Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit akarhatott? El akart...

Mit akarhatott? El akart csalni, hogy megölhessen?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt történt (2011 őszén). Kaptam Facebook-on egy látszólag kamuprofillal regisztrált, magát lánynak kiadó személytől pár üzenetet, amely egy viszonylag rövid beszélgetést indított el. Kiderült, hogy az a valaki ismeri az érdeklődési köreimet, és tudja, hol lakom (nagyjából részletesen). Végig "kedveskedett", amolyan negédes módon. Írta többek között, hogy van az apjának egy erdeje, ahová örülne, ha elkísérném őt, illetve azzal is "fűzött", hogy nagyon jó fényképezőgéppel büszkélkedhet. Amikor nemet mondtam ez irányú kéréseinek, felvetette, hogy legalább bulizni menjek el vele. Természetesen, erre is nemet mondtam (ráadásul távol áll tőlem az efféle szórakozás), és letiltottam.

Hozzátenném: már csak amiatt is gyanús volt számomra az egész ügy, mert az említett "ál-lány" üzengetése előtt (néhány nappal/héttel) szintén hamis Facebook-ról egy férfi küldött életveszélyes fenyegetéseket számomra, akit szintén tiltólistára tettem. Gondoltam, biztosan az az ember próbálkozhatott másféle úton nálam, hogy elérje negatív céljait.

Megjegyezném azt is, hogy két és fél évvel a fent említett eset(ek) "elteltével" ismét kaptam egymásután több fenyegetést, egy harmadik álprofilról. Akkoriban egyszer ("élőben") kb. négy, számomra ismeretlen fiatal gúnyosan a vezetéknevemen szólított, majd egyikük tarkón is ütött.



2020. júl. 8. 22:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát,szerintem nagyon valószínű.. sőt biztos,hogy akar valamit,azt ,hogy megölne -e az necces kérdés,de lehetséges higy megerőszakolna vagy bántalmazna máshogy s ahigy irtad akár megölhetne

Ez biztos valami utálód lehet,mert más nem nagyon ismerheti a "magánéletedet"

Azt sajnos nem tudom megmondani hogy ilyenkor a rendőrséget riasszák-e és nem akarlak megijeszteni de ha ténykeg ismernek és valamit annyira akarnak ,előfordulhat hogy a házadba is bemenjenk

2020. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Remélem volt annyi eszed, hogy elmentél a rendőrségre.
2020. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Van arra vonatkozóan bármi ötleted, hogy valamelyik (közeli vagy távoli, mindegy) ismerősöd lehet emögött? Ha van ilyen, aki neked valamiért ennyire rosszat akar vagy akart, és tud rólad dolgokat, akkor valószínűleg te is ismerheted. Ezt gondold végig, van-e ilyen ember körülötted. Ha nincs, akkor csak egy random próbálkozó volt, az évekkel későbbi eset pedig ettől független történt.
2020. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Szeretnék mindenkitől őszintén bocsánatot kérni!szerintem jelentsd a rendőrségen
2020. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat (is)!

Beszéltem régen egy magas rangú rendőr-ismerősömmel, aki azt tanácsolta, szimplán csak tiltsam le a fenyegetőt. (Illetve, a tiltólistára helyezése előtt még leírtam egy-két mondatot a számára.) Később annyira elfajult a dolog, hogy különböző autókból is figyelgettek, ráadásul állítólag lehallgatták a Messenger-beszélgetéseimet is. Egy barátom segített, aki egy rendőr-ismerősén át kommunikált velem, és ezután helyreállt az egész "folyamat". Másfél éve nem tapasztaltam semmi rosszat.


Mivel fiú vagyok, nem hiszem, hogy meg akartak volna erőszakolni.


Vannak ötleteim, hogy kik lehettek (például régi osztálytársak, vagy egyéb), de ők nem lehetnek annyira befolyásosak, hogy figyeltessenek.

2020. júl. 8. 23:12
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
De akkor most mi van? Mert az írásodból azt vettem ki, hogy az utolsó eset is már vagy 6-7 éve történhetett. Hogy jött ez most a felszínre?
2020. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

23:21


Valóban, legutoljára 2014-ben kaptam fenyegetést. Utána négy évig "figyelgettek", mint írtam, de azt - úgy tűnik - lerendeztem az említett barátom segítségével. Másfél éve nem tapasztalok furcsaságokat. Ma csak "nosztalgiáztam" a még nem is olyan régen megszűnt különös események felett, mert a mai napig sem tudom, miért történhetett igazán.

2020. júl. 8. 23:30
 8/32 Kata 26 ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva!
2020. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet h paranoid skizofrén vagy?
2020. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

Honnan tudod, hogy nem igazi lány volt? És mi honnan tudnánk, hogy mit akartak veled tenni és miért? :)

Mi oka volt annak, hogy lehallgassanak, milyen ügyletekbe keveredtél bele? Egyetlen helyzetet tudok elképzelni, illetve kettőt. Vagy valami gyerek csíny, vagy olyan dolgokba ártottad bele magad, amibe nem kellett volna. Átlag embert nem érik ilyen inzultusok kiszemelten többnyire.

2020. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!