Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok sokak szerint...

Miért vagyok sokak szerint képmutató azért mert vegetáriánus létemre vannak bőr cuccaim?

Figyelt kérdés

Én nem eszem húst, ez a saját döntésem...

Igazából tojást sem, állati eredetű tejterméket sem, de például mézet azt igen.

Én nem ítélem el azokat akik hús esznek, de azt gondolom hogy az lenne az okos döntés részükről, ha nem ennének minden nap, hanem hetente 2*, 3*.


De amúgy az Ő dolguk.


Viszont azt is gondolom, hogy ipari húst fogyasztani kegyetlenség...

Szabadtartásból, vagy szabályozott vadászatból származó húst enni azonban szerintem nem kegyetlenség.

Mert abban, hogy az állatot tisztességesen felnevelik, normálisan táplálják egy nagyobb területen, majd a gazda egy késsel elvágja akár az állat torkát (tudom, hogy ez ma már illegális) szerintem semmi kegyetlenség nincs. A mai módszerekben meg aztán végkép.

Mivel ennél a természet is kegyetlenebb általában...


Ez dettó igaz arra, hogy puskával lelőni egy szarvast, szerintem nem annyira problémás, ha nincs kevés éppen a szarvasokból.


Viszont az iparban, ott kegyetlenebbek a természetnél, méghozzá sokkal.

Nagyon durva dolgok mentek ott, ami lehet hogy az elmúlt néhány évben valamennyit javult, de nem sokat...


Én pont azért hordok például szarvasbőrből készített dzsekit, mert nagyon tartós, 10 évig nem kell másik ha vigyázunk rá és elvileg nem állatkínzás által lett elkészítve, meg az erdei szarvas állományokat sem veszélyeztette...


Ez kicsit olyan mint egy fa ház.

Nem gondolná az ember elsőre, hogy környezetbarátabb mint a tégla/beton ház, mert fákat kell hozzá kivágni.


Ti mit gondoltok?



2020. okt. 2. 15:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#10 / Kérdező


Nem a kés illegális. :)


Vonatkozó jogszabály:


12. § (1) Az állat életének kioltása - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - kizárólag kábítás után történhet.

(2) A kábítási kötelezettség nem vonatkozik a gerinctelen állatokra, a háztartásban élelmezési célra levágott baromfira, nyúlra, valamint arra az esetre, ha az állat életének kioltását szükséghelyzet indokolja. Ezekben az esetekben is gondoskodni kell azonban arról, hogy az állat életének kioltása szakszerű gyorsasággal és a legkisebb szenvedéssel járjon.


A kábítás után elvágható az állat torka késsel, ez nem illegális.



#11

"az állatvédelmen kívül semmi értelme vegetáriánusnak lenni"

Ez így elég szűklátókörű kijelentés. :)

2020. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Vad:

Szabad élet (ráadásul ragadozók nélkül, hála az embernek), megfelelő táplálék. Relatíve fájdalmas, relatíve gyors halál.


Ipari tartásban "élő" háziállat:

Szenvedéssel teli rövid létezés, biológiai szükségletek figyelmen kívül hagyásával, relatíve fájdalmas, relatíve gyors halál.


Mindkettő rossz, de szerintem egyértelműen van kisebb rossz a kettő közül..

¯\_(ツ)_/¯

2020. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!