Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek léteznek olyan...

Szerintetek léteznek olyan emberek, akikkel soha semmilyen valóban pozitív dolog nem történik egész életükben?

Figyelt kérdés

Legalábbis csak nagyon ritkán. Én a valóban pozitív dolgokra azt értem, mikor a 0 kiindulóponttól elmozdul valami egy érezhetően pozitív irányba. Mondjuk elmegy egy szép nyaralásra, nyer/kap egy nagyobb összeget, stb.


Én nem hiszem, hogy pozitív dolognak számít az, ha valaki alapból hátrányból indul egy bizonyos heyzetben, és csak annyi pozitív dolog történik vele, hogy kevésbé lesz hátrányban,vagy legalább a 0-ra eljutott. Írok példát. Mondjuk balesetet szenved, de viszonylag enyhe sérülésekkel megússza. Esetleg betörnek hozzá és kirabolják, de nem lopják el az összes értékét.

Az utóbb említett szituációkat ti például tudjátok pozitívumként értékelni? Akikkel csak ilyen szintű dolgok történnek, azoknak egy pozitív, szerencsés élete van szerintetek? Mit gondoltok erről?


2020. szept. 19. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A betörős példánál például én azt látom pozitívnak,hogy az illető nem volt otthon és nem bántották vagy szúrták le...csak a tárgyait vitték el.Attól függ honnan nézzük.Persze nem kellemes az sem ha kirabolnak de lehetne sokkal roszabb is.
2020. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A balesetnél pedig az a pozitívum,hogy életben maradt.Nem mind1 honnan nézzük a dolgokat.
2020. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Au egyesnek és a hármasnak is igaza van.

Szerintem mindenki életében (kivétel nélkül) történnek pozitív dolgok.

Az viszont már más kérd3s,hogy ezek a pozitív dolgok mennyire vannak hatással az életre,vagy hogy az illető mennyire veszi észre ezeket a pozitív dolgokat.

2020. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akinek egy egyébként is szerencsétlen, rossz élete van, annak is pozitívum, hogy életben marad egy baleset után?
2020. szept. 19. 10:38
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem bántásból kérdező, de nagyon más az értékrendünk. Egy balesetnèl nagyon nem mindegy, hogy a kezedet-lábadat levágják, vagy csak gipszbe tesznek. Nincs az a nyaralás, ami ezt kompenzálni tudná. A betöréses pèldánál sem mindegy, hogy csak egy monitort visznek el, vagy kiürítik az otthonodat. Olyan dolgok ezek, amiket nem tud pótolni egy lottó 5-ös.
2020. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6 Nem is az én értékrendem akarom máséval összehasonlítani. Mások meglátásaira vagyok kíváncsi. Nem is azt kérdeztem, hogy kompenzálni tudja-e a lottó 5ös,ha valaki balesetet szenved(nem maradandó károsodásra gondoltam), hanem arra, hogy ha csak negatív dolog történik valakivel, akkor szerintetek annak is szerencsés élete van? Mert bár valós pozitív esemény nincs az életében, de a 'mindig minden lehet rosszabb' elvén az is szerencse, ha valakivel nem mindig a lehetséges legrosszabb történik? Így értettem a kérdést.
2020. szept. 19. 10:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7 márpedig ez a meglátásom. Hogy amiket írsz példákat, nem lehet pénzben, "kilóra" mérni. Az sem mindegy, ki mennyire érzi magát szerencsésnek. Többen kezdtek új életet a balesetük után, mert hirtelen elkezdtek örülni annak, hogy élnek, és csodának kezdték el megélni, hogy megvan a kezük-lábuk, a szeretteik. Aztán megint ott van pl. az, hogy én most problémázok, mert új laptopot kell vennem, míg valaki valahol, jóval egyszerűbb körülmények közt helyettem is boldog, amiért szép idő van ma. Nem hinném, hogy ezeket bármilyen univerzális skálán össze lehetne mérni, hogy kis vagy nagy szerencse történt valakivel
2020. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8 Nem feltétlenül pénzre gondoltam, akár egy támogató, szerető családot is elképzelhetsz. Az sem adatik meg mindenkinek, sőt. Csak nem soroltam fel minden létező pozitívnak gondolt helyzetet a kérdésben.Persze, a te véleményed is tiszteletben tartom, mindenkiét szívesen olvasom.

Én mások viszonyában képzeltem el a pozitív vagy negatív eseményeket.De nyilván ha a saját életéhez viszonyít valaki, akkor még akár tragédiák és balszerencsés események sorozata is lehet maga a kánaán egy olyan embernek, akinek még annál is rosszabb élete volt előtte.

2020. szept. 19. 11:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
"Az élet pusztán szenvedés melyet vágyaink okoznak".
2020. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!