Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy Katalin...

Mit tegyek, hogy Katalin névnapkor ne köszöntsenek meg, ha nem így hívnak?

Figyelt kérdés

Kata vagyok és mindenki novemberben köszönt meg, holott áprilisban van Kata névnap.

Tudom, azt kellene értékelni, hogy gondolnak rám, de ha nekem fontos valaki, akkor tudom a nevét és a névnapját, nem random köszöntöm meg.

A szüleimen kívül mindenki a novemberi időpontban küld jókívánságot és legszívesebben már nem is reagálnék rá, mert ennyi erővel Béla napkor is írhatnának.

Facebook-on be lehet ezt valahogy állítani, hogy ne tudjanak az üzenőfalamra írni?



2020. okt. 28. 13:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
A mi nyomtatott naptárunkban, amit minden évben kiküldenek, több éven keresztül is úgy szerepelt az egyik nap a naptárban, a rácsban benne, egyazon rácson/napon belül, hogy Katalin, Kitti, Kata. Tehát létezik olyan nap, amikor mindháromnak egyszerre névnapja van. Én most nem tudom ezt, hogy az az áprilisi, vagy a novemberi ; de egyébként meg nem is tüntetik fel az összes nevet mindig , mert nem is férne ki mindég egy rubrikába, akinek mind névnapja van. Tehát egy rácsba/napba. Utóbbi időben amúgy kicsit untak rajta, és változtattak 1-2 név átírást is; tehát más neveket írtak oda, mint régen voltak. De szal meg egyébként simán lehet, hogy novemberben is, meg áprilisban is van névnapod. Pl Pál névnap asszem, van amikor van egymás után három is; meg asszem még ettől egy külön napon is van még egy Pál nap. Valakinek meg csak egy névnapja van egész évben. Amúgy pl Pál ismerősünk kapcsán , mikor egyszer néztem a naptárt, és mondtam anyának, mert láttam, hogy lesz "Pál", akkor mondta, hogy "nem most tartja." és akkor mondta a hónapot, hogy ő mikor tartja. De azért már légyszi ne sértődj meg inkább ezen, hogy nemjókor köszönöntenek; és nekem meg egyébként evidens, hogy a Katalin napjával együtt van a Kata névnap is, ha már abból önállósult. Mindjárt csekkolom is egyébként. De szóval én amúgy csomó ideig nem is gondolkodtam ezen, hogy van-e Kata névnap; jó, mondjuk okés, amikor tudomást szereztem róla, hogy vannak névnapok, akkor végülis láttam, mert szinte egyből elkezdtem lapozgatni -énszerintem, mert kíváncsi természet vagyok; de még apró voltam akkor, nem eléxem.
2020. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

*Névnap: Kata

a következő napokon ünnepli a névnapját:


Április 29., Április 30., November 25.

Szeretnél a jövőben időben értesülni Kata névnapról? Iratkozz fel névnap értesítő funkciónk segítségével erre a névnapra és az ünnep közeledtével email értesítőt küldünk számodra! Forrás: [link]


Ezt nem pontosan értem, de szerintem arra utal,hogy tehát ez eredetileg becenév volt, tehát eredetileg nem volt ennek így konkrétan ilyan formában névnapja. Tehát ennek a névnek

"Kata


4 betűs női név


Naptári napok:

Nincs ilyen


Naptárban nem szereplő névnapok:

Április 29.

November 25."

Tehát azzal, hogy nem szereplő.

"Név eredete:

A Katalin magyar rövidüléséből önállósult"

[link]

"Eredete: A Katalin magyar becézőjéből önállósult."

Névnapok, azonos napon ünnepelt nevekáprilis 29. (névnap)

november 25. (névnap)

[link]


Látod?:) Van egy novemberben is, egy áprilisban is. :):)

2020. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
57%

Nekem ebből az jön le hogy te azt hiszed te vagy a világ közepe, hogy mindenkinek tudnia kéne hogy mikor tartod a névnapod, holott többen leírták hogy áprilisban és novemberben is van Kata és Katalin is...

Az hogy a CSALÁDOD tudja az egy dolog. Gondolom Facebookon nem ők köszöntenek fel, hanem más emberek (osztálytársak, munkatársak, távoli rokonok, akármi). Na most nekik honnan lenne kötelező tudniuk hogy melyik napon tartod a kettő közül, ha mindegyik benne van a naptárban hivatalosan? Én sem tudom másokét csak a közeli családtagokét, én is az alapján köszöntöm akit köszöntök (nem mindenkit), hogy ránézek a naptárra, jé Márk névnap van vagy Balázs vagy Panna vagy akármi, akkor írok neki egy jókívánságot.

Nem vagy semmi ha így megsértődsz azon hogy felköszöntenek aznap amikor amúgy hivatalosan is névnapod van, csak nem aznap tartod... Nem születésnap ez, amúgy is. Azt tényleg gázabb eltéveszteni. Én mondjuk ezek után tuti nem köszöntenélek fel többet.

2020. okt. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Utolsó, pontosan a problémát érted félre. Még a nagyszüleim se tudják, unokatesóim...

De kíváncsi lennék veletek fordulna elő ilyen minden évben milyen sz.r érzés lenne. És pont így veszíti el az értékét a köszöntés, mert ha nekem fontos valaki, akkor tudom, hogy hmm Mária... na nem most tartja. Ezzel protokollszerűen odaböfögnek valamit, holott nem is törődnek igazán vele.

2020. okt. 29. 08:09
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szimpla "Köszönöm szépen hogy gondoltál rám, de én X. Y-án tartom a névnapom :)" elég. Kedves, udvarias, és nagy eséllyel így jobban rögzül, mintha pl. passzív-agresszív formában korrigálnád.
2020. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, ehhez nincs esze a kérdezőnek, már többen írták, hogy mindkettő van novemberben is, áprilisban is (mily meglepő).

De nem fogja fel.

Szerintem ezt is ő írta ki.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1058..

2020. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Szerintem itt az ideje lezártnak tekinteni a kérdést, mert egyesek kezdik feljogosítva érezni magukat, hogy személyeskedjenek.

A segítő/építő válaszokat köszönöm szépen, igyekszem megfogadni.

Aki pedig bíráskodni, kötekedni jött azt ki kell ábrándítsam, hogy nem az én kérdésem, de szépen alátámasztja, hogy másnál is gondot okoz mások értetlenkedése.

2020. okt. 29. 10:04
 28/30 anonim ***** válasza:
44%
Nem a te kérdésed? Hát kié? Szánalmas vagy.
2020. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
57%
Jót nevettem a válaszokon. XD
2020. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
70%
Mutatkozz be.
2020. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!