Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Így felvennének stewardessnek?

Így felvennének stewardessnek?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta stewardess(légiutaskísérö) szeretnék lenni, viszont rájöttem hogy nagyon sok elvárásnak nem felelek meg, külsö alapján. Elöször is 152 centi vagyok. A minimumot 158 körül szokták megszabni. A hajam a derekamig ér, és az sem szabadna hogy zavaró legyen. Ne beszéljünk a rengeteg piercingröl a fülembe, egy az orromba is van... Ez szerintem így elég necces, próbálok olyan légitársaságot nézni, ahol ezek felett szemet hunynak de rá kell jönnöm hogy ez lehetetlen. Van valami ötletetek?

2020. okt. 22. 02:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az álmod és ezt szeretnéd csinálni, akkor ne a tetkó és a piercing legyenek a fontosabbak.

A piercinget visszateheted, miután levetted az egyenruhát.

Tetkó olyan helyen lehet, ahol nem látszik.

Mérlegelj, hogy melyik fontosabb: beteljesíteni a gyerekkori álmod, jobban keresni, mint az átlag vagy egy kis piercing és tetkó, amikkel nem jutsz előrébb az életben.

2020. okt. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
a 11-es válaszolónak teljesen igaza van. Ha ezt a munkát szeretnéd csinálni, akkor ez áldozattal jár. Viszont hatalmas a munkaerőfelesleg most ebben a szakmában, úgy néz ki, hogy még 1-2 évig nem is lesz nagy felvétel. Feküdj rá a nyelvtanulásra, és különböző fórumokon beszélgess utaskísérőkkel. Informálódj. ;)
2020. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12: Ha nem hajlandó a kompromisszumokra, akkor nem is akarja ezt a munkát... és ez lesz még a legkevesebb... Már rengeteg programot kellett lemondanom, átszerveznem, mert épp behívtak standbyról, sok családi programból kimaradtam (szülinapok- még a sajátomról is, karácsony, húsvét, stb...)
2020. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A piercing viselése teljesen kizárt. Tetoválás olyan lehet, ami a légitársaság egyenruhájában nem látszik, az nem okoz gondot.

A magasságod is valóban necces, sok társaság megkövetel 157-160 cm testmagasságot, van, ahol szigorúan is veszik, máshol meg nem. De az tényleg fontos, hogy a megadott magassághatárt kézzel, mezítláb elérd és sajnos azért egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez 152 centivel “simán” menne mindenkinek. Én is ilyen magas vagyok és olyan 200 cm, amit elérek, talán 1-2 cm-el több, ha nagyon-nagyon nyújtózkodom. Ez sajnos jóval alatta van a követelménynek, nem véletlen, hogy nem nagyon vannak ekkora légiutas-kísérők. Ha érdekel, én lemérném a helyedben otthon, hogy meddig érsz fel, ha megvan, jó, ha nem, akkor sajnos nem fogsz túljutni a szelektáláson sem (ezt résztvevőktől tudom, ott szigorúan ellenőrzik, legalábbis Wizz, Ryan, Emirates, Qatar open day-eken, ezeken jártak kollégáim).

2020. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!