Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is kevesebbet ér...

Szerintetek is kevesebbet ér egy egyedülálló ember mint egy családos?

Figyelt kérdés

A minap volt egy vitám az egyik velem egy idős kollégámmal.


Ő 30F én pedig 29 F vagyok,de lényegében egyidősek vagyunk.


Én szingli vagyok,se feleségem se gyerekeim.


Ő már megházasodott jön a 2. gyerekük is felvették a babavarót és azthiszem a CSOK-ot is és most építkeznek.


Beszélgetés közben egyszer csak benyögte,hogy én kevesebbet érek mint ő,mert nekem nincsen családom.


Szerintetek ez tényleg így van?



2020. okt. 20. 12:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Persze engem se kell félteni utána megjegyeztem neki,hogy


"Kiábrándító szerintem,hogy ha valaki csak a pénz miatt házasodik és vállal be több gyereket"

2020. okt. 20. 12:05
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az állam szemszögéből kevesebbet ér vagy hogy kéne szerinted?
2020. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

"Kiábrándító szerintem,hogy ha valaki csak a pénz miatt házasodik és vállal be több gyereket"


Ezt csak te hiszed de nem így van.

Az ember szereti a párját ezért házasodik. Szeretnének 1-2-x gyereket és ezért lesz. Az csak egy mellékes jó dolog, hogy az állam némileg segít ebben.

2020. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ér kevesebbet! 😂
2020. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

"Ezt csak te hiszed de nem így van.


Az ember szereti a párját ezért házasodik. Szeretnének 1-2-x gyereket és ezért lesz. Az csak egy mellékes jó dolog, hogy az állam némileg segít ebben."


Ó, egyem azt a naiv, butácska fejedet. Dehogy azért házasodnak! Amikor én hozzámentem a férjemhez szerelemből, mindenki kérdezgette, hogy mivan, jön a gyerek? Ez volt az emberek legelső gondolata, reakciója, mivel magukból indulnak ki, és 10 hónap után csakis azért házasodhat össze két ember, mert jön a gyerek. Mellesleg nem is akarunk gyereket...


Nem, nem érnek többet az ellőgépek, és nem érnek kevesebbet az egyedülállók, el ne hidd már ezt a baromságot! A nyomorult a kölykeivel próbálja bizonyítani, hogy ér valamit, de sajnos, egy kalap szarral vetekedik az "értéke".

2020. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember értékét nem hiszem, hogy objektívan meg lehet fogalmazni. Ő nyilván a produktivitásra gondolt, amikor ezt mondta. Nos nem hiszem, hogy rajta többet nyerne a világ, mint mondjuk egy szingli rendőrön, orvoson, kutatón, katonán, mentősön, tűzoltón, akik emberéleteket mentenek, vagy mondjuk egy maradandót teremtő művészen, aki másokat inspirál és eszmei értéket alkot. Szerintem az ember többféleképpen járulhat hozzá a világ gazdagításához, nem csak gyerekcsinálással. Végülis egy szingli mentősnek is több ember köszönheti az életét, mint egy átlagos, családos embernek.


Tehát az állítás nem igaz, még ha a produktivitást nézzük sem. De ezen kívül még sokféleképpen meg lehet ítélni egy embert. Viszont abszolútumként beszélni erről nem etikus.

2020. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem itthon nézzük, hanem globálisan, akkor az tesz jót, aki nem szaporodik, mert így is túl sokan vagyunk.
2020. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
A “nem ér semmit, akinek nincs családja” és a “biztos az állami támogatások miatt vállaltad”, egy és ugyanazon tudálékos, undok embertípus, csak épp mást gondolnak a saját életükben fontosnak. Nem vagy jobb nála semmivel, ezzel persze nem mosdatni akarom az illetőt.
2020. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak: ez teljesen az ember magánügye, ami nagyon remélem, hogy így is marad. Magánéleti és testi, intim kérdés is, ami nem befolyásolja az emberi élet értelmét. Ettől nem lesz senki se több, se kevesebb
2020. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

"Ó, egyem azt a naiv, butácska fejedet. Dehogy azért házasodnak!"


Persze, nyilván "mindenki" a gyerek miatt házasodik vagy a házassági adókedvezmény, csok, babavaro stb miatt. Nyilván. Kivéve persze téged, engem és minden más itt jelenlevőt.


Nyilván te, én és minden itt jelenlevő azért vállalt 1-2-x gyereket mert mindenképp ennyire vágyott, de azok a "hülye mindenki más" biztos csak a támogatások miatt vállalt!



Ne legyünk már ilyen rosszindulatúak.

2020. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!