Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan 16-24 éves...

Vannak itt olyan 16-24 éves lányok,akiknek régies (mára elavultnak számító régimódi) névvel kell együtt élniük?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok,mint fiatal lány,akit ma úgy hívnak,hogy Erzsébet,Ilonka,Aranka,Etelka,Julianna stb. Milyen ilyen névvel élni?Gyakran poénkodnak ezzel?


+kérdés:mi a legszebb női név szerintetek(többet is írhattok).Szerintem Léna,Jázmin,Eszter nevek a befutók.De szép a Dorina,Petra is.



2020. okt. 27. 16:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Az Erzsébet Erzsike becézése szép.
2020. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
20-30 ev mulva ugyanilyen ciki lesz Eperkenek vagy Kevinnek lenni.
2020. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezen poénkodik, elég szegényes lekivilága lehet. Mondjuk nem is hallottam ilyesmit. Amúgy ami egyik országban, akár tájegységben régies, máshol teljesen megszokott. Én Szlovákiában lakom, itt a leggyakoribb női nevek pl. Katalin, Zsuzsanna, annyra gyakoriak, hogy 1-1 osztályban 3-4 ilyen nevű lány van, senkinek sem tűnik régiesnek (ez inkább a 20-30-as korosztályig jellemző). Az Erzsébet meg most éli fénykorát, egyre gyakrabban adják kislányoknak. Aranka, Etelka névvel nagymamákat sem ismerek, ezek szerintem ma már nagyon ritkák. De ugye valaki említette az Annát, ami szintén "régies" lenne, mégis toplistavezető évek óta. Nekem a Júlia tetszik, az is ilyesmi kategória, de ugyanúgy egyre többen adják most.
2020. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
8as elfogadom az erveidet, bár azt írtad ezek a szép és igazi magyar nevek. Azzal egeszitenem ki, hogy igen az Etelka pl. az tényleg magyar eredetű szerintem, de mondjuk az Ilona szláv, az Erzsébet zsidó, a Julianna latin, a Veronika meg görög eredetű név.Csak magyarositott változatot használunk. Ugyanígy a ma is gyakori Léna, Jázmin, Dorina nevek esetében. Szóval magyarnak pont annyira magyarnak a mostaniak, mint a régiek.
2020. okt. 28. 13:24
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Jáj a legnehezebb anyósok Erzsébetek. Ugye a "királynő".
2021. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak két névtől írtózok, az Erzsébet az egyik, a másik a Rozália. Ezt a kettőt tényleg soha nem engedném a lányomnak adni, de ez csak az én véleményem. Nagyon régies beütésük van, és elég kínos lehet szerintem a mai világban olyan névvel felnőni, még így is, hogy falun lakok. A többi annyira nem zavar, az Anna, Sára, Mária, Ilona, azok még elmennek. Itt például nálunk most a Sára az egyik legmenőbb név valamiért, kapásból 5 kis Sáráról tudok az elmúlt 2 évből csak a faluból. Engem nem zavar, majd őket fogja zavarni, mikor oviban minden második lány Sára lesz. Én mindenképp arra törekednék, hogy egyedi szép nevet adjak a gyerekeimnek, ami nem túl gyakori. Pl. Tamara a kedvenc női nevem régóta.
2021. ápr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, Ilona😑
2021. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!