Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen vásárlási szokásaitok...

Milyen vásárlási szokásaitok vannak?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm - jellemzően 40+ - még karikázza az újságban az akciós termékeket, és képes 3-4 boltot megjárni, hogy spóroljon cirka párszáz forintot. Nekem vannak favorizált boltjaim, ott összeszedem ami kell.


Akcióktól eltekintve, mi alapján választjátok az adott szuper-, hipermarketet? Én pl. kedvelem a Lidl-t mert eddig nem csalódtam a termékeikben, és egyáltalán nincsenek túlárazva. Az üzlet rendszeresen tiszta, a kiszolgálás gyors, de e tekintetben az Interspar a no1. mivel ott működik önkiszolgáló.


Az ételek tekintetében van egy jól bevált márka, vagy ami éppen akciós? Össze szoktátok hasonlítani más termékekkel?


Ért már benneteket csalódás, ami miatt elhatárolódtatok egy adott üzlettől? Én pl vásároltam már romlott húst Tesco-ban és Coop-ban is, illetve több ismerősömtől hallottam erre panaszt, így ezekben a boltokban soha nem fogok már venni húsárut, de ezeken kívül sem járok szívesen hozzájuk.


Szóval minden ilyesmire kíváncsi vagyok.



2020. szept. 23. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Néha unalmas pillanataimban megnézem az akciós újságokat. Inkább az Aldi és Lidl újságokat, mert szeretem a non food termékeiket. Olykor az Auchant is végig lapozom (online). Ezek a boltok vannak hozzánk közel. Lidl picit távolabb, így oda ritkábban megyünk.

Bevált márkák nincsenek igazából, ár-érték arányban, esetleg helyben tapasztalt akció alapján döntünk. A Lidl és Aldi termékekben még sosem csalódtunk, így ott bátran választunk a két-három féle termék közül.

Tisztítószerekben, tisztálkodó szerekben vannak jól beváltak, de azért ott sem zárkózunk el teljesen az újdonságok elől. Én pl. a Lidl-ös W5 tisztítószerek egy részét nagyon szeretem, így ezekért oda járunk. Ha tisztítószer akció van, jellemzően akkor vásárolunk picit nagyobb tételben.

Nem cikázunk boltok között, egy helyre megyünk és ott megveszünk mindent. Maximum akkor megyünk át máshova, ha nem kaptuk meg amit akartunk, de nagyon kéne.

Csalódás nem igazán ért, de nem járunk bevásárolni kis üzletekbe és Tescoba sem, mert szerintem drágák és valahogy az egész atmoszféra más.

2020. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Nem járok vásárolni ez a szokásom .
2020. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos boltokat kerülök. Például nálunk vagy egy kis Spar, ahol mindig undorító a zöldség-gyümölcs és a pékáru, azt rutinosan kerülöm, inkább megyek a mellette lévő, jóval drágább éjjel-nappaliba (egyébként szeretem a Spart meg a saját márkás dolgaikat).


Az akciókat nem szoktam követni, minden beképzeltség nélkül az időm drágább, mint amennyit spórolnék vele. Van egy elképzelésem arról, hogy mi a reális ár egy termékért, azt meg szoktam venni az adott helyen. Mosószert, sampont és hasonlókat, ha lehet, akkor csak kínaiban veszek, a drogériák árai elég húzósak. De az teljes mértékben ki van zárva, hogy valamit csak azért vegyek meg, mert olcsó (főleg, hogy figyelek a hétköznapokban az étrendemre és inkább az a döntő), az meg aztán főleg, hogy 3 áruházból szerezzem be a dolgaimat, az akciósakat figyelve. Ritkán járok piacra, ott szoktam kicsit turistásabbra fogni az egészet és nem csak elintézni a vásárlást, hanem számomra új felvágottakról, sajtokról kérdezősködni, de egyébként nem jellemző. Mostanában rákaptam a rendelésre (pl. Kifli), nincs türelmem nézelődni sem. Ha vásárolok, akkor általában egy hétre szoktam, főleg Spar, Auchan jön szóba, azokból van errefelé nagyobb üzlet. De az Aldi/Lidl termékei is rohadt jók (a Lidlben kapható tiramisu például az egyik nagy szerelmem), ha útbaesik ilyen, akkor be szoktam azért menni.


Nő létemre ruhát és kozmetikumot utálok vásárolni. Ruhát-cipőt kifejezetten, mert kozmetikumokból legalább már vannak bejáratott darabjaim és forrásaim, ahonnan tudok rendelni egy csomagban mindent, amire szükségem van és amit kitapasztaltam, mint megfelelő termék meg összeszedtem Krémmánia és egyéb oldalak véleményei és összetevőlistái alapján. De a ruha... Azt próbálni kell... Az a halálom. Általában 3 havonta-fél évente elviharzok valami fast fashion boltba, ahol magamra erőszakolok a méretemben 10 darabot és veszek 2-t jóindulattal, aztán nagyjából ezzel be is fejeztem.

2020. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amióta neten minden elérhető feleslegesnek tartom a reklámújságokat.

Egy általános bevásárlás miatt legtöbbször a Tescoba megyek mert az van a legközelebb. Élelmiszer akció miatt én se megyek át másik

boltba, pár száz forintot nyernék csak rajta de oda lenne a fél délelőttöm. Amúgyis minden helynek megvannak saját akciós termékei.

De van pár dolog amit mi is kitapasztaltunk hogy hol érdemes. Húst pl a helyi hentesnél veszünk.

Bioboltot is kitapasztaltam hogy hol lehet a legjobb áron vásárolni, máshova már nem is megyek.

A Lidl, és Aldi lomos részét mindig megnézem ha ott vásárolok, néha csak legeltetem a szememet néha veszek is valamit.

A drogériákban lévő akciókat viszont nézem, de csak online vagy személyesen. Mivel a Rossmann és a DM ugyanabban az utcában van a belvárosban nem telik sokba megnézni hogy hol olcsóbb az amit éppen venni akarok. Ott több ezret tudok spórolni 20 perc alatt.

A ruhákat általában tavasszal és nyár végén veszek mert akkor vannak a leárazások. Mivel nem érdekel az higy jövőre új kollekció lesz így szívesen még eszem a "régit". Úgy szoktam hogy rászánok egy kis időt mindig és körbenézek, főleg amikor amúgyis arra járok. Így mindig látom hogy mi a valóban akciós, és sikerül mindig elkapni valami jót jó áron. Végülis jobb esetben elég sokáig hordok egy ruhát, így nem mindegy hogy muszályból veszem vagy tényleg tetszik.

2020. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Műszaki cikket pedig úgy veszek higy online körbenézek, es mikor kinézetem higy hol van az amit akarok akkor megyek el személyesen az üzletbe. Általában ez sikeres, gyakorlatilag az egész napot megspórolom vele.
2020. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Etelerzekenysegem van. Igy mindig ugyanazt veszem. Hust nem eszem,csak a kutya. Lidl meg sparba jarok. Ar nem szamit,dolgozok eleget.

36/N

2020. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!