Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha koronavírus miatt karanténb...

Ha koronavírus miatt karanténba kerülök, élelmiszert mehetek azért vásárolni? Van valami szabály arra, hogy esetleg csak a legközelebbi boltba mehetek majd?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 09:10
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
92%
3: Csak akkor nem hagyhatja el a lakást a többi családtagja sem, ha valaki azért van karanténben, mert pozitív tesztje lett. Ha azért kell karanténban lennie, mert épp külföldről érkezett haza, akkor a többi lakó símán kimozdulhat.
2020. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
87%
Nem muszáj minden nap menüt rendelned. A tescoban pl van online vásárlás. Neten megveszed és a futárszolgálat kihozza.
2020. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
93%
Önkormányzatnak is segítenie kell ha nincs hozzatartozod aki bevasarol.
2020. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
93%

Vannak boltok (GRoby, Tesco...) amik házhozszállítanak neked, ha kéred. Szépen lerakják az ajtód elé, kopognak, és már le is lépnek.


Vagy megkéred a szomszédot, rokonokat.

2020. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
17%
Elméletben nem hagyhatod el de én pl kijártam mindennap vásárolni meg lejártam kondiba ugyanúgy. Mindennap ugyanakkor jöttek ellenőrizni, meg volt, hogy csak rám csörögtek, szóval nem volt ez olyan komoly.
2020. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
16%
Kimehetsz ,aki falun kap karantént az nem tud tescobol rendelni sem most haljon éhen ? 1-2 vásárlás befér de nem flangálni ide oda!!
2020. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
73%
Gratulálok.
2020. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Itt nézzetek utána, a korábbi hozzászólás jó része téves.

- Ha hatósági karanténba kerülsz, sehova nem mehetsz

- Ha hatósági karanténba kerülsz, attól még a veled együtt lakók nem kerülnek karanténba, ők mehetnek bárhova

2020. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
33%

Miért kedves 17es te hogy oldanád meg ha falun élsz, a családod messze , a szomszédaid beteg idősek. Nos nekem éppen így van.

Ha magam nem oldom meg éhezhettem volna két hetet. Önkormányzat a telefont sem vette fel

Tudod magad uram ha szolgád nincs....

2020. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
70%
Oké. Csak úgy nincs értelme a karanténnak. Szociális szolgálat sincs?
2020. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!