Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket is irritálnak a...

Titeket is irritálnak a mindenre közhellyel felelő emberek? Mintha semmi önálló gondolatuk nem lenne, hanem csak papagájként ismételnek idejétmúlt sztereotípiákat, majd később csodálkoznak, ha te azokat nem fogadod meg.

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 13:29
1 2
 1/16 TR75 ***** válasza:
97%
Ilyen az élet :-D
2020. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értelmesebbeknél nem.
2020. okt. 2. 13:59
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ja, hogy te értelmiségi vagy. Hát az egó az látom megvan. :)
2020. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint például?

Ha egy tanult, okos ember gondolatát használják, az miért gond számodra?

2020. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 TR75 ***** válasza:
100%
Oké, megfogtál, engem a személyeskedés jobban irritál.
2020. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel nem idegesítem magam rajta, de nekem se tetszenek a sablonos, rizsa tanácsok. Kimondottan sok ilyen dologról tartom úgy, hogy még ha egyedi is, akkor is az ünete sablonos. Ellenben ha egy adott kérdésre valaki egy odaillő közmondást ír, az szeretem. Mert tömör választ ad, és odaillik. De ezek a sablon tanácsadások nem ilyenek. Mert nem lényegretőrőek csak rizsa. A véleménynél meg még rosszabb. Amikor valaki ezeket úgy adja elő, mintha az évszázad filozófiai gondolatára jött volna rá. Szeretem a valóban elgondolkodtató gondolatokat, de sajnos sokat nem tartok annak. Az egyetlen eset amikor hasznos lehet, ha már az adott probléma is sablonos volt.
2020. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ó nem, nem okos emberek idézeteire meg frappáns közmondásokra gondolok, hanem amikor valaki tényleg fantáziátlanul, gondolkodás nélkül hatezerszer elmondott közhelyeket pufogtat, és amikor értelmesen elmondod neki, hogy az miért nem működik, akkor is csak annyit tud, hogy elmondja ugyanúgy a közhelyét, mert az szerinte igaz a világ összes emberére.


Egyébként értelmesebbet mondtam, nem értelmiségit. Egy értelmes ember szerintem tud disztingválni és vannak saját gondolatai. Köze nincs ennek az egóhoz.

2020. okt. 2. 14:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Azt még hozzáfűzném, így a kommemted alapján, hogy sokszor ha problémád van, akkor akinek elmondod nem tudja a megoldást, de szeretne segíteni és ezért mond ilyeneket. Ilyenkor értékelem a szándékát és nem fogok rá megharagudni, ha ismételgeti, mert segíteni szeretne. Az zavaró csak, ha valaki úgy gondolja, hogy az ilyen sablon dumák bölcsé teszik.
2020. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván ha a jó szándék vezérli, akkor még hagyján a dolog, engem is az utóbbi idegesít jobban. És hiába érvelsz az ilyennek, nem hiszi el, mert ő pufogtat egy közhelyet és az úgy igaz. Sajnos ez a típus sokszor nem is segítő szándékú.
2020. okt. 2. 14:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy számodra olyan közhelyes szöveget, ami irritál téged!
2020. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!