Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok sokak szerint...

Miért vagyok sokak szerint képmutató azért mert vegetáriánus létemre vannak bőr cuccaim?

Figyelt kérdés

Én nem eszem húst, ez a saját döntésem...

Igazából tojást sem, állati eredetű tejterméket sem, de például mézet azt igen.

Én nem ítélem el azokat akik hús esznek, de azt gondolom hogy az lenne az okos döntés részükről, ha nem ennének minden nap, hanem hetente 2*, 3*.


De amúgy az Ő dolguk.


Viszont azt is gondolom, hogy ipari húst fogyasztani kegyetlenség...

Szabadtartásból, vagy szabályozott vadászatból származó húst enni azonban szerintem nem kegyetlenség.

Mert abban, hogy az állatot tisztességesen felnevelik, normálisan táplálják egy nagyobb területen, majd a gazda egy késsel elvágja akár az állat torkát (tudom, hogy ez ma már illegális) szerintem semmi kegyetlenség nincs. A mai módszerekben meg aztán végkép.

Mivel ennél a természet is kegyetlenebb általában...


Ez dettó igaz arra, hogy puskával lelőni egy szarvast, szerintem nem annyira problémás, ha nincs kevés éppen a szarvasokból.


Viszont az iparban, ott kegyetlenebbek a természetnél, méghozzá sokkal.

Nagyon durva dolgok mentek ott, ami lehet hogy az elmúlt néhány évben valamennyit javult, de nem sokat...


Én pont azért hordok például szarvasbőrből készített dzsekit, mert nagyon tartós, 10 évig nem kell másik ha vigyázunk rá és elvileg nem állatkínzás által lett elkészítve, meg az erdei szarvas állományokat sem veszélyeztette...


Ez kicsit olyan mint egy fa ház.

Nem gondolná az ember elsőre, hogy környezetbarátabb mint a tégla/beton ház, mert fákat kell hozzá kivágni.


Ti mit gondoltok?



2020. okt. 2. 15:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Én a kínai műanyag órámat jobban szeretem, mint a svajci doxámat.
2020. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Az érveid logikusak, ám a divatvegetáriánusságban pont az a fárasztó, hogy sok mindenkinek el kell magyarázni, hogy mit miért nem eszel. Egyszerűbb lenne nem hordani bőrkabátot pl., és akkor egy csomó szabadidőt felszabadíthatnál magadnak, amit jelenleg magyarázkodással töltesz.
2020. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%

Én meg sem figyelem az ÁLLATVÉDŐK, főleg az itteni fotelharcosok véleményét.

Az nem állatkínzás, hogy szapo...bocsánat, "MESTERTENYÉSZTŐKTŐL" vesznek vagyonokért divatkutyát, akit szétvagdostatnak, hogy ne szaporodjon, miközben a menhelyek tele?

Ha valaki, rászán egy ilyen ebre 300-at. És NAGYÁLLATVÉDŐHARCZOS, akkor miért nem visz haza egy menhelyit, 20.000-ért, és ad 100.000 értékű tápot a menhelynek?

2020. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Sokan túltolják, és szeretnek bíráskodni. Én épp ezért nem nevezem magam se vegának, se vegánnak, pedig étrend alapján még talán mondhatnám is, de nem akarok vitákat.

Amúgy tök egyetértek, gyerekként gyűlöltem a vadászokat, de mára úgy gondolom a vadhús még mindig etikusabb, mint az ipari tartásból származó. A vadnál legalább az állat élete nem volt tömény szenvedés és a halála se egy lepratelepen érte...

Mondjuk bőrt én meg pont emberi-etikai szempontból nem vennék, a bőrt kikészítő munkások embertelen körülmények között dolgoznak sokszor. :(


Egyébként off, de ezt nem egészen értem:

"a gazda egy késsel elvágja akár az állat torkát (tudom, hogy ez ma már illegális)"

Hogy érted? Mi illegális?

2020. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

#3

Ebben mondjuk tévedsz, a vegánok nagyon nagy része nem támogatja a kiskedvencek szaporítását, tenyésztését.

2020. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Illegális? Szóval bűnt követek el, mikor elvágom a tyúk nyakát?
2020. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
És mit szólnál ahhoz, ha pl.: piacról vagy háztól vennél házi termékeket? Vagy te vennél és nevelnéd fel őket?
2020. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%
Mi "nem hasznos" azon a tényen, hogy sok vegán nem támogatja a kutya-cicagyárakat? :'D
2020. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
32%

#3

Te amolyan PETA-féle állatvédő vagy, ugye ?

[link]

2020. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, akkor a sertéseket már nem legális késsel levágni, egy ideje.

Ehelyett talán egy speciális szerszámmal kell Őket “fejbe lőni”.


De szerintem a szószerinti levágással sincs nagy probléma, amennyiben nem kergetőznek órákig és nem szenved hosszú percekig az állat, mert hozzáértő csinálja.


“ És mit szólnál ahhoz, ha pl.: piacról vagy háztól vennél házi termékeket? Vagy te vennél és nevelnéd fel őket? “


Többek között pont ezt is értettem szabadtartás alatt.

Ha ennék húst, vagy lenne kutyám akinek kell, akkor biztos így tennék...


Persze házkörül is lehet helytelenül tartani a haszonállatokat.

2020. okt. 2. 17:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!