ti hogy csináljátok?



2020. szept. 12. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Lényegében csak akkor mosok kezet, ha valamelyik ételhez hozzá fogok nyúlni, de ha kés/villa/kanál, akkor nem.
2020. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha itthon vagyok akkor nem. Ha suliba vagy valahol máshol akkor nem, ha pl zacskóból eszek és nem fogdosom a kaját, viszont ha hozzáérek akkor megmosom. Egyébként minden szünetbe megyek a mosdóba és mosok kezet. Fertőtlenítő is van nálam

Ha valahonnan hazaérek az az első hogy megmosom a kezem, mindegy hogy csak a mamánál voltunk vagy suliba, egyszerűen koszosnak érzem ha nem mosom meg.

2020. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Itthon nem, mivel egyedül lakom, és én ügyelek a tisztaságra, tudom, hogy nem dzsuvásak a dolgok.


Máshol igen. Nálam covid előtt is mindig volt kézfertőtlenítő, ha BKV-val mentem valahova, utána mindig fertőtlenítettem, ha nem olyan helyre érkeztem (munkahely), ahol tudtam volna rendesen is kezet mosni.


Ja, és nem vagyok beteg soha. Lázas utoljára 6-7 évesen voltam.

33N

2020. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindig amióta az eszem tudom

Mivel a herpesz virus sajnos ötökké velemmlesz nem tudok kézmosás nélkül enni

Vendégségbe meloba minden pohár vevöeszlöz v tányér ami kell azt is elmosom nehogy valami történjen de ez mindig így volt

2020. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Buszon hogy mosson kezet szerinted?
2020. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha itthon vagyok egész nap, akkor nem minden étkezés előtt mosok kezet, mivel tisztaság van itthon. Persze azért szoktam kezet mosni, szóval ha takarítottam itthon, vagy bármi, akkor nyilván mosok kezet. De ha a napom abból áll szinte, hogy fekszek az ágyban, vagy lustulok, akkor nem mosok mindig kezet.


Illetve ha hazaérek, az első az, hogy kezet mosok. Ha pl. suliban, vagy buszon eszek, akkor próbálom pl. egy szalvétával vagy zacskóval megfogni a kaját, próbálok nem szabadkézzel hozzányúlni. Amúgy szerintem suliban, meg ilyen közösségi helyeken, ha kezet mosol, se lesz patyolattiszta a kezed, hisz megfogod újra a csaptekerőt, kilincset, stb... szóval én azért nem lennék olyan nyugodt, hogy 'kezet mostam, nyugodtan ehetek kézzel'.


Amúgy én kézfertőtlenítőt szoktam közösségi helyeken használni, de akkor se annyira érek hozzá közvetlen a kajához.

2020. szept. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Bevallom, hogy nem mindig. Ha hazaérek valahonnan, rögtön megmosom, illetve wc, takarítás és ilyesmik után is, na meg főzés előtt és közben többször, de sokszor közvetlenül evés előtt már nem. Suliban sem, mert nincs időm szünetekben még erre is (persze ott a kézfertőtlenítő, de azt meg mindig elfelejtem, csak akkor jut eszembe, mikor már a szendvics felénél tartok). Ha mondjuk utcán vagy étteremben eszek, akkor viszont muszáj letakarítanom
2020. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Én sokat vonatozok 2 ora de nem eszek rajta vagy előtte eszek vagy utánna. Buszon nem undorítónak találom van erre alkalmasabb idő és hely is nem halunk éhen ha várunk egy higiénikusabb helyre mint a hajléktalan hugyos busz (nem ülök le kapaszkodás után van kézfertötlenitési lehetőség)

2020. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajna nem.
2020. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8as, nem mindenki így vsn ezzel... Munkàból, iskolàbol jövet vagy épp menet. Lehet neked van, a másiknak meg nincs..
2020. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!