Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket vállalnom (a távoli...

Gyereket vállalnom (a távoli jövőben) mindenképpen felelőtlenség lenne, ha bipoláris zavarral és OCD-vel is diagnosztizáltak már?

Figyelt kérdés

Utóbbit most kezdtem kezeltetni, a bipoláris zavart már régebben, egyébként eredményesen, tehát nem produkálok tüneteket évek óta. Az extrém mániás viselkedés régen sem volt jellemző rám, inkább a mérsékelt felhangoltság és a depresszió váltakozása, leginkább egy napon belül.

Le kéne mondanom arról, hogy valaha anya legyek? Csak mert tudom, hogy rengeteg ember szemében ez egy stigma, egy garancia a megbízhatatlanságra és az életképtelenségre.

22/L



2020. jún. 27. 22:17
A kérdező szavazást indított:
Inkább ne szülj, nem tudhatod, mikor esel vissza.
Ha 5-10 évvel később is el tudod majd mondani magadról, hogy rendben vagy, akkor belevághatsz.
43 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Miért kellene lemondanod róla, vagy előre 5-10 évre a jövőbe látnod???

Azért egyrészt ez nem ritka dolog, amit mondasz, másrészt a legtöbb anya átmegy kisebb-nagyobb depressziós szakaszokon míg felnő a gyereke, nincs ebben semmi extra.


Nem vagy sem megbízhatatlan, sem életképtelen.


De ha te ilyennek látod magad, akkor maradt még terápiára muníció! Járj utána!

2020. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi erővel senki se szüljön, mert mi lesz, ha 10 év múlva depressziós lesz... ez hülyeség!
2020. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ha ez már most egy ismert körkép, akkor ezt egy baba meg szülés utáni depresszió miegymás csak súlyosbítja.
2020. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel örököl i fogja. Sok ilyen műsort néztem az érintettség miatt.

Ismerősöm bipoláris. Szülés után, borzalmasan viselkedett. Hisztériás volt. Ezt ő mesélte. A gyermeke adhd és odd . Nagyon nehéz a gyerekkel.

A férjem és én autisztikusak vagyunk. Az egyik gyermekem autista, a másik csak figyelem zavaros.

Ha tájékozottabbak lettünk volna a témában és anyósom nem hazudik, akkor nem vállaltunk volna gyerekeket. Ne értsetek félre! Nagyon szeretem őket és szerencsére önálló felnőttek lesznek.

2020. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

Jól értem: autista vagy ADHD-s gyereket nem vállalnál be, ha előre tudod? Miért, nem jó emberek? Nem tudnak szeretni, értékes és hasznos tagja lenni a társadalomnak? Mi a gond ezzel? Szerintem a probléma ott van,h ogy mindenki a tökéletességre törekszik (ami elérhetetlen), csak van, akinek elsőre látszik a baja, és van, akinek később derül ki.


A szülés utáni depresszióra, a betegség visszajöttére előre is lehet készülni, kontaktokat gyűjteni, taktikát összerakni végszükség esetére.


És lehet élvezni az életet és boldognak lenni figyelemzavarral vagy anélkül is. Mert érdemes élni!

2020. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szintén bipolárisként úgy gondolom, hogy sokkal több viszontagságok vezetett keresztül a betegség, emiatt megfelelő belátásod lesz az alkalmasságodról.


Nekem a késői belátás, félrekezelés, drogvisszaélések miatt nem vállalnám egy ugyanolyan kockázatot és nyomorítást a barátai-családja számára mint amit én produkáltam.

Talán örökbefogadás, ha már 5+ éve stabil vagyok és olyan társat sikerül találnom, aki érzelmileg nem zakkanna bele egy sunyin lapuló mániába és tud együtt élni a jelenleg alakuló szigorú életvezetéssel, korlátozásokkal amiket azért vállalok, hogy a pokol ne ismétlődjön.

Szinte lehetetlennek tartom, nekem

is még óriási munka lenne sok dolgot rendbe tenni az “életemben”.

Kb 10 ember van, akik miatt még itt vagyok, hogy nekik ne fájjon jobban az, hogy én egyszerűen felállok az asztaltól.

És még 2 angyal miatt, akik emlékét telibeköpném ezzel. Volt barátok, mindketten balesetben.

2020. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia ! Én is pont 22/L vagyok és bipoláris.

Sokat beszélgettem erről pszichológussal, és nem kizáró ok.

Kapott anno édesanyám a betegségről tájékoztató füzetet is... Rendszeresen kell kontrollra járni, bevenni az esetlegesen előírt gyógyszereket és odafigyelni magadra.

Pszichológusom szerint mi is lehetünk ugyanolyan jó szülők, mint bárki más.

Persze örökölheti a gyerek (10-20% az esély elsőfokú rokonok között),de könyörgöm, mutassanak nekem egy nőt és egy férfit, akiknek az utódaiknak semmilyen betegségre nincs ekkora vagy hasonló esélyük... Kétlem, hogy sokan lennének. Például mondjuk magasvérnyomás, cukorbetegség, trombózis,rák. Mind-mind rémes betegség, mégis milliók szülnek ezen génjeik tudatában.

Tehát összegezve azt gondolom, ha kordában van tartva a betegség, nem mindennapos szenvedés az élet, és el tudod fogadni a helyzetet, az öröklődést és minden pro és kontra dolgot, akkor vágj bele .

Esetleg ha van kedved még beszélgetni erről, akkor írj!

2020. júl. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bipoláris vagyok, és tuti nem vállalok gyereket. A mániás fázisom sok sok hónapja tart szerencsére. Más sem hiányozna, mint a felelősség. A másik, hogy terhesség alatt gyógyszert szedni nagy kockázat. Én antipszichotikumot is szedek, azzal meg végképp nem lehet gyereket vállalni. Ezt orvos mondta.
2020. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!