Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha úgy éreznétek...

Mit tennétek, ha úgy éreznétek, túl nagyot álmodtatok?

Figyelt kérdés

Ugye mondják hogy az ember ne adja fel az álmait, meg tenni kell és minden sikerül. De olyankor mi a teendő, ha az ember van olyan szerencsétlen, hogy túlságosan nagyot álmodik, aminek bőven kevesebb mint 1% az esélye? Tehát nem ilyesmit hogy "jó fizetés meg család" meg hasonlók, hanem olyat amire nagyon nagyon kevés az esélye, még akkor is ha tesz érte?

Ti mit tennétek, azért is megpróbálnátok, hiszen valami 0,001% esélye mégis van, és ki tudja mit hoz az élet, másnak is sikerült, vagy pedig inkább megpróbálnátok elrendezni fejben hogy ez nem lehetséges és le kell róla mondani?

Melyik a jobb megoldás? Én most nagyon így vagyok és sajnos annyira minimális esélyt látok arra hogy összejöjjön az amit szeretnék az életben, amiről évek óta álmodtam, hogy azon vagyok hogy jobb lenne inkább feladni és keresni valami mást. Viszont úgy érzem ha meg sem próbálnám, sosem lennék igazán boldog, elégedett, hiszen mi van ha mégis összejött volna?

Ej nehéz ez, ti mit tennétek?



2020. okt. 29. 00:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor a következő legjobb dolgot akarom elérni.
2020. okt. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így vagyok. Minden nap küzdök érte.
2020. okt. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha úgy érzed megbánnád, ha feladod, akkor ne add fel. De nyilván látnod kell racionálisan, hogy neked megéri akkora nagyot álmodni. De mondjuk ez agyban függ attól mit is akarsz elérni. Próbáld meg tét nélkül, az a legjobb. Aztán ha nem jön össze, akkor válassz új célt, és ne álmodozz.
2020. okt. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A világ állandóan változik. Nem szabad azt hinni, hogy reménytelenek az álmok. A környezetünk gyakran az ellenkezőjét mutatja magából, amilyen valójában. Ez azért van, mert félnek a kritikától, vagy bűnösnek tartják az álmaikat. A hatalmi elnyomás, média butításának eredménye, ez a sötétség a fejekben.

Ilyenkor a tájékozódás a cél. Tanulni kell, fejleszteni kell a képességeket, amik a cél elérésében segítenek. Beszélgetni kell emberekkel, akár itt a gyakorin a téged érintő problémákról. Bízz Istenben, mert egy Isten van és az ott van mindenkiben. Ami azt jelenti igazából mindenki egyet akar, szeretetben élni. Csak mindenki különböző mértékben tudatos erre. Okkal születtél ezekkel az álmokkal, oda ahol vagy. Mert a lelked tudja, hogy az álmaid a helyes életutadon fog tartani. És elérkezhet az az idő, lehetőség, hogy megvalósíthatod az álmaidat.

Demjéntől ajánlok egy dalt: Várj, míg felkel majd a nap.

Mert most sötétnek látod a helyzetet (mindenki befelé fordul, önmagában keresi a boldogságot), de a világ folyamatosan változik. A sötétséget mindig követi a reggel a napsütés (az önmegvalósítás ideje).

2020. okt. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 October15 ***** válasza:
65%

Hmm... úgy érted, hogy mit reagáltam amikor anno OV közölte, hogy bocs de a biosz emelt nem lesz elég az orvosira tessék felkészülni kémiából is úgy, hogy 3 éve nem tanultad? :D Azt hogy akkor B+ magadat meg az orvoshiányodat apukám. :)


Vagy amikor a szemem megsérült az 1. szakom alatt és cseszhettem az egészet? Hát azt, hogy okay akkor a nyelvi szakot átugorjuk és megyünk arra amit utána akartam elkezdeni [történelem].


Vagy arra amikor a töri szak közben közölte OV, hogy jaaa bocs de MTA pá-pá? :D Akkor passziváltattam idegemben a kövi félévet...


Vagy arra amikor közölte a doki, hogy tartós tejet már ne vegyek? :D Akkor azt, hogy hát igazából ennyi erővel legalább ezt a szerencsétlen töri szakot már befejezhetem mielőtt megdöglök. XD

2020. okt. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi az álmod.


Egyébként ha megvan hozzá az eszed, kitartásod, akkor küzdj érte.

2020. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én hitvallásom szerint sosem szabad feladni valamit csak azért, mert túl nehéznek bizonyul. Ha van minimális megvalósulási esélye, akkor igenis ki kell hozni belőle a maximumot, mindent meg kell tenni érte. Azt mondják, hogy az élethez kell egy jó adag szerencse is. Tudod kikhez szegül a szerencse? - Azokhoz, akik küzdenek.

Ha van “B” terved, az nem árt, viszont ha most ennyi miatt feladod az álmod, akkor sosem fogod megtudni, hogy mi lett volna, ha...

A célodhoz vezető úton fejlődsz, tanulsz úgyhogy semmi veszítenivalód nincsen.

Nem tudok mást kívánni, minthogy ne add fel az álmaidat, küzdj, harcolj és ne hagyd, hogy bárki is elbizonytalanítson! Make it happen!

2020. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan álmom ami szinte lehetetlen de az életemet rááldozom.


Nagyon érdekelne viszont, hogy mi lehet az amire te vágysz és ennyire nem elérhető szerinted.

Szerintem mindent ellehet érni amire vágyik az ember.

2020. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne, hogy mi ez a vágy.

Szerintem azt kellene megvizsgálnod, hogy értékes-e ez az álom. Pl. sokak mindenáron híresek, világhírűek akarnak lenni. Teljesítmény, tehetség, különösebb energiabefektetés nélkül. Azt se tudják, mivel, de híresek. Ez nem értékes cél az én szememben.


Vagy hogy pl. fizikai akadályokba ütközöl-e. Mondjuk kitaláltad, hogy súlyemelő leszel, de 140 centis 35 kilós, csontritkulásban szenvedő 65 éves nő vagy. Az akkor tényleg lehetetlen.


Szóval értékes-e, és szerencsés körülmények között lehetséges-e.

Ha ezek megvannak, akkor szerintem érdemes küzdeni.


Az is lehet, hogy valami máshogy valósulhat meg, mint gondolod. Pl. mindenáron hollywoodi sztár akarsz lenni. De angolul sem tudsz. Akkor még mindig lehetsz itthon valaki, vagy tehetség híján valami vidéki művelődési központban még megélheted a sikert.

2020. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel nekem már az alap sem jött össze (szerető család, jó munkahely, stabil és jó kapcsolatok, támogató és szerető légkör), így elkezdtem gondolkodni azon, hogy hogyan építsek várat szarból. Lemondtam ezekről. Most meg nem tudom mi lesz, de ezekről le kell mondanom, ezt tudom egyedül.
2020. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!