Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem idejétmúlt már az a...

Nem idejétmúlt már az a szabály, hogy a tegeződést a nőnek kell felajánlania?

Figyelt kérdés
Van egy velem egykorú munkatársnőm, mindenkivel tegeződik a munkahelyen, még az egészen fiatal fiúkkal is, csak éppen velem nem. Nagyon kínos ez a többiek előtt, mert ők is azt érzik, hogy így olyan, mintha kilógnék a sorból. Egyébként jól el tudok vele beszélgetni. Nem értem, miért ajánlotta fel a nálam 15-16 évvel fiatalabb fiúknak, amikor nekem meg sosem mondta. Azon gondolkodom, hogy egyszer - amikor négyszemközt leszünk - teljesen nyíltan meg fogom ezt tőle kérdezni.

2018. ápr. 1. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Az egyenjogúság ezt a szabályt (is) eltörölte.
2018. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Hogy tisztán láss: nem mindig a nőknek kell felajánlania. Pl. egy 30 éves nő nem ajánlhatja fel az 55 éves főnökének. Jó utána olvasni egy illemtankönyvben.

A fenti eset azt sugallja, hogy neked nagyon fontos a tegeződés. Emberismeret és a lélektan hamar rávezet arra, hogy vajon veled miért nem akar tegeződni... Talán túl szigorú vagy barátságtalan az ábrázatod, esetleg terjeng rólad a szóbeszéd, hogy ilyen-meg-olyan vagy... Járj utána.

2018. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nőként mondom hogy sokszor nem nekünk kell kezdeményezni.

Én azt utálom hogy egyesek elvárják hogy én ránézésre vágjam le hogy akkor most tegezhetem vagy nem, miközben van 40 éves akit magázok és 60 éves akit tegezek.

2018. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van, kedves utolsó, én is pont ezt próbáltam megfogalmazni.
2018. ápr. 2. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha alapból tegeződnénk, nem?
2018. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem magában furcsálja, hogy miért nem tegezed, ez a 21. század, nem, nem kell külön felajánlani, akármit is írnak az évtizedekkel ezelőtti etikett könyvek.
2018. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre a válasz: de igen, elavult. Az illemszabályok kb. 80-90%-a vagy elavult, vagy olyan kérdést szabályoz, amit nem kellene szabályozni, vagy rossz alapelvek szerint, nem praktikus módon szabályoz valamit. Az, hogy a nő ajánlja fel a tegezést (és minden más olyan szabály, ami nemi megkülönböztetésen alapul) mindháromra elég jó példa.


A konkrét helyzetre én is csak azt tudom ajánlani, hogy kérdezd meg. Lehet, hogy a hölgy úgy rézi, hogy veled természetes lenne, nem kell külön mondani, a fiataloknak meg külön szólt, mert ők a korkülönbség miatt nem mertek volna tegeződni. Szerintem csak ennyi van a háttérben, de mivel ez már több hónapos kérdés, megkérdezlek: Azóta hogy alakultak a dolgok?

2018. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!