Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkó voltam vagy jó testvér?

Bunkó voltam vagy jó testvér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves fiú vagyok, a húgom 21 éves. A szüleink három éve meghaltak, az apai nagymamánk volt ezidáig az egyetlen rokonunk (nemrég meghalt), de eltartottuk és tartjuk magunkat. Nagymamánlnak volt egy nagyon jó barátnője, aki pl. temetőbe kivitte kocsival (nekem és tesómnak nincs), önként felajánlva, ilyesmik. A kedves barátnő elég mindenlébenkanál típus. Két éve egyszer már összevesztem vele, mert elkezdte mondogatni, hogy nagymamám mennyit tett értünk a testvéremmel (ez így is van), aminek azért nem örültem, mert ilyenre nem kell engem emlékeztetni, főképp nem egy családi értelemben kívülállótól.


A húgom elég félénk típus, nem képes senkinek a visszaszólásra, én etéren viszont elég határozott vagyok.

A húgom vállalta, hogy megcsinálja a gyászjelentést, amit nagymamam házában kitett. Mivel jó, ha minél jobban önállósodik és kezdeményezőbb lesz, azt mondtam, nem szólok bele semmilyen módon. Nem mondom, hogy elsőosztályú lett (pl. csak szöveg, képet nem is tett rá), de tájékoztatásnak jó.

Na erre ma a "barátnő" felhívta a húgomat, hogy milyen szar lett, hogy WC-papírként sem érdemes hozzányúlni, meg hogy a húgom szégyellje magát. A húgomon lehetett látni, hogy meg lett bántva. Én ezután felhívtam a "barátnőt", nem kiabálva, kerülve az alpári stílust, de határozottan, hogy milyen jogon szól ő ebbe bele, milyen alapon szidja le ő a húgomat. Csak fújta, hogy ez nem gyászjelentés, stb. Végül azzal tettem le, hogy "van még valami?", annyi megvetést belesűrítve, amennyit csak tudtam.


Köszi a válaszokat!


2020. okt. 16. 22:38
 1/4 Banna97 ***** válasza:
100%

Szerintem nem voltál bunkó, csak őszinte és teljesen igazad van!


Nincs joga beleszólni, hiába volt a nagymamám barátnője! Ez teljesen a családra tartozik, és megértem a húgodat is, hogy megbántódott, mert biztos vagyok benne, hogy megtett mindent tőle telhetőt.


Nénikének lehetne annyi esze, hogy a szeretetet nem egy gyászjelentésben mérik. És ilyenkor szerintem nincs szükségletek kioktatásra.

Szóval teljesen jogos volt amit mondtál nemi véleményem szerint.

Ha ő ezen megsértődik, akkor így járt.


Neked és a húgodnak pedig részvétemet küldöm és sok erőt kívánok továbbra is!

2020. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te kialltal a hugodeet. Neked van igazad.

N/37

2020. okt. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki itt bunkó volt, az nem te voltál, hanem az a nő.

Ha valaki a másik gyászába olyannal rondít bele, hogy a gyászjelentés, amit elkészítettek, szar lett, WC-papírként sem érdemes hozzányúlni, meg aki készítette szégyellje magát, annál kevés alávalóbb embert tudok elképzelni.

Jól tetted, hogy megmondtad neki. Én valószínűleg azt is megmondtam volna, hogy ezek után meg ne lássam a nagymamám temetésén!

2021. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a "barátnő" volt bunkó, te jól tetted hogy kiáltál a húgodért.
2021. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!