Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van okom félni? Egy ismeretlen...

Van okom félni? Egy ismeretlen fiú megfenyegetett Facebookon.

Figyelt kérdés
Bejelölt, majd rám írt egy kamuprofil. Úgy kezdte, hogy nagyon flegma vagyok a képeimen, bohóc vagyok, tipikusan olyan, akit senki nem érdekel, természetesen ezt nem tűrtem el, egyrészt nem igaz, másrészt semmi joga nincs ehhez. Folytatta, folyamatosan oltott, elképesztő gyűlőlettel, fenyegetve éreztem magam. Majd azt mondtam, nem fogok magyarázkodni neki. Erre azt írta, higyjem el, fogok, tudja melyik városban lakom, és mivel nem vagyok névtelen, ha nem tudok nagyon jól bújocskázni, megtalál. Olyanokat írt, hogy vonat alá kötne, stb. 16 éves lány vagyok, van küzdősport múltam, de öszintén megmondom, félek.
2020. okt. 11. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Félni nincs okod, nyitva tartani a szemed mindig van.

Mondanám a rendőrséget, de nem igazán foglalkoznak ilyen esetekkel sajnos, meg ha érdekelné is őket, a Facebooktól macerás lenne lekérniük, hogy ki honnan miért lépett be azon a fiókon.

A legjobb amit tehetsz az ilyen nyomorékokkal, hogy azonnal letiltod. Sok beteg fåşznak csak a dominancia érzete kell, hogy félj tőle, mert ő feletted áll, részben ezért is végződik nagyon kevés százalékban a fenyegetés/stalkolás halálesettel, mert onnantól kezdve nem érezné fölényben magát a nyomorult.


Ha többször bepróbálkozik (mondjuk más fiókkal), akkor bebaitelheted, hogy kedveled és valahol talizzatok, aztán más várja majd helyetted. De a legjobb talán az, ha tiltod mindenhonnan és minimum gázsprayel mászkálsz (ami alapból is ajánlott).

2020. okt. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne mászkálj egyedül sehova, ha valaki követ húzd el a csíkot stb stb az ilyesmi nem tréfadolog, valószínűleg nem kamuzik a g-e.-c,i.


A rendőrök ezzel nem kezdenek semmit csak ha már vér folyik, de akkor se komolyan.


Ezt a bait-elős dolgot annyira nem tanácsolnám, mi van ha ő se egyedül van, vagy van nála valami?Sajnos az ilyen beteg faxok kiszámíthatatlanok.

2020. okt. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem van okod félni mert tuti ismer. Annak semmi értelme hogy valaki csinál egy kamuprofilt és becéloz valami random idegent.

Én átgondolnám hogy kik az ellenségeim, kikkel volt konfliktusom és résen lennék.

2020. okt. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Mutasd meg a rendőrségnek. Ez már simán fenyegetés kategória.


Nem lehet ennyiből megmondani, hogy van-e okod félni (bár ha tippelnem kéne akkor csak egy frusztrált kis szaros irogatott, hogy érezze végre valakinek magát) de ilyenekkel nem kockáztatunk.

2020. okt. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Képernyőfotók, rendőrség, majd tiltás.
2020. okt. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg egy 12-15 éves kis szardarab szórakozott veled akinek semmi felelősségtudata nincs és szórakoztatónak tartja másokon kiélni magát.

Nyugodtan vond bele ettől függetlenül a rendőrséget, ezzel bárhogy is nézzük csak nyerhetsz.

A gyerek meg legalább fontolóra veszi, hogy legközelebb merjen e ilyet cselekedni.

Természetesen ettől függetlenül az ördög nem alszik úgyhogy legyél résen és nagyon vigyázz magadra, de azt gondolom, hogy akinek komoly szándékai vannak az nem fogja ezt online tudatni veled, hülye lenne :D

2020. okt. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Én ezért már feljelenteném,túl messzire ment a vonatos sztorival.
2020. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Jelentsd fel.

Én is jártam hasonlóan régebben, de sajnos nem fordultam rendőrséghez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1058..

2020. okt. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
És egy kamuprofil üzenetével mi a frászt tudna kezdeni a híres hazai rendőrség?
2020. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy tudna-e valamit tenni a rendőrség nem tudom,de egy feljelentést mindenképp megér.Lehet,hogy később leleplezi magát valamivel,és te is tudni fogod ki az illető.
2020. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!