Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Semmi sem lehetetlen,csak...

"Semmi sem lehetetlen,csak akarni kell." Egyetértesz ezzel a mondással?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 06:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bizonyos befolyásolási kőr, amin belül lehet a dolgokon változtatni és van amin belül nem.


Bármennyire szeretném, soha többé nem tölthettek el egy percet sem az édesanyámmal. Mert sajnos már meghalt.

Viszont egy csomó dolgot megváltoztathatok, amik felett van befolyásom. Változtathatok az alakomon, az életmódomon,, megtanulhatok új dolgokat, elsajátíthatok új képességeket. Szert tehetek eszközökre vagy akár magam is létrehozhatok eszközöket, amikkel látszólag képes leszek olyanokra amikre amúgy nem lennék képes.


Örök dilemma a küzdeni vagy elfogadni/elengedni dilemmája. Az is probléma, ha tőlünk függetlenek tartjuk azt, amiben ige is van felelősségünk vagy amire lenne ráhatásunk. Ahogy az is probléma, ha olyasmit akarunk megváltoztatni amire nem lehet hatásunk.

Néha nem egyértelmű a határ, mert amikor például nekem gyerekként azt mondták nagyon komoly szemorvosok, hogy 20 éves koromra megvakulok majd, nem tudtam elfogadni és küzdöttem, hogy ne így legyen és megérte küzdeni. Viszont egy sor dolog van az életemben, amit hiába akartam és hiába küzdöttem érte.

2020. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy haladok a korral előre, egyre kevésbé hiszem el az ilyen motivációs sz*rokat. Lehet az ember pozitív annak ellenére, hogy realistán látja, hogy mi az ami nem jöhet össze külső tényező, vagy készséghiány miatt. Ez. “Valósítsd meg önmagad, csak akarat kérdése” is ilyen. 40 éves árufeltöltő Mancikából nem igaz, hogy “barmi lehet még, amit akar”. Egyrészt nem mindenhez van szellemi képessége, a munkaideje nem tesz lehetővé akármilyen tanulást, plusz ott a családja is, akikről gondoskodni kell és szabadidőt kell szánni rájuk. Így nem mondom, hogy bárki megtehet barmit, amit szeretne. Abban az esetben működik, ha a céljainkat is reálisan tűzzük ki.
2020. okt. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"Introvertált vagyok, de vállalkozást szeretnék nyitni."


Tedd azt. Egyedül tudszbfeltöltődni, mi akadályoz meg a vállalkozás nyitásában?

2020. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt kell nézni, hogy mi nem tudok lenni, hanem azt, hogy mihez értek, mihez van tehetségem."


De ha valaki az AKAR lenni, ami nem tud? Az meg nem, ami lehetne?


Ha én festő akarok lenni, de egy vonalat nem tudok húzni, akkor is az marad az álmom. Ha meg kiderülne, hogy világhírű zongorista lehetnék a tehetségem alapján, nem akarnék az lenni, mert nem érdekel.

2020. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
27%

#12

Mindenki arra szán időt, amire akar. Erőbefektetés nélkül nincs jutalom.

A 40 éves árufeltöltő is elvégezhet olyan képzést, ami hétvégente van, vagy a drasztikusabb megoldás, hogy felmond, és elvégez egy kb 3 hónapos olyan tanfolyamot, ami szíve vágya, amiben utána könnyen el tud helyezkedni.


Nem kell belenyugodni a jelenlegi helyzetbe, ha az nem felel meg nekünk. És nem kell a kifogás, hogy ott a család..stb. A család is meg fogja érteni, ha utána az anya nagyon boldog lesz. A negatívitás is ugyanúgy kihat az egész családra, mint a pozitívizmus.

2020. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Erre szoktam mondani, hogy igen igen, a sas tényleg szép magasan száll, de a vakondot nem kapja be a gázturbina... :D


Mondások max arra jók, hogy képletesen értsünk valamit, komolyan venni elég meredek.

2020. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
50%

#15

Tehát akkor dolgozzon H-P vagy H-Sz egész nap, és hétvégén meg a megmaradó 1 vagy 2 napot töltse tanulással. Oké. És a családjával mikor tölt időt?

2020. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

#15

Nem mondtam egy szóval sem, hogy ne tanuljon, sőt! Igenis, hogy azt vallom, sosincs késő, ha valaki nem elégedett a helyzetével, vátoztasson. Én csak azt mondtam, nem igaz, hogy Bármi lehet. Az életkora és az életvitele már eleve szab egy keretet annak, hogy miből válogathat. Nem indul minden képzés a megadott munkarendben és nem mindenki teheti meg, hogy csakúgy felmond, hogy tanulhasson. Pl egy 5-6 éves egyetemi képzést, vagy olyat, amire csak fizetősre tudna menni lehet, már eleve ki kell zárnia. Vagy olyat, ami csak nappalin indul. Hiába vágyik rá, sztornó. Így ki kel tűzni yat, amit saját magához mérten meg tud valósítani.

2020. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

#17

Leírom, még egyszer: Erőbefektetés nélkül nincs jutalom. Ha valaki valamit akar, azért tenni kell akár áldozatok árán is.

Felőlem rohadhat még kb. 20 évet egy olyan munkahelyen, amit nem szeret és gyomorgörccsel megy be minden egyes nap munkába, az ő döntése, az ő felelőssége. A későbbieken meg majd sűrűn látogathatja az orvosokat, mert a nagyfokú stressz, és az életutálat fizikálisan is nyomot fog hagyni az emberben. Sőt, mivel olyan munkahelyre jár dolgozni, amit nem szeret, ezért ez kihatással lesz a családi életére is. Szerinted a gyerekek nem érzik meg, ha pl. az egyik szülővel nincs minden rendben?


Annak a családnak meg van apja is, nemcsak anyja. Rengeteg szülő jár továbbképzésre vagy iskolába család és munka mellett is. Nem kifogás a család! Lehet este tanulni is, mikor a gyerekek elaludtak.

És nehogy már egy tanfolyam tönkre tegyen egy családot? :D

2020. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
59%

#19

Erre már a 12-es előre leírta a választ. Értem én hogy te simán bevállalnád hogy a gyerekeidet nem látod pár évig, de nem mindenkinek abból áll a családi élet, hogy alszik a házában pár gyerek.....

2020. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!