Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet embreket az...

Miért lehet embreket az alvással zsarolni?

Figyelt kérdés
Pl xy azt mondja hogy szüksége van 1-2 napra hogy kialudja magát, mert túlterhelt volt az utóbbi napokban-hetekben, erre direkt kötött időpontra napokra előre szerveznek be neki valamiket, és ha nem megy akkor anyagilag megkárosítják, mert azt mondják miatta nem tudtak menni valahová. Pl rokonok, szakik, akárkik. Simán kinyírják a másik embert az alvásmegvonás miatt.

2020. szept. 24. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet, mert ezt hagyják az emberek. Engem elég sokszor próbáltak behívni hétvégére túlórázni, de nem mentem. És tádám, tudtam aludni.
2020. szept. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem túlóráról van szó, hanem hogy mivel az a norma, hogy valaki 3 nappal előre megmondja hogy milyen kötött időpontokra megy (építőipar) ahol most valakik nagyon felértékelődtek, ha valaki eltűnik mert basszus ALSZIK (komolyan röhej hogy ez felfoghatatlan egyeseknek) akkor kinyírják. De tényleg, ezek semmi máshoz nem értenek azon kívül hogy gombnyomásra elalszanak és felkelnek? Ezzel büszkélkednek. Talán más büszkélkednivalójuk nincs, és keresztbe lenyelnek ha én nem tudok gombnyomásra aludni, hetekig 2-3 órát aludni mert mégse jönnek, aztán ugrani, mert be vannak táblázva, vagy pl aludni 2 órát, elérhetőnek lenni, 5 percre rá mélyen aludni, megint elérhetőnek lenni, aztán megint 2 percre rá aludni gond nélkül. Állanóan kulcsot kérnek az ember készülő lakásához, nem értik hogy egy csomó minden félkész és problémás, hozzá s lehet férni mert minden ott van félbehagyva, azonkívül egyszerűen NEM akarom odaadni a kulcsot olyan mbereknek akiknek az alvás nem szent, a másik pihenése, alap életfeltételei...De bent hagyják a szerszámot amiért reggel mennek, de mégse jönnek, várunk napokat, de ha jönnek azonnal ugorjak, valahogy annyira egyoldalú ez az egész építőipar. Komolyan százszor inkább a gyerekkel fentlevés akkor legalább tudod hogy csak tőle függesz és nem ezer más tényezőtől, nem empátiahiányos iszonyatosan szigorú emberektől.
2020. szept. 24. 02:46
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem kérdés,hanem panaszkodni jöttél ide...
2020. szept. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2: Nem igazán értem, hogy miről beszélsz, de amennyire kiveszem, erre is pont ugyanannyira érvényes, amit írtam. Hagyod, hogy ezt csinálják. Ha esetleg kiállnál magadért és közölnéd, hogy normálisan mondják meg, mikor jönnek, különben többet ne jöjjenek, akkor mindjárt meg lenne oldva.

Anyámnál volt egy kisebb építkezés. Két napig volt ott az első brigád. 4 emberből 3 támasztotta a lapátot, második nap már nem is akartak jönni. Harmadik nap közöltem, hogy szedjék össze a cuccaikat és takarodjanak el. Rá egy hétre jött egy másik brigád, akik olcsóbban és jobb minőségben megcsináltak mindent.

Talán néha nem csak panaszkodni kéne (jól írta a #3-as), hanem felnőttként viselkedni.

2020. szept. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki tudna aludni sokkal többet, de tudja hogy vannak kötelességei amiket el kell végezni. Pl munkába menés mindennap. Oda nem kelsz mindennap? Nem úgy van hogy most eltünök csicsikálni mert 0 állóképességű vagyok.
2020. szept. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En nem ertem. Ha vkik egy ceg elvallal egy munkat hogy egy héten/honapon belül kesz lesz, az a minimum hogy nem akadàlyozzuk öket ebben, mert valoban elég sulyosak a kötbérek.

Ha van egy szerzödes es te akadàlyozod a munkavegzest, az valoban anyagi károkkal jàrhat es önhibàjukon kivül.


Vagy bontsd fel a szerzödest es aludjàl, vagy hagyd öket dolgozni, es szervezd meg hogy ejszaka alszol.

2020. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha valaki eltűnik mert basszus ALSZIK (komolyan röhej hogy ez felfoghatatlan egyeseknek) akkor kinyírják."


Ott éjjel-nappal dolgozni kell?

Éjjel kialszod magad, nappal meg dolgozol. Így él pár milliárd ember a Földön évezredek óta. Talán neked is sikerül.

2020. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Okoskodhatnék, hogy minden este aludd ki magad, de nem teszem, mert tudom, hogy nagyon nehéz nem felhalmozni alvásadósságot.

A család pedig azért akkor jön, mert úgy látja, hogy neked most éppen van rá időd, most lehet jönni. Aznap csak nem alszol egész nap? Ha 12 óra jut alvásra, 12 óra jut másra, például a családra. Ne avasd be őket minden szabadnapodba, és akkor tudsz nélkülük pihenni.

2020. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megoldódott, köszi mindenkinek. Amúgy a gond az hogy elvárják a munkát pl reggelig, majd a nap folyamán legyél telefonon elérhető, mert ők épp nem alszanak. Vagy fordítva. (Kérdés mégis mikor aludhat az ember) Szóval ilyen emberek között kell lavírozni.
2020. szept. 27. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!