Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van hogy régen...

Az miért van hogy régen normálisak, másabbak voltak az emberek most meg nem?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekes olyan videókat nézni amiben emberek vannak , gondolok itt mondjuk 2000-es év előtt készültekre is. Sokkal másabbnak tűnnek az emberek , a megjelenésük is meg ilyesmik. Most meg mi van ? Sokkal kevesebb bennük az emberség , az érzelem , butábbak is. Ha mondjuk meghal valaki arra is azt mondják hogy így van ez az élet rendje. Az hogy ez milyen szörnyűségekkel jár azt meg fel sem fogják igazán. Vagy mondhatnám azt is hogy sokan néznek ki a fejükből és azt se tudják mi az élet. Még sok példát mondhatnék de elég ennyi.

És néhány videó(régiek):

https://www.youtube.com/watch?v=ymNFyxvIdaM&list=RDymNFyxvId..


https://www.youtube.com/watch?v=ZfqzxQ4yIm8


https://www.youtube.com/watch?v=9IiIw1HnCKw



2020. okt. 7. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Régen is voltak hülyék és most is vannak hülyék. A közösségi média miatt úgy tűnhet, hogy többen vannak, pedig nem. Csak IQ szinttől függetlenül bárki regisztrálhat bárhova és bárki elmondhatja a véleményét.


Egyébként nagymamám is sokat mesélt anno arról, hogy mennyi hülye kollégája volt és mik mentek a munkahelyén. Viszont akkor max csak egy szűk kör tudta, hogy idióta az illető, most viszont a neten bárki leírhatja a véleményét.

2020. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

berobbant a net.

ott arctalanul , következmények nélkül bunkózhatnak, ami rájuk ragadt nem net előtt is.

2020. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerinted egy 2 perces videó valós képet mutat a világról? Nem tudom hány éves vagy, de az emberek sosem voltak másabbak. Egyébként is mire gondolsz azalatt, hogy régen? A középkorban? Az 1800as években? Az 1950es években?
2020. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sokkal több hülye nincs, csak többről tudsz a net miatt. Aki egy faluban élt pl 1980-ban, az ismerte az alkoholista Pistát, meg a primitív Julcsát, azt kb ennyi. Ma egy 10 perces Gyakorizás alatt elolvasod 20 idióta baromságait. Nem ismered őket személyesen, de az ostobaságaik bejutnak a fejedbe.

A média másik mérgező hatása pedig az önzőség reklámozása: Carpe diem, élvezd, megérdemled, te vagy a legfontosabb, fogyassz, és szarj le mindenkit, stb. Ismerkedés: régen fel kellett öltözni, és elmenni a bálba/diszkóba, és válogathattál 3 nő/férfi közül. Most felpattansz egy akárhova, és a világ összes nője/pasija közül válogathatsz, anélkül, hogy felkelnél a retkes kanapédról. Persze ez nem igazi válogatás, hanem tömény hazugság. Élőben a legtöbb rád se nézne és/vagy meg sem mernél nyikkanni a közelükben. Ezért "válogatnak" a tök átlag emberek is a legszebb férfiak/nők között. Ezek csak szemléltetések, nem rád céloztam, hanem úgy általában a jelenségre.

2020. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Katonaság,szigorúbb iskola és szigorúbb nevelés. Ezek voltak régen,és sokkal jobb volt. Most ha csak csúnyán néz a szülő a gyerekre már megkövezik érte.

AZ emberek jobban megadták a tiszteletet és segítették a másikat,sokkal több jó szomszédi viszony volt. Több helyről hallottam ezeket.

Persze akkor is akadt kötekedő,bunkó ember de tény,hogy most egy katasztrófa a világ. Én rendesen ledöbbenek ha most valaki normálisan,udvariasan viselkedik :D

2020. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Csak mindenki megfoszt mindent a neten és emiatt többet látsz a hülyeségből is.


#5 Katonaságnál mentek a legidiótább ökörködések. Még visszagondolni is szégyellek, időnként mennyire primitív barmok voltunk, de nem bántam meg semmit.

A szigorú nevelésnek meg annyi lett az eredménye, hogy a gyomrom felfordul a szüleimtől, soha többet nem akarom látni őket.

2020. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Azt ugye tudod, hogy a középkorban voltak a leghülyébbek, legbefolyásolhatóbbak a polgárok? És akkor képzeld, ujjongott a nép, ha valakit máglyán élve elégettek mindenki szeme láttára, mindezt azért, mert rámondták az illetőre, hogy boszorkány. Ez normális volt talán? Nem véletlen a "sötét középkor" elnevezés. De nem csak a középkor, utána is évszázadokon át sokkal több volt pl. a háború, mint ma.
2020. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
...és jó ember lettél 6-os? Mert ha igen akkor volt valami értelme.
2020. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen is voltak, csak mivel nem volt net, nem voltak ennyire szem előtt. Én a 2000-es évek elején dolgoztam gyárban, olyan ordenáré, suttyó, primitív bunkó emberek között, akikről addig nem is feltételeztem, hogy léteznek. Felnőtt, családos ember létükre néha úgy viselkedtek, mint az általános iskolások.
2020. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Úgy vélem, tényleg jelentős szerepe van a digitális technika térhódításának, internet elterjedésének abban, amelyik irányba megváltoztak az emberek, ugyanakkor nem életszerű, hogy ha megpróbálnánk mindent ennek a számlájára írni. Abban vastagon benne van a net, hogy a kapcsolatok - az arányokat tekintve túlsúlyban - felületesek lettek. A többi negatívumból azonban nagyon sok kint van az utcán, bent van a munkahelyeken, jelen van az otthonokban, - utóbbira pontosan ezért nem mindenki tekint otthonként. A keserű oldala ennek az egésznek az, hogy az ember pont a kollégáit és a rokonait nem válogathatja meg... Aki kételkedik, üljön autóba, szálljon kerékpárra, vagy csak induljon el gyalog, - garantált, hogy 15 perc alatt legalább kettő olyan jellegű erőszakos, szabálytalan cselekményt láthat a saját szemével vagy hajt saját maga végre, amely ritkán fordult elő az említett korban és ha peches volt az illető, még meg is hurcolták érte a rendőrőrsön. Saját szememmel láttam nem egyszer (!), hogy olyan apróságokat már egyszerűen lecsinálnak az utca rendőrei, hogy a szemük előtt (!) cammog át komótosan járművel valaki a záróvonalon. A ma rendőrének nincs tekintélye, - amit ne keverjünk össze a terrorral vagy az alaptalanul gerjesztett rettegéssel, mert az sem az egészséges kategória. Mondjuk ehhez változtatni kellene azon a megközelítésen, hogy addig nem megyünk ki egy eseményhez, amíg nem a rendőrőrs lépcsőjén hömpölyög a vér vagy nem az egyik ismerős hátán ugrálnak páros lábbal. A másik, amely kíméletlenül erőszakosan toltak be az emberek életébe, az a fogyasztói társadalmi szemléletként aposztrofált viselkedés. Ha akarod, ha nem, ha érdekel, ha nem, ha fizettél érte, ha nem, amilyen orgánumot csak ennek a szolgálatába állítva fröcskölik az emberekre az erőszakos, fogyatékosabbnál fogyatékosabb, mérhetetlen mennyiségű és ismétlésszámú "reklámot", - amely engem arra sarkall (az erőszakossága, a mennyisége és az ismétlésszáma által), hogy - következetesen - már csak azért se vásároljam azt a hányadékot, amelyet rám akarnak tukmálni a médián keresztül. Amire szükségem van, utána járok a neten, megrendelem, vagy utána járok és megveszem. Nincs szükségem arra, hogy 24/7-ben mások magyarázzák belém, hogy mire van szükségem és mit kell megvennem - azért, hogy nekik jobb legyen! A távkapcsoló az egyik legsűrűbben használt tárgy nálam, mert a másodperc töredéke alatt némítom vagy váltom a csatornákat, amint elém tolják a hányást. -A "modern szemlélet" tett engem e területen vaddá, - nézzék a reklám ügynökségek és a reklámozók a saját közeli hozzátartozóikat fogyatékosnak! Egyébként is: "Jó bornak nem kell cégér!", - csak is szélhámosság lehet a mögött, amit naponta 10000-szer az emberek képébe kell tolni ahhoz, hogy eredményeket érjen el egy cég. Az emberek a kérdésben taglalt korban jobban figyeltek egymásra, - kevesebb ember volt egy-egy kapcsolatrendszerben, de pontosan ezért nem is voltak annyira felszínesek, érdekvezéreltek a kapcsolatok, mint manapság. Az iskolákban volt idő, amikor erőltették az egységes ruházatot, - amely többnyire a köpeny viselésében testesült meg, - és akkoriban voltak emberek, akikre rászálltak az osztály/iskolatársak, de azt a szerepét többé-kevésbé beteljesítette a köpeny viselés intézménye, hogy a társadalmi különbségeket viszonylag jól leplezte, amely tanuló és tanuló között volt. A sorkatonai szolgálat teljesítésének intézménye is egy olyan dolog volt, amelynek volt rossz, ill. jó oldala. Ezt már sok alkalommal kifejtettem itt, - nem ártana három-négy hónap katonai orientáltságú képzés a ma fiatal férfiaknak (politika és szükségtelen mellékvágányok nélkül) és a "társadalmi igazságérzetet" is szükséges lenne újra gondolni, - kiszámíthatóvá kellene tenni az emberek részére a jelent és a jövőt, meg kellene szűntetni a diszkriminációt mind pozitív, mind negatív ágon. Ez leginkább a családpolitikában és a nyugdíjképzésben mutatja a legdurvább anomáliákat.
2020. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!