Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire arrogáns? És az embereknek miért kellenek ilyen vezetők? Miért szavaznak meg arrogáns, hataloméhes és korrupt embreket?

Figyelt kérdés
A 64 éves Babiš, aki az ország második leggazdagabb embere, mindenesetre előrebocsátotta, ő nem fog lemondani, bármi is lesz.

2019. jún. 5. 11:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem értem, ha valakin az látszik, hogy hataloméhes, akkor nem az a normális, hogy pont az ilyen embereket akarják a többiek elkerülni? Miért az a tapasztalat, hogy minél hatalomvágyóbb valaki annál inkább szavaznak rá?
2019. jún. 5. 11:16
 2/4 anonim ***** válasza:

"A 64 éves Babiš, aki az ország második leggazdagabb embere, mindenesetre előrebocsátotta, ő nem fog lemondani, bármi is lesz."

Megválasztották?

2017-ben annak tudatában szerzett a pártja 30%, 1,5 millió szavazatot, ami miatt most a lemondását követelik százezren.

Mégis miért kellene lemondania, ha egyszer éppen most választották meg? Miért lenne az hataloméhség ha valaki ki akarja tölteni azt az idejét amivel a választói felhatalmazták?

nem kell egyetérteni vele, nem kell elfogadni sem a döntéseit. De ahogyan gyurcsánytól sem volt hataloméhség, hogy nem mondott le 2006 őszén, úgy mástól sem az. Majd ha megbukik, mint gyurcsány 2009-re, akkor majd lemond. vagy nem.

2019. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyrész én azt kondolom, hogy le kéne mondania, lehet hogy ez szubjektív, de szerintem ez az etikus, ez nem kérdés számomra.


A kérdésem viszont nem erre vonatkozott, én a mondat vége miatt gondolom, hogy hataloméhség: "bármi is lesz". Ha valaki kiljelenti, hogy bármi is lesz, nem mond le, az mi más, ha nem hataloméhség. A bármibe benne van az, hogy mondjuk az egylsz ország akarja, de ő nem mond le. Ebben az esetben nem áll az érvelésed, az már csak önös érdek.

2019. jún. 5. 23:39
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

"Ha valaki kiljelenti, hogy bármi is lesz, nem mond le, az mi más, ha nem hataloméhség."

Nem az. Csak te annak veszed. Őt megVÁLASZTOTTÁK és nem elfogadott egy kinevezést. Azok akik megválasztották, azok azt akarták, hogy kitöltse a mandátumát.

ha úgy érzi hogy megbukott és nem képes rá akkor lemondHAT, vagy a parlament megbuktathatja. De csak annyi, hogy egy választott tisztségviselő mindenképpen ki akarja tölteni azt az idejét amire megválasztották, az nem hatalom éhség. Félre értelmezed a szót.

2019. jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!