Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet igazam a szélsőséges idővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, de mindig azt hallom mamáméktól is, hogy ennyire szélsőséges még nem volt az idő, és szerintem egyre durvábbak lesznek... Nos, én gondolkoztam 1 picit ezzel kapcsolatosan, és arra jutottam, hogy régen nem voltak műholdak amik keringtek a föld körül, és akkor nem voltak ilyen idők, viszont mai világban már fellőttek egy csomót, és itt az időjárás... szerintem ahogy ezek a műholdak fent vannak és keringenek, kialakítják ezt a rengeteg vihart is... igaz, hogy a melegre még nem találtam semmi kézenfogható magyarázatot azon kívül, hogy esetleg a föld közeledhet a nap felé, vagy a nap közeledik a föld felé...
2012. júl. 29. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--


téged sem az eszedért szeretnek

2012. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A műholdaknak lehetséges, hogy van hatása az időjárásra, de igencsak elhanyagolható. A globális éghajlatváltozásról hallottál már?
2012. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy picit gondolkodtál a dolgon, feltűnt-e, hogy a műholdak a légkörön kívül kergetőznek? És ha a fellövéssel járó környezeti terhelésre gondolsz, feltűnt-e, hogy az utasszállító gépek tízmilliószor akkora szennyezést okoznak?

A Föld-Nap közeledés jó ötlet, ki kéne dolgoznod, lehetőleg alátámasztani néhány népi megfigyeléssel (ne mérésekkel, mert az bukta lesz :)

2012. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és a globális éghajlatváltozás mitől van? ha már így felhoztad...
2012. júl. 29. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Milyen végzettséged van neked?

Mert a helyesírásod egész jó... nem lehetsz nagyon buta.

A kérdésed - mindkettő - viszont akkora butaság, mint ide Lacháza.


Mondd azt, hogy csak provokációnak írtad ezt ide, hogy ki ugrik rá...

2012. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A műholdak a légkörön kívül vannak.. Vagyis az űrben.

Az időjárás változást az a sok elégetett vegyszer és gáz benzin szén okozza amit már több száz éve iparszerűen nyomatunk a légkörbe. A gázok miatt megváltozik a hőmérséklet mert nem engedi ki a meleget. De a természet meg ki szeretné egyenlíteni önmagát és így lesznek ezek az abnormális időjárások.

2012. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem értem miért kell ledurungolni a kérdezőt azért mert nem tud valamiről. -Legalább megkérdezi mert érdekli és nem hal meg hülyén...
2012. júl. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem én, de régen is ment ám ki rengeteg szennyeződés... gőzhajó,gőzgépek,stb... régen is kellett mivel fűteni az embereknek, nemde? nem 1 atomrobbanáson van túl a föld... akkor hogyhogy az utóbbi 5-8 évben kezdett ilyen szélsőséges időjárás lenni? az még oké, hogy a világon egyre több ember születik, és egyre több papír kell, meg ilyesmi, de nem a kárpát medence népessége nő, hanem afrika,ázsia,amerika népessége,nem? akkor hogyhogy kihat ez az időjárás hozzánk is?
2012. júl. 30. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem "5-8" éve van ilyen szélsőséges időjárás, csak most jobb a média, minden viharról beszámolnak. Amikor mondják, hogy megdőlt valami meleg/hideg rekord, akkor előfordul, hogy 100-150 éves rekordok dőlnek meg, tehát régen is "hülye volt az időjárás". Illetve az sem elhanyagolható (ha már a szennyezést nézzük), hogy 1900-ban ~1.000.000.000 volt a Föld lakossága, míg most ~7.000.000.000. Ez a hétszerese. És a motor megjelenése óta eltelt 136 év.
2012. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az éghajlat természetes módon is váltakozott korábban is, csak nem ilyen gyors ütemben. A másik dolog meg az, hogy az utóbbi 200-300 évben nagy mennyiségű szén-dioxidot juttatunk a levegőbe, amely fokozza az üvegházhatást. Ebből már intuitíven is következik a globális hőmérséklet változás, a kérdés csak az, hogy milyen mértékben? Tudtommal az utóbbi 100 évben 1 C emelkedést mértek. Azzal a felvetéseddel kapcsolatban, hogy Afrikában és Ázsiában kellene nagyobb éghajlatváltozást észlelnünk, két problémát említenék:

1, a légkör globális mértékben is keveredik, lásd pl. az Anktartisz felett is találtak ólmot.

2, Az ipari termelés jóval nagyobb Európában és Amerikában, bár nem olyan nagy a különbség, mint mondjuk 100 éve

2012. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!