Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még más is, aki szélsősége...

Van még más is, aki szélsőségesen imád fokhagymát pucolni? Minek a jele lehet ez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy extra troll kérdésnek tűnik ez, de eskü, nem az :D , halál komolyan érdekel, hogy mi van velem, olyan szinten imádok fokhagymát pucolni, hogy ez már a nem normális kategória kb. :D és én is nevetek magamon, hogy milyen egy hülye kérdés már ez, de aggaszt is, hogy annyira nagyon élvezem ezt a tevékenységet, hogy ez már meg is ijeszt és kíváncsi vagyok az okára is, hogy vajon mi okoz bennem akkora szélsőséges örömöt, amekkorát okoz :D és hogy vajon van-e még más is, aki velem együtt annyira imád fokhagymát :D , hogy ne érezzem magam annyira egyedül ezzel a defekttel, amiről amúgy azért gondolom, hogy defekt, mert akit csak ismerek, mindenki vagy kifejezetten utál fokhagymát pucolni vagy nem érdekli különösebben a dolog és végül is lehet, hogy én is csak kompenzálás miatt imádok annyira fokhagymát pucolni, azok miatt, akik viszont utálják ezt a tevékenységet, ami sokkal érthetőbb, mivel aprólékos tevékenység és időigényes és az emberek általában rohannak és nincs idejük erre, én viszont inkább hámozok fokhagymát, mint teszek olyan sok minden mást, hogy itt nem is lenne hely felsorolni.


Emlékszem, mennyire meglepett, amikor először hallottam valakitől, hogy nem szeret fokhagymát pucolni, az hogy meglepett engem, hiszen miért nem, az olyan jó móka :D (eskü nem troll kérdésnek szánom!!! Még ha nevetek én is magamon, de tényleg érdekel a válasz!!!), és azóta már sok év telt el és valószínűleg azóta csak annál jobban figyelem magam, hogy vajon én is utálom-e ezt a tevékenységet, és annyira nem, hogy pont az ellenkezőjét váltja ki belőlem és tán emiatt imádok én annyira fokhagymát pucolni, hogy ez már fel is vesse a kérdést bennem, hogy miért?


Lehet ez tán valami kompulzív tevékenység, mint pl. OCD, kényszerbetegség egyik vonása esetleg...? Vagy valami más? Mi? Amúgy szerintem én nem vagyok kényszeres, hiszen nem keresem mindenhol a fokhagymákat, hogy hadd hámozzam meg :D meg nem venném ki a másik kezéből, ha mellettem hámozná a fokhagymát, de szerintem én még senkivel sem találkoztam, aki közömbösnél jobban szeretett volna fokhagymát megszabadítani a héjától, ebből ered a gyanúm, hogy tán én nem vagyok normális, de hátha itt van más is, aki hozzám hasonló vagy tud erről valamit.


Arra is emlékszem, hogy hogy meglepett, amikor hámozott fokhagymát láttam boltban, hogy úgy árulják, hiszen rögtön az jutott eszembe, hogy vajon azért, mert olyan sokan utálnak fokhagymát pucolni, hogy ezért árulnak hámozottat, ami még mindig nehezen érthető számomra, hiszen én viszont annyira szeretek fokhagymát hámozni! :)


Létezik az, hogy én csak azért imádok fokhagymát hámozni, mert az emberek többsége sajnálja erre a tevékenységre az idejét, én viszont nem?


Azért is kérdezem ezt, mert tanultam én is némi pszichológiát és érdeklődöm is iránta, így szoktam is olvasgatni ilyen témájú cikkeket és folyamatosan fedeznek fel jelenségeket és okait és tán ennek is van neve és oka és ez érdekel most engem. :)


(Tudom: hej, de ráérek én! :D )


Nu, de most komolyan: van más is még rajtam kívül akár itt, akár ittlevők ismerősei között, aki hozzám hasonlóan kifejezetten imádnak fokhagymát hámozni?


Esküszöm, hogy full komolyan gondolom kérdésemet azzal együtt, hogy én is nevetek saját magamon :) , de attól még a komoly válasz is érdekel!



#pucolás #hámozás #fokhagyma #Fokhagyma hámozás #Fokhagyma pucolás #Pszichológia, pszichiátria
2020. szept. 22. 06:58
A kérdező szavazást indított:
Magam is imádok fokhagymát hámozni.
Ismerek olyat, aki imád fokhagymát pucolni.
Tudom a nevét vagy okát ennek és kifejtem lent
Nem tudom az okát vagy nevét, de szerintem... kifejtem lent
Passz - nem tudom, de érdekes kérdés
Passz - nem tudom és nem is érdekel különösebben
Egyéb, kifejtem lent
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nincs evvel semmi baj vállalj fellépéseket legyél a fokhagyma nagykövete népszerűsítsd .
2020. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak furcsak tevékenységek, amik jutalomként hatnak az agyra, néha akár még függés is kialakulhat. Nem a kutyasimogatásra vagy a szexre gondolok, mert azok bedrótozottan így működnek, hanem ki is alakulhatnak ilyen idegi kapcsolatok. A kényszeres cselekvés ennek a kórosabb fajtája, amikor az egyén már túl erős késztetést érez, hogy az adott tevékenységet végezze.

Egyébként én is szeretek fokhagymát pucolni.

2020. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Éljen éljen! :D

Mindkét hasznos válasz számomra, ráadásul a kérdésem kifejtésénél mérföldekkel rövidebben ;) :P :D , köszönöm mind a komolyat, mind a mókásat :D , amiről amúgy az jutott eszembe, hogy de jó lenne megélni belőle :D és ha árulnak hámozottat, akkor valaki/k biztos ebből (is) él/nek és milyen mókás lenne már nekem ebből élnem :D , a névjegykártyámra azt írni, hogy fokhagymahámozó :D és vajon a szüleim és családom többi tagja büszkék lennének-e rám, hogy milyen munkám van (több diplomásként - végre kihasználva a tehetségeimet és képességeimet... :D ), de főleg arra lennék kíváncsi, hogy vajon milyen tempóban és milyen körülmények között kéne fokhagymát pucolnom ahhoz, hogy el is tudjam tartani magam belőle :D és vajon mikor unnám meg :D és vajon bármilyen tempó és mennyiség és körülmény id pont ugyanígy boldogítana vagy besokallnék tőle és én is az utálók táborát erősíteném...? :D


Vajon a bolti hámozottakat hámozók mást is csinálnak még? Vajon mit?


Tán magánvállalkozást kéne indítanom fokhagymapucolóként, és akkor én dönteném el a tempót, mennyiséget és körülményt :D és meghirdetném, hogy hozza át hozzám vagy én is elmegyek bárhová bárkihez fokhagymát pucolni! :D Nem szeretsz fokhagymát hámozni? Hívj engem, majd én meghámozom neked! :D :D :D Vajon mennyire működő üzlet lehetne ez? :D Vajon hogy kéne beárazni egyáltalán a tevékenységet, hogy csak még jobban boldogítson, de másoknak is megérje? :D :D :D (amúgy nem M.o.n élek, úgyhogy ott kipróbálhatja ezt az ötletem más is! :D )

2020. szept. 22. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogsz nevetni, de nekem van "fokhagyma kezdőkészletem". Kis tálka, jobbra külön rekeszben a megkezdett fokhagyma gumó, balra a héjának hely. (Csak néha pucolok, akkor is max. 1-2 gerezdet.)

Sajnos még nem vagyok olyan szinten, hogy a haladó készletet megkapjam. Szerintem abban már van nyomó, szeletelő, stb., de azt csak a vérbeli fokhagymapucolók érdemlik ki. :(


Viszont tudom, hogyan válthatnád pénzre a hobbidat: Írj egy fokhagymapucoló kézikönyvet. Először a fokhagyma pucolásának történetéről pár oldal (pár fotó ősi pucoló kőeszközökről), aztán a fokhagymák típusai, fokhagyma felépítése és a héj illeszkedése, utána a fokhagymapucolás eszközei és ezek kiválasztása, előkészületek, helyes pucolási technika (ábrákkal), váratlan helyzetek megoldási javaslatai, fokhagymahéj helyes kezelése és tárolása, stb. A végére reklám gyanánt esetleg néhány magyar fokhagymapucoló klub címe.


:D

2020. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban a nagyszüleimnél találtam (nem mintha el lett volna rejtve) egy nagy, tekerős cuccot. Mikor rákérdeztem, azt mondták, hogy fokhagymát darál. (Azaz nem felvágja, csak szétszedi cikkekre)


Nagyon lelkesen szétszedtem nekik egy csomó fokhagymát vele :D Arra, hogy előtte meg is kéne pucolni, csak utána jöttem rá.


De örültek neki (azaz a szándéknak), szóval juhú :D


Erről jut eszembe, hogy volt egy kukorica darálójuk is, valahogy így nézett ki: [link]


(A fokhagymás cucc hasonlított erre)


Azzal nagyon imádtam dolgozni, szerintem annyira mint te fokhagymázni :) Nem csak azért, mert így lesz mit enni az állatoknak - akiket nagyon szerettem - hanem egyszerűen az egész munkafolyamat remek volt. A tekerése, ahogy enyhén rezgett a kezem alatt (ugye ahogy morzsolta le a kukoricát) ahogy ment le szépen a tetején a gabona, és ahogy az alján kijött a dara. Annak az illata is olyan jó volt :)

2020. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Erről eszembe jutottál, remélem megnyitja :D

2020. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megnyitotta és köszi :D és értettem és vicces :D :D :D - annak meg akinek tán nem nyitja meg vagy tán nem érti, leírom és lefordítom: egy kép egy nagy tálcányi rakás hámozott fokhagymával és fölötte szöveg angolul, hogy ha bármikor is szomorú lennél, csak emlékezz a haveromra és a barátnőjére, akik 102 fokhagymát pucoltak meg egy recepthez, és csak utána esett le nekik, hogy az volt odaírva, hogy 1 vagy kettő (ami angolul tényleg viccesebb, mivel a vagy angolul csak két betű, amiből az egyik ráadásul o - or -, amit tényleg lehet nullának is nézni, már ha valakinek még pucolás előtt úgy homályosítja látását a fokhagyma gőze legalább is... :D :D: D )


Bezzeg én hogy élveztem volna!!! :D :D :D Hozták volna hozzám, hívtak volna engem! :D :D :D


Egy haverom közben hozott nekem egy csomag - négy db - fokhagymát pár napja, kérdeztem, hogy minek hozta, mondta, hogy mert mondtam, hogy szeretek pucolni, hát tessék :D , mondtam neki, oké, de minek, kinek, mikor, mikorra, miért :D , de nem válaszolt, így már pár napja itt vár a hálóban a négyes és pont ma gondoltam arra, hogy meghámozom csak úgy poénból, szórakozásból és visszaszolgáltatom neki :D , erre ma megint átjött, mondtam is neki eme tervemet, de mondta, hogy nem, nem, úgy kimegy belőle a jósága :D , úgyhogy majd inkább hoz hozzá még más kaját is, hogy együtt főzzük és akkor majd nálam csinálunk együtt vmi olyan kaját, amihez mindenképpen én hámozhatom meg az ÖSSZES fokhagymát!!! :D :D :D Hát már alig várom!!! :D :D :D


Amúgy mondtam neki, hogy befőttes üvegbe zárva nem menne ki a jósága, de belegondolva valamennyire mégis, úgyhogy nagyon kordában kell tartanom a közel leküzdhetetlen vágyamat, hogy nekiessek hámozni :D :D :D , hiszen miért is ne, amikor az akkora élvezetet nyújt nekem!!! :D :D :D


Hát nóóóóóómális...???!!! :D :D :D Még szerencse, hogy enni is szeretem! :D :D :D

Bónusz: fokhagymás csoki! :D :D :D Eskü készítettem olvasztott csokiba fokhagymát nyomva, oké, mézzel kiegészítve az amúgy cukormentes és minden más mentes csokit is és azóta is az álmaim csokija, jó rég volt már ez az akciónk emberemmel :D , ő is mondta, hogy nem vagyok komplett :D :D :D , sőt, pont most mesélte, hogy mondta anyukájának is, aki szintén kiakadt, hogy nem komplett a csaj :D :D :D , hát pedig a legjobb, meg miért is ne: ha már imádom a csokit is meg a fokhagymát is, akkor már miért ne együtt??? :D :D :D A világ legegészségesebb dolga! :D :D :D


Én imádom a saját bolondériámat :D , pláne amíg másokra ártatlanul vagyok teljesen őrült! :D :D :D (...bár amikor még a munkahelyemen fokhagymáztam, azért sokat vesztettem a népszerűségemből :D :D :D , oké, beismerem, hogy nem mindenki akkora fokhagymarajongó, mint én vagyok :D :D :D , sőt, akkora tuti senki nincs, aki annyira imádná, mint én, hogy hámozni is és enni is, korlátlanul és határtalanul :D :D :D , de megtanultam: oké, fokhagymázás csak otthon! :D :D :D Micsoda szerencse, hogy az emberemet nem zavarja legalább! :D :D :D Ő is szereti, bár annyira esélye sincs, mint én :D :D :D , de lényeg, hogy ő legalább fokhagymásan is szeret engem! :D :D :D )


Amúgy nem rég olvastam arról, hogy felfedezték, hogy miért van olyan sok olyan ember, aki nem szereti a koriandert és tökre ledöbbentett, hogy genetikai okot találtak hozzá, hogy hiányzik egy génjük azoknak, akik nem szeretik a koriandert, ami miatt nem képesek feldolgozni és emiatt szappan ízűnek érzik a koriandert, tök fura, az exem is utálta meg ismerek még olyanokat, akik nem szeretik, de ezen az alapon el tudom képzelni, hogy bennem is valami genetikai hiány vagy többlet vagy torzulás :D vagy ki tudja, mi okozza ezt a féktelen fokhagymaimádatot... :D :D: D Sőt, ebből a felfedezésből kiindulva, hogy miért nem szeretik egyesek a koriandert én arra a globális következtetésre jutottam, hogy valószínűleg ilyen alapon mindenkinek minden szeret vagy nem szeret ételét-italát meg lehet magyarázni genetikus alapon, hogy bizonyos gének hiánya, jelenléte vagy torzulása miatt szeretünk vagy nem szeretünk valamit...


Érdekes, nem?


Közben meg köztudott a fokhagyma jótékony hatása, a természet antibiotikuma, szóval simán lehet, hogy amúgy tele vagyok mindenféle bacilussal és ezért imádom annyira a fokhagymát, mert a szervezetem tudattalanul vágyik az orvosságra, nem? :) Simán lehet...


Kiskoromban amúgy nem szerettem sem a hagymát, sem a fokhagymát, mondjuk szerintem a gyerekek általában nem szeretik a hagymákat - vagy szóljon, aki ismer kivételt és hogy hány éves kortól bírta vagy bírja a gyermek! - vagy nem különösebben utáltam, nem nagyon kicsi koromban, de mondjuk kisiskolásan már elviseltem és sosem zavart, de nem is voltam így ráizgulva, és konkrétan csak pár éve, hogy kb. egyik napról a másikra így rákattantam, szélsőségesen, ami tényleg fura, érdekes, hogy vajon miért, mitől...


Mondjuk hozzáteszem, hogy külföldön élek és a hagymaszeretetemet én alapvetően a magyar gyökereimnek tudom be, hiszen a magyar hagymaszerető nép, alig van recept hagyma vagy fokhagyma nélkül, és el tudom azt is képzelni, hogy minél régebben éltem külföldön, annál jobban változott a viszonyom is Magyarországhoz, ami így az ízlésemet is formálta, és talán valahol tudatalatti visszavágyódás miatt nyert ekkora helyet szívemben a fokhagyma...? Simán lehet... Hogy a csokoládé imádatomról már ne is beszéljünk :D , bár azt mindig is imádtam, egészen kiskoromban is, de ki nem... :D Oké, ismerek olyanokat, akik nem szeretik a csokit, vagy nem különösebben, amit nekem még mindig nehéz felfognom :D , mert én meg abnormálisan imádom :D :D :D , de a csokiimádatom egyáltalán nem fura számomra, azt szerintem a legtöbb ember szereti... :D Na de fokhagymát...? És hámozni...? :D :D :D (most épp ettem egy csomó csokit :D :D :D , ezért pörgök úgy, mint a ringlispil :D :D :D és ezért ontom magamból a betűket... :D :D :D ) (...de most nem fokhagymásan sajnos... :D :D :D )

2020. szept. 29. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!