Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy csak...

Miért érzem azt, hogy csak akkor teljesedhetem ki igazán, ha felvesznek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni már nagyon régóta. Hajt a gondolat, hogy sokkal jobb és boldogabb èletem lesz, mint most és nem lesz semmilyen okom panaszra, ha felvesznek. Egyelőre valamiért olyan elérhetetlennek tűnik ez az egész, pedig tanulok az érettségikre és tudom, hogy azzal, hogy felvesznek nem lesz minden problémám megoldva. Mit tegyek? Hogyan hessegethetném el ezt?
2020. szept. 21. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell elhessegetni. Csináld tovább, ha ez a vágyad
2020. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy küzdős szak, szóval ne hessegesd el, hanem nyomjad!
2020. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Hogy nem lesz semmilyen okod panaszra, ha felvesznek?


Én ugyan nem orvosira jártam,de eü terület volt, kórházi gyakorlatokkal.

Szétszopattak minket is, meg az orvostanhallgatókat is, a rezidenseket ne is említsem. Undorító, gusztustalan egy rendszer az egész (eü+oktatás, meg a kettő együtt is)



Egyébként meg tényleg ne hessegesd el. Így van egy célod, amiért teljes erővel készülsz az érettségire. De ne azért csináld, hogy ezzel majd jól keresel, meg megbecsült leszel, meg a családnak, társadalomnak is megfelelsz, mert még a pénz kb jó, de megbecsülés nulla, a megfelelést meg sürgősen el kell felejteni.


Ha ebben érzed magad jól, ezt tudnád csinálni, és szeretettel állsz a területhez, akkor menj és csináld.

2020. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Csak egyféleképpen szerezhetsz orvosi végzettséget: egyetemen.

Ezt leszámítva rengetegen vannak akik a felsőoktatási végzettség nélkül is meg tudnák szrezni ugyanazt a munkát. Máshol is lehet hasznos végzettséget szerezni és máshol is lehet támogató közösséget találni.

2020. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonlót érzek, habár én nem orvosira készülök.

Mondjuk itt középsuliban évek óta el vagyok nyomva, nem érzem jól magam itthon se, úgy érzem nem lehetek önmagam. Szóval alig várom az egyetemet ahol új lappal kezdhetek mindent és végre önmagam lehetek.

2020. szept. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!