Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha újra gyerek lehetnél mi...

Ha újra gyerek lehetnél mi lenne az amit mindenképp meg szeretnél tenni?

Figyelt kérdés
Sokszor látom/hallom azt hogy amég gyerekek voltak fel akartak nőni de mikor felnőttek, megbánták hogy nem használták ki a gyerekkort. Én most kezdtem a gimit és elgondolkodtam hogy nem szeretném elpazarolni az időmet, de nem tudom hogy mit kéne csinálnom hogy úgymond "kihasználjam" hogy fiatal vagyok. Szóval nem tudom mi az amit mondjuk felnőtt koromba már nem tudnék csinálni, amit most kéne.

2020. okt. 2. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Nem tudod elképzelni, ami normális, mert nem voltál felnőtt. De ha felnőtt leszel, rá fogsz jönni hamar, hogy az egész napod elmegy azzal, hogy mindenki más elvárásainak felelj meg, dolgozni kell, nem úgy osztod be a munkaidőd, ahogyan az "fair" lenne, hanem sokszor a kollégákhoz kell alkalmazkodni, ha nincs gyereked azért, ha van gyereked, akkor meg azért... be kell vásárolni, főzni, mosni, takarítani, amiben segítenek a szülők, tesók, amíg nem költözöl el, így lényegében most az a legfőbb dolgod a tanulás, meg hogy hétvégén kialudd magad. Felnőttként az ember sokszor még aludni sem tud eleget, ha olyan helyen dolgozik, ehhez képest az, hogy 8-ra be kell járni a suliba, nem is olyan rossz. Kiszámolni a havi betevőre való összeget és abból gazdálkodni nehéz, hacsak nem keres annyit az ember, hogy ez ne legyen gond, de erre ritkán van lehetőség. Anyagiak miatt is meg tud lenni kötve az ember keze, meg sokszor időben is. És ezt tényleg csak azért írtam le, mert amíg nem dolgoztam, én ezt nem tudtam elképzelni, miért nehéz felnőttnek lenni. Hát ezek miatt. Tanulóként minden sokkal egyszerűbb, élvezd ki, nem kell görcsösen "kihasználni" az időt, csak lazíts a szabadidődben, ahogy jól esik! :) tanulj nyelveket, ha szeretsz, olvass, mert egy-egy fárasztó nap után felnőttként erre sem mindig vaj energia már.
2020. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt, hogy nem kezdtem el előbb sportolni. Most 21 évesen nagyon megérzem a hatását ennek, kb. minden fizikai dolog amibe belekezdek nehezebben megy, mert középsuliban végig a gép előtt ültem. Elkezdtem deszkázni, de úgy érzem nem úgy mozog a lábam rajta ahogy akarom, így nem is mennek a trükkök rajta.

Fizikai munkát végzek, de nehezebben megy mint a velem egykorú és egy alkatú srácoknak.

Kb. fél éve kezdtem aktívan mozogni (sport+munka), és az egy pokol volt az elején, mert nem volt alapom amire építhetek, minden nap izomlázam volt, a csontjaim nem olyan erősek mint lehetnének, az izmaimba pedig nem megy olyan gyorsasággal a "jel" az agyamból, mint azoknak akik sportolnak. Szóval ezt fontosnak érzem, hogy fiatalként mozogjon valaki. :D


Még talán azt bánom, hogy nem éltem a lehetőségekkel, amiket az iskola és a környezetem adott akkor. Akkor úgy voltam vele, hogy "ez a pályázat nem olyan fontos", "ez a rajzverseny nem jelent semmit, nem megyek", "nem kell jogsi féláron a sulitól, majd megcsinálom ha felnövök, úgyis jól fogok keresni", most visszagondolva viszont rengeteg pozitív kimenetele lett volna ezeknek. :P


Szóval azt mondom ragadj meg minden lehetőséget, mert a végén neked is 21 évesen lesz midlife crisised. :D

2020. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
1-es vagyok elnézést az elírásokért, telóról írtam. Egyébként én egyetem mellett dolgoztam, úgyhogy az első nehezebb tapasztalataim így szereztem. Most, hogy csak munka van, egész más már, de ha majd lesz gyerekem, gondolom még fárasztóbb lesz, mint amikor egyetemista voltam, mert az 0-24-es munka. :)
2020. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es ez a kapunyitási pánik, ami hasonló a midlife crisishoz, ismerős, én még nem tettem túl magam ezen, pedig már 24 vagyok. :O


A leginkább az zavar, hogy rengeteg ismerősöm házas, de nekem most épp nincs párom, így úgy érzem, le vagyok maradva.


Szóval én azt is javaslom, hogy fiatalon érdemes flörtölni, megélni az első szerelmeket, met később több az ember elvárása és egyre nehezebb emiatt.

2020. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Egy pár gondolat: Minél előbb elkezdeni meditálni. Elkezdeni gondolkodni mit akarok az élettől, mi az életcélom. Minél több könyvet olvasni. Amúgy énis gimis vagyok.
2020. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 QQRIQ20 válasza:
83%

2 éve végeztem a gimiben, én ezeket csinálnám máshogyan: Angolból eljutni B2 szintre, sportolni gimi alatt és hamarabb eljárni közösségbe, gengbe. Ha ezeket megteszed, szerintem szép gimis éveid lesznek. Nézd meg, hogy milyen tantárgyak mennek, feküdj rá azokra. Illetve az angol tényleg nagyon fontos, után már nem nagyon lesz időd tanulni. Én most látom kárát. És a B kategóriás jogsit meg kell csinálni majd 17-18 évesen, mert később annyi időd sem lesz vele törődni, mint a nyelvekkel.


Ezeken kívül meg kell tanulni nem stresszelni a dolgokon. Fiatal vagy, semmi nem ér annyit, hogy belebetegedj.

2020. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hamarabb elkezdtem volna sportolni, tanultam volna angol orakon

Nem aggodtam volna annyi hulyesegen, anyakent rajottem h eddig gondtalan eletem volt:)

2020. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megélnék egy boldog gondtalan gyermekkort, ami nem adatott meg. De persze ez nem a gyerektől függ, hanem a szülőktől.
2020. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Én megölnék pár embert. Most már bánom felnőttként, hogy nem tettem meg.
2020. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!