Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok sokak szerint...

Miért vagyok sokak szerint képmutató azért mert vegetáriánus létemre vannak bőr cuccaim?

Figyelt kérdés

Én nem eszem húst, ez a saját döntésem...

Igazából tojást sem, állati eredetű tejterméket sem, de például mézet azt igen.

Én nem ítélem el azokat akik hús esznek, de azt gondolom hogy az lenne az okos döntés részükről, ha nem ennének minden nap, hanem hetente 2*, 3*.


De amúgy az Ő dolguk.


Viszont azt is gondolom, hogy ipari húst fogyasztani kegyetlenség...

Szabadtartásból, vagy szabályozott vadászatból származó húst enni azonban szerintem nem kegyetlenség.

Mert abban, hogy az állatot tisztességesen felnevelik, normálisan táplálják egy nagyobb területen, majd a gazda egy késsel elvágja akár az állat torkát (tudom, hogy ez ma már illegális) szerintem semmi kegyetlenség nincs. A mai módszerekben meg aztán végkép.

Mivel ennél a természet is kegyetlenebb általában...


Ez dettó igaz arra, hogy puskával lelőni egy szarvast, szerintem nem annyira problémás, ha nincs kevés éppen a szarvasokból.


Viszont az iparban, ott kegyetlenebbek a természetnél, méghozzá sokkal.

Nagyon durva dolgok mentek ott, ami lehet hogy az elmúlt néhány évben valamennyit javult, de nem sokat...


Én pont azért hordok például szarvasbőrből készített dzsekit, mert nagyon tartós, 10 évig nem kell másik ha vigyázunk rá és elvileg nem állatkínzás által lett elkészítve, meg az erdei szarvas állományokat sem veszélyeztette...


Ez kicsit olyan mint egy fa ház.

Nem gondolná az ember elsőre, hogy környezetbarátabb mint a tégla/beton ház, mert fákat kell hozzá kivágni.


Ti mit gondoltok?



2020. okt. 2. 15:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

Nekem két dolog jutott eszembe.

Az egyik, hogy eredendően az ember mindenevő. Tehát az állatvédelmen kívül semmi értelme vegetáriánusnak lenni.

A másik ebből jön, ha véded az állatokat, akkor szarvasbőr hogyan? Sokkal kevésbé indokolt, mint húst enni, hogy életben maradj

2020. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem azért eszik húst senki a civilizált világban, hogy ne haljon éhen.

Max. a harmadik világokban...


Azzal, hogy pl. szarvasbőr terméket veszek, 10 évre bebiztosítom, hogy mondjuk őszre, kora tavaszra ne kelljen semmilyen ruhát vennem.

Ez kvázi fenntartható kategória, csak állatból készül.

Ugyanez, ha minőségi bőr cipőt veszek...

Ez már inkább környezet védelem, de ha mindig vennék valamit a H&M-ből, akkor az sokkal több CO2.

Meg azt is támogatom, hogy ne legyen igény annyi ázsiai 14 éves munkásra, a nagy cégeknek.


Ha építettek fából egy házat, ahhoz ki kell vágni sok fát és gyakrabban is kell felújítani esetleg mint a téglaházat, amihez újabb fákat kell kivágni. De a fákat újra el lehet ültetni, mármint a kivágottak helyére újra, a CO2-t ami téglagyártáskor keletkezik, nem igazán tudod kivonni a légkörből, meg az ózon-lyukat sem tudod vissza csinálni.

2020. okt. 2. 18:28
 13/22 A kérdező kommentje:
(Mármint semmilyen ruhát abban a kategóriában, amiből szarvasbőrt vettem, pl. csizma, dzseki, stb.)
2020. okt. 2. 18:29
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem is mondtam, hogy éhenhalna hús nélkül az ember...

Egy marhabőrből készült bőrdzseki is kibír bőven 10 évet.


Lepontozhatod ezt is, de arra próbáltam rávilágítani, hogy az egyszerű ember szemében ez pont a bort iszik, vizet prédikál esete.


Ráadásul az átlagmeber szemében a vegetáriánus életmód, és a ritkább állatból készült ruházati termék is drágább a normálnál, ami eleve frusztrációt vállt ki.

2020. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ha nem “ipari” az a marhabőrdzseki, akkor szívesen megveszem azt is.

Itt nem a szarvason van a hangsúly.

Azért példálózok azzal, mert a vadászatot nagyobb eséllyel csinálják etikusan.

Persze tudom, hogy sokszor túlvadásznak sajnos, sőt vannak szadista vadászok, de ez szerintem off-topic.

2020. okt. 2. 18:47
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Dehogynem, te emelted ki újra és újra a szarvasbőrt. De tényleg nem a vadászat a lényeg. Mert ebben az országban minden, csak nem etikus a vadászat, sokkal inkább lehetne állatkínzásnak és szadizmusnak nevezni. Csak azt mondom, hogy az emberek többsége sokkal inkább gondolkozik egybites módon, mint te.
2020. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igazából nem értem, hogy speciel én miért innék bort és prédikálnék vizet, pedig ezt tényleg gyakran megkapom...


Miért kell végletekben gondolkodni?


Miért az a jó, elfogadható, “rendben lévő” hogyha valaki vagy full elítéli az összes hús evést, állatokból való haszonszerzést, annak ellenére hogy ennyi erővel a természet működését is be lehetne “tiltani”, mert az is kegyetlen ám, vagy az ellentétes véglet, amikor nem érdekli az iparban történő gátlástalanság, hogy ott konkrétan meg vannak kínozva az állatok, maximálisan ki vannak használva, s ennek nincs semmilyen etikai, erkölcsi határa?


Én gyakorlatilag azt mondom, hogy humános módon, amíg az ökoszisztémát sem veszélyeztetjük, mint emberiség dolgozzuk fel az állatokat.

Én köszönöm, akkor sem kérek a húsfogyasztásból, de egyáltalán nem ítélem el azt, aki mértéket tartva igen.


Viszont azt nem támogatom, hogy amikor már durvábbak, kegyetlenebbek vagyunk mit a természeti körülmények, illetve a ragadozó állatok, azt csak úgy nézzük el, törődjünk bele.

Mert az ipar, az ilyen.

2020. okt. 2. 18:57
 18/22 A kérdező kommentje:

Tessék, akkor videókkal illusztrálom...


Ennél: [link]


Lehet e kegyetlenebb egy vadász, azaz a golyó általi halál? Szerintem nem nagyon.

Sőt, szerintem többnyire humánusabb.


Az ipar viszont jóval kegyetlenebb:


[link]

2020. okt. 2. 19:03
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

"Miért kell végletekben gondolkodni?"


Ahogy írtam:

"emberek többsége sokkal inkább gondolkozik egybites módon" Igen/nem, fekete /fehér, 1/0.

Nem tudnak komplex, árnyalt, több szempont szerint felállítani értékrendet

2020. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
Túl sokat foglalkozol ezzel szerintem. Valamiért a vegetáriánusok sokszor kényszert éreznek arra, hogy tudassák az életmódjukat a külvilággal. Na most ha ezt nem mondogatnád, akkor a kutyát nem érdekelné, hogy mit eszel, meg milyen kabátot hordasz, ezért aztán ezzel kapcsolatban semmilyen további megjegyzésekkel nem is traktálnának. Ha ez téged zavar, nem jobb lenne egyszerűen kerülni a témát? Főleg, hogy ez olyan összetett téma, amikről egész estéket lehetne vitatkozni, mert soha nem lesz teljesen fehér vagy fekete.
2020. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!