Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Születési név (vezetéknév)...

Születési név (vezetéknév) változtatása esetén az érettségi bizonyítványt, nyelvvizsgát, diplomát is le kell cserélni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a vezetéknevem megváltoztatásának gondolata (házasság nélkül, önállóan).

Egyelőre csak tájékozódom, azt tudom hogy a személyigazolványt, lakcímkártyát stb. le kell cserélni, de mi a helyzet a bizonyítványokkal vagy például a születési anyakönyvi kivonattal?

Milyen nehézségekbe lehet beleütközni még?



2020. okt. 7. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt en se tudom de kivancsi vagyok milyen valaszok lesznek.
2020. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2020. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel, azért írtam ide.
2020. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én most változtattam vezetéknevet, pénteken megyek be az új anyakönyvért, rákérdezek, mit kell és hogyan.
2020. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem dehogy, kapsz majd egy okmányt, hogy erről erre változott a neved és azzal együtt lesz érvényes. Én most változtattam keresztnevet.
2020. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok a névváltoztatáshoz nektek először is! :)

Megköszönném ha leírnád amit megtudsz ezzel kapcsolatban, úgy tűnik vagyunk páran akiket érdekel a téma.


Az nagyon jó lenne ha a vezetéknév változtatásnál is így lenne, ahogy 5-ös írta. (De lehet hogy tesznek különbséget a vezetéknév és keresztnév változtatás között?)


Én is olvastam ezt, amit 2-es válaszoló linkelt, de lehet hogy az arra vonatkozik aki nemváltoztatás miatt kéri hogy változtassák meg a régi biziken is a nevét. (Engem az annyira nem zavarna, ha azokon a korábbi nevem szerepelne.)

2020. okt. 7. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz uj bizonyitvanyt kapni en is igy voltam vele. Azzal indokoltak mindket diplomat, hogy azzal a nevvel szereztem, nem mas szerezte meg,nem fognak ujat kiallitani. Sem a gimnazium, sem az egyetem. :)
2020. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Egy barátnőm vezetéknevet változtatott régebben, semmivel sem volt másabb a procedúra.
2020. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[#4-es vagyok]


Nekem összesen 17 nap alatt bírálták el (elvileg 60 lenne, de lehet, hogy nagyon unatkoztak), szeptember elején adtam be a kérvényt, semmit nem kellett hozzá csatolni, másolatokat se, csak a 10 ezres illetékbélyeg kellett rá, amit postán lehet venni. Az indok az volt, hogy nagyon ritka vezetéknevem van, ráadásul kisvárosból jöttem és mindenki tudja a nevem alapján, kinek a lánya vagyok, és ez negatív hátrány az én esetemben. Szóval egyszerű tömegnevet akartam, keresztnevet nem változtattam, mert az furcsa lenne, ha hirtelen pl. Kati helyett Luca lennék. Az okirat két hete lesz meg pénteken, akkor megyek az új születésiért, remélem, már bevezették a rendszerbe ennyi idő alatt. Mondták, hogy 1-2 héttel utána menjek vissza érte. Nálunk (ELTE TTK) adnak új diplomát ilyen esetben, 10 ezer Ft ellenében, de nekem az csak a tavasszal lesz meg, meg a nyelvvizsga is, szóval direk még előtte akartam, ne legyen azzal is gond. Az érettségivel nem tudom, mi lesz, majd rákérdezek a volt gimnáziumomban, ha a hivatalban nem tudják biztosan. Az okmányokat ugye minél előbb el kell kezdeni cseréltetni, és ahol kell (pl. egyetem, bank, telefonos cég, diákmunka szövetkezet) bejelenteni.

Én először a személyit intézem, majd rákérdezek, hogy a lakcím, taj, adó, új ügyfélkapu (mert felhasználónevet nem lehet váltani, az pedig a nevem, amit éppen nem akarok többet használni) stb. esetén elég-e az új születési meg az a papír, amit személyinél adnak, hogy ne kelljen még 2-3 hetet várni. Pár nap múlva tudok többet mondani. De maga a kérvény nem nagy ügy, hivatalokban ki van rakva a bejárathoz, elhozod, kitöltöd, veszel bélyeget és elmész az anyakönyveshez beadni, utána csak várni kell. Nekem az okirat előbb megérkezett, mint az az értesítő, hogy továbbküldte a fővárosba elbírálni.

2020. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvvezető mondta, hogy a már megszerzett bizonyítványokat (általános, gimnázium, érettségi, tanúsítványok meg egyéb, pl. OKJ) nem cserélik, ha valahol kérik, csatolni kell hozzá a névváltoztatási okiratot, azon rajta van mindkét név (a diplomát elvileg cserélik 10 ezer forintért, vagyis nekem az egyetemen azt mondták a TO-n, de engem ez már nem fog érinteni). Amúgy születési egyértelműen új kell, anélkül nem tudsz nevet változtatni, hisz hivatalosan ez lesz a születési neved, a régi születésid meg érvénytelen lesz (elvileg bekérik, én megtarthattam emlékbe). Ha elfogadják, bejegyzik és ki kell kérned az újat, azzal mehetsz okmányokat cserélni. Először a személyi kell, ha megvan, mehetsz a másikakért, na most az változó, hogy azt a papírt (ami ideiglenes személyiként funkcionál) elfogadják-e vagy meg kell várnod, míg a kártya megjön.
2020. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!