Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ezek után?

Mit tegyek ezek után?

Figyelt kérdés
Világ életemben egyetlen munka érdekelt már gyerekkorom óta. Mindig is stewardess szerettem volna lenni, de kiderült hogy ez fizikailag képtelenség. Nem az erönlétem, hanem a magasságom nincs meg hozzá. 170 centi a minimum amit el kell érnie egy stewardessnek én pedig 153 centi vagyok. Most mihez kezdjek? Nézzek más cél\munka után?

2020. jún. 27. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazából ez sajnos ilyen. Ilyen téren "diszkriminálva" lettél, mert nem feleltél meg olyan követelménynek, amiről nem tehetsz hogy nem vagy "elég" hozzá. Sajnos ezt el kellene fogadnod, és egy kis búslakodás után elindulni valahova. Ne húzd az időt, ha minden igaz csak egy életed van, próbáld meg jól élni :)


Ez csak az én véleményem, ha van valakinek megoldása csak örülök.

2020. jún. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2020. jún. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Wizznél csak 165-re kell megnőnöd, már, ha lény vagy :)

De igazából azt ellenőrzik, hogy feléred-e a poggyásztartót (kb 210 cm). Ha azt eléred, akkor néhány centitől eltekintenek. Nem tudom, hány éves vagy, lehet az is, hogy egyszer csak majd megnyúlsz, de ha van egy B terved, az sosem árt.

Csak halkan szólok, eleve kell, hogy legyen B terved. A légitársaságok jönnek-mennek, reptéren, légi közlekedésben sosem volt életbiztosítás dolgozni, lást a budapesten épp most megszűnő Malév GH-t, ami jól mutatja, hogy a földi oldal is bármikor torokra kaphatja a hímtagot, ha meg konkrétan repülsz, akkor mindent megérzel. Ha robbantanak valahol, ha a világ másik végén tobzoskát esznek egy piacon, vagy ha Angela Merkel rosszul aludt, annak könnyen az lehet a vége, hogy nincs munkád, vagy nem annyi, mint eddig.

2020. jún. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*lány vagy
2020. jún. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Legyél nagykövet. Gondolom jol megy a nyelv vagy nyelvek.
2020. jún. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonló lehetőség, de a földön: buszos kirándulásvezető, vagy csoportvezető idegenvezetőként. Tehát neked csoportokért való felelősség az alapkívánságod, ezen munkákban is megvan ez.
2020. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, jó mennek a nyelvek, és igaza van az utolsónak, tényleg érdekelne az ilyesmi, a B terv szerint idegenvezetönek mennék. De attól még elég szomorú vagyok hogy nem lehetnék az, ami mindig szerettem volna. Aligha fogok megnöni már:-|
2020. jún. 27. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:

A 170 EGYÁLTALÁN nem igaz!

Easyjetnél, Lufthansánál, Ryanairnél, British Airwaysnél pl csak 157-158-nak kell lenned. Az Etihadnál (nagyon menő arab légitársaság) meg nincs is konkrét határ, hanem el kell érned egy adott magasságot, ha ez megy 150 centivel is, ok, de ha 160-al nem, akkor ennyi. Persze nem tudom, hogy neked sikerülhet-e konkrétan, nyilván egy magasabbnak könnyebb, de nézz utána és mérd le. A LOT-nál sem tudok magassághatárról, sőt egy picike volt kolléganőm be is jutott hozzájuk (max 160 cm lehet, de akár kevesebb is).

Egyébként azt többször hallottam már résztvevőktől az ilyen interjúkról, hogy nem cm-t méregetnek, hanem azt, hogy az általuk követelt (ált 210-220 cm közti) magasságot eléred-e cipő nélkül. Láttam is már kifejezetten alacsony stewardesseket, igaz, nem sokat.

Szóval amondó vagyok, próbáld meg ott, ahol 157-158 a határ, pl a Ryanairnél. Ha elutasítanak ezért, hát legalább tudod.

2020. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 150-160 cm körüli kolléganőm. Probléma nélkül repül, néha segíteni kell neki, hogy elérje a magasabban lévő dolgokat.
2020. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!