Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha koronavírus-gyanúsak...

Ha koronavírus-gyanúsak lennétek, letagadnátok a tüneteiteket? És mivel úgysem lát az orvos, bármi egyebet mondanátok, hogy kiírjon táppénzre?

Figyelt kérdés

A kérdés pusztán elméleti, de számomra sokkal érdekesebb, mint a "miért nem hordják (rendesen) az emberek a maszkot" kérdések tömkelege.

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben válaszoljatok, indokolni ér, szitkozódni, személyeskedni, vádaskodni nem!


2020. szept. 22. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen, le, mert ha nem dolgozok nem jár táppénz bukom a melókat és a rezsi nem fizeti ki magát. Ezért hordok maszkot.
2020. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

A munkahelyem elküld teszteltetni, így max 3 nap lenne az egész. Olyan pocsék a mintavétel, hogy nem éri meg (egyik kollégám COVID-os lett és mindenkit leteszteltettek nálunk).

Nem tagadnám le a tüneteket ettől függetlenül. Akkor szépen jelezném és mennék tesztre.

2020. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Még tanulok így nálam picit más a kérdés, de ha beteg lennék továbbra is bemennék egyetemre, mert még kell nekünk és nem töltik fel a netre az anyagokat.


Van hogy igen, de azt is később és pici hiányokkal.


Szóval tudom hogy mindenképpen bejárnék, de gondolon regetegen ugyan így gondolkodnak maximum nem vállalják fel.


Így elég gáz, hogy az egyetemenek univerzálisan nincs még online oktatás...

2020. szept. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Mindig amikor valami zombi filmet nézek, csak csovalom a fejem, hogy "ugyan már, nem lehet valaki annyira primitív, hogy ne szólna a többieknek arról, hogy megharapták"


A valóság rámcáfol...


Nem tagadnám le, mert konkrétan belerokkannék mentálisan ha azzal kéne együtt élnem, hogy talán egy életre tönkretettem, vagy meg is öltem valakit, akinek gyenge az immunrendszere. Nem éri meg számomra a szorongás. De jó tudni, hogy a többi magyar nem így gondolkodik, pláne hogy nemrég műtötték nagymamámat, akinek most köztetek kell járkálnia.

2020. szept. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Az egyértelmű tüneteket (láz, légszomj és hasonlók) természetesen nem tagadnám le.

Viszont most már ott tartunk, hogy nagyjából minden létező tüntetről leírták már, hogy a covid okozta. Az egyetemen bizonyos órák előtt, és a koliban nagyjából napi szinten ki kell tölteni egy olyan kérdőívet, amiben arra is rákérdeznek, hogy tapasztaltam-e orrfolyást, torokfájást, tüsszögést és hasonlókat. Mivel durván allergiás és kisebb felső légúti fertőzésekre hajlamos vagyok, ezért akkor is tüsszögtem és taknyoltam kb augusztustól következő év májusig, és évente kb 4-5 hónapig fájt a torkom folyamatosan, amikor még covid sem létezett. Ha igazat írnék a kérdőívbe, akkor be sem engedtek volna az egyetemre, baxxtam volna a felévem(évem), pedig semmiben nem különböznek a tüneteim az eddigi évektől.

Nyilván betartom a szabályokat, hordok maszkot, tartom a távolságot, de nem vagyok hajlandó hónapokra vagy ki tudja meddig elzárkózni a társadalomtól olyan tünetek miatt, amiket születésem óta folyamatosan tapasztalok.

2020. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha enyhe tényleg csak tüneteim lennének (a WHO-nál az enyhe és közepes kategóriába a 4 hétig magas lázzal fekszel is beletartozik, de nem erre gondoltam), akkor addig 100%-ban home office-oznék, nem valószínű, hogy megküzdenék a magyar egészségügyi rendszerrel. Viszont nem mennék ki, vagy ha jól lennék, akkor éjszaka kimennék maszkban futni, kerülve az embereket. Ha súlyosak, akkor felhívnám a háziorvosomat, és akkor nyilván teszt, táppénz stb.
2020. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez azért nem annyira nagy dolog, mint ahogy páran beállítják...

Ha egyik napról a másikra influenzás tüneteket kezdenék el produkálni (úgy hogy előtte nem ettem/ittam nagyon hideget, és nem fáztam meg), akkor leteszteltetném magam. Ha negatív, megy tovább az élet, ha pozitív, elkülönítve leszek a gyógyulásig. Én is egyetemista vagyok, nálunk is döcögősen lett megoldva az online tanítás, ettől függetlenül nem lenne olyan nagy bumm az 1-2 hét kimaradás, megpróbálnám tartani a tempót a többiekkel, anyagot elkérni, haladni a saját projektemmel.

De egyetértek a 3-assal abban, hogy aki tudja magáról, hogy minden évben náthás lesz, és az őszi szezonban is folyton beteg, ott nincs nagyon mit csinálni... Senki nem várhatja el tőle, hogy hetente csinálja a teszteket, hogy megnyugtassa a 4-es nagymamiját. Nem kell túldrámázni.

2020. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Néhányotok még márciusban hallotta valahol, hogy "a covid olyan, mint egy influenza" és azóta képtelen volt bármiféle új információt az agyába ereszteni. Hogy miért, azt nem tudom. Büdös bármiféle áldozatot hozni olyan időkben, amikor igenis szükség lenne mindenkire, ez a "nem nagy dolog ám, ha elkapod" mentalitás meg segít titeket felmenteni a felelősség alól?


Nem tudom.. Még ha ez is a helyzet, eltelt a vírus kezdete óta jó fél év, nem tudom, hogy hogy lehet olyan szinten informálatlanul tartani magatokat, hogy még szeptember végén is ezzel Jöjjetek.


De oké. Nem kell csinálnotok semmit, ami egy kicsit is felboritja az életeteket. Nem kell lemondani a nyaralást hiszen miért is? Ez nem olyan komoly, csak egy kis nátha. Tökmindegy, hogy emiatt az egész világ egyik leghosszabb arányú második hullámát produkáljuk, de hogy várható el az átlag magyartol, hogy érje egy kis kellemetlenség?

Még a maszkot sem kell rendesen feltenni. Minek? Nehéz benne lélegezni, ha meg emiatt terjed a vírus, hát istenem. Még márciusban az volt a meme, hogy ez egy influenza, szóval kit érdekel?

Köhögd tele az iskoládat, nem számít✌️

2020. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Vegyétek már tudomásul, ez egy "csendes" 3-ik világháború!Túlnépesedés van. Háborút meg senki nem szeretne.

Az egész egy politikai hazug hadjárat!

Hogy mondta Gyurcsány? " hazudtunk, éjjel nappal"

Nos ez megy most is (ezek is hazudnak)

Ébredjetek már fel!

2020. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2020. szept. 28. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!