Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tartják az emberek...

Miért nem tartják az emberek a 1,5 méteres távolságot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapelőtt ezt a kérdést tettem fel: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Azóta már kétszer is voltam a boltban! Most direkt figyeltem, hogy betartsam a távolságot!

A többi ember viszont nem tartotta be velem a távolságot, nagyon közel álltak hozzám!!! Nagyon mérges lettem. Legszívesebben beszóltam volna nekik, ahogy nekem is beszóltak korábban.


Miért engem cseszeget mindenki, hogy tartsam azt a k... távolságot?? Múltkor meg a biztonsági őr cseszett le... Elegem van, többet nem megyek boltba, marad az online bevásárlás!!!


Vagy ki fogom írni a kabátom hátuljára, hogy tartsd azt a k... távolságot!!!


2020. okt. 16. 20:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Tarts egy vad kutyát 1,5m-es porazon magad mellett es minden problemad megoldodik.
2020. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

#7


Te pont azért tudod betartani, mert a többiek nem tartják be. Ha mindenki betartaná, egy átlagos hipermarket úgy nézne ki, mint a chemotoxal lefújt hangyaboly.

2020. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, talán nem ennyire, mert figyelembe veszem hogy a távot nem tartók értelmi színvonala valószínűleg átlag alatti, ezzel nyugtatom magam - bocs mindenkitől aki nem ért velem egyet, de ez egy rém egyszerű könnyen megjegyezhető szabály, csomó helyen még matricákkal is jelzik a pénztár előtti padlón, de sokaknak így sem jut el a tudatáig. Mi egyáltalán a célja a közelebb furakodóknak, hogy úgy majd biztos gyorsabban halad a sor? :D

Nem arra gondolok hogy valaki egyszer véletlenül elfelejti, hanem amikor rendszeresen lesz*rja, neki bizony ne dirigáljanak hova álljon :D

4-es: "Te beteg vagy. Agyilag." - Valaki viszont esetleg épp miattad lesz beteg, nem agyilag, és talán te juttatod lélegeztetőgépre, vagy te magad is mert hanyag voltál - akkor aztán lehet lövögetni ezt a "tebetegvagy" - dumát.

Nem, nem akarom senkinél hogy baja legyen, de jó ég, vegye már észre mindenki hogy sok kis apróságnak meg kéne változnia a mindennapokban amíg ez a kib*tt járvány tart...

Huszonéves ismerőseim betegedtek már le és kapták el szabad levegőn(!), lázzal, izomgyengeséggel, szaglás elvesztésével stb., de akkor ők legalább saját magukat "hozták bajba"...ehhez képest egy bolti sorban van olyan, aki az akaratom ellenére liheg a nyakamba...

Én finoman, udvarisan szoktam általában szólni ilyenkor, bár én is kb. azt érzem utána hogy még engem néznek hülyének, pedig szerencsétlen lehet hogy pont tőlem kapná el ha tünetmentesen hordozom...hát itt tartunk :)

A mozgólépcsőkön én meg már csak röhögök a sok hülyén (tisztelet a kivételnek), de ott még durvább. :) Az a lépcső is csak körbeforog, nem veszítene senki semmit ha 1 méterrel hátrébb állna... 🤦

2020. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A 10-es válaszadó által belinkelt jól hangzó kedves, valami pszichopata által fél perc alatt összetákolt képhez reagálva: ugye tudod, hogy ezzel csak addig fogsz 100%ban egyetérteni, amíg az első átölelt idős családtagod nem kerül lélegeztetőgépre? Kívánom persze hogy ne történjen ilyesmi.

Amik azon a képen le vannak írva, fontosak! Ápolni kell a szoc.kapcsolatokat, érezzük jól magunkat és ne ijesztgessük magunkat álhírekkel, nyilván! De az álhírek tényébe hogy lehet már belesuvasztani azt, hogy hisztizünk felvenni egy kis textilmaszkot a pofánkra? Cipőt, ruhát is felveszel, ezután egy kis hülye maszk már nem lenne mindegy? :)

Élvezni az életet érdekes, maszkban is lehet közösségi helyeken. ;)

Ezt most csak azért írtam, mert úgyis lesznek olyanok, akik megint valami aranyos összeesküvés-elméletet hallucinálnak a kötelező maszkviselésbe, már egyszer hallottam ilyet egy nem túl intelligens ismerősömtől. :D

Érdekes amúgy, valaki lehet épp úgy élvezné az életet, hogy fél liter vodka után halálra gázol pár embert a kocsijával, na ő élvezte... most az a helyzet, hogy ez a másokban kárt tenni már sajna sokkal egyszerűbben is megvalósítható ha nem hordasz maszkot: azt hiszem, ezt sokan addig még mindig nem fogják belátni amíg nem történt meg a baj velük v. a családjukban.

Egyébként mesélj, hogy kezdtél el ettől önállóan gondolkodni? :) Mi a véleményed Descartes "Értekezés a módszerről" című művéről? Vagy a könyvek is 5 km távban kell legyenek?

Élvezzük az életet, igen! De ne legyünk olyanok, mint aki mondjuk bepiáltan felelőtlenül halálra gázol másokat, már ha érthető a hasonlat :) senki nem foszt meg az önálló gondolkozástól csak azért, mert rajtad van a maszk. :D :D

2020. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

jajj, igen, 14, te csak ne sírj, az a te dolgod, hogy magára hagytad az idős rokonaidat, azal a címszóval, hogy jóvan, többé feléd se nézek mert az milyen jó esz neked, de én inkább átölelem a nagymamát a hátralévő időnkben, amilyen rossz a vérnyomása, nem biztos hogy még sok alkalmam lesz rá...

amúgy persze, akinek belehal hozzátartozója, annak élete rettegett tragédiája a koronavírus, de az én nagyszüleimet meg a tbc és a tüdőrák ragadta el, most akkor álljak a dohánybolt előtt mindennap óbégatva, hoyg senki be ne menjen? mindenkinek a személyes tragédiája a legfájóbb, de ez nem jogosít fel arra, hogy belepofázzak más életébe.

2020. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előző: hoztak egy icipici apró szabályt a maszkviselésről meg távolságtartásról. Számodra és számomra kb. csak ennyi a változás, se több se kevesebb, úgyhogy ne haragudj, én nem is értem most ezt a nagy nyáladzást.

Csak azért, mert te épp saját felelőtlen döntésből eutanáziát óhajtasz végrehajtani a nagymamádon azzal az indokkal hogy neki már úgyis mindegy mikor és miben halna meg, legalább másokat ne buzdíts hülyeségre kérlek. Szerintem meg nagyon nem mindegy, hogy az elkövetkező hónapokban a járvány végett, vagy csak 10-20-30 év múlva lenne csak bármi baja mondjuk a vérnyomása miatt.

Cáfoljatok rám, de szerintem ha igazán megbecsülnéd és szeretnéd a nagymamádat, kibírnád a járvány végéig és addig nem tennéd ki veszélynek! Ölelés és veszélybesodrás nélkül is boldoggá lehet tenni egy nagymamát, nem érdekel ha ezzel nem értesz egyet.

Mellesleg a "feléjük se nézek" és a felelőtlenül veszélybe sodrom között jó nagy különbség van, sajnálom hogy átmentél a költői túlzásokba csak azért, hogy szerinted attól majd jobban igazad lesz. Végig kiforgattad a szavaimat ha jobban megnézed, közben meg tuti csak arról van szó hogy még egy valaki túl hanyag és kényelmes ennek a két apró szabálynak a betartására.

Nem belepofázok mások életébe, hanem egy újonnan hozott rém egyszerűen betartható szabályról esett szó, ami rád is, rám is, mindenkire vonatkozik, sajnálom hogy te ezt még mindig nem érted és inkább annak véled, hogy valaki csak rosszat akarna neked azzal hogy egy nyamvadt textildarabot az arcodra tegyél és 1 méter távról beszélgess a nagymamáddal. Hát jaj de bonyolultnak hangzik, tényleg...

Amúgy meg nincs olyan szabály hogy próbálj meg másokat megfosztani a káros szenvedélyeiktől - reflektálva a fura dohányboltos példádra - kérlek járj utána hány ember kap tüdőrákot aktív/passzív dohányosként és hányan hullanak most mint a legyek a covid miatt. Nem kell nyilván beleőrülni a járványba és egyetértek hogy nem kell állandóan az ezzel kapcsolatos pánikkeltő híreket bújni, szerintem ebben az egyben igazad van. Ez attól még mindig nem mentség a hanyagságra, és szintén nem kéne egyből az agyalágyult összeesküvés-elméletekkel nyáladzani csak mert meg lettél kérve hogy állj már egy kib*tt méterrel arrébb a többi vásárlótól a boltban, atyaég...

Akinek nincs mondjuk pánikrohama, az hidd el hogy nem retteg a koronától csak picivel óvatosabb, nagy különbség.

Egyébként: a tbc nem dohányzástól alakul ki ;)

De másrészt, csak kíváncsiságból, tényleg elvesztetted tbc és tüdőrák által a nagyszüleidet (ha igen, akkor részvétem), vagy őt ölelgeted? Kicsit ellentmondásos az "érvelésed"; de igaz is, mit pofázok én bele, hisz csak jót akartam.

Viszont ha már feljogosítás és jogok, te milyen jogon hozol másokat veszélyhelyzetbe?

2020. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!