Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha koronavírus miatt karanténb...

Ha koronavírus miatt karanténba kerülök, élelmiszert mehetek azért vásárolni? Van valami szabály arra, hogy esetleg csak a legközelebbi boltba mehetek majd?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 09:10
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
33%

19

Jah ezeket a szabályokat fideszék úgy találták ki mintha mindenki a Rózsadombon élne és lenne cselédje vagy épp a Hiltonba fizetné be magát karanténba all inclusive. Persze szétcsencselt eu-s támogatásokból nekik futja rá, a vidéki falusi ember meg ott haljon éhen.

2020. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
24%
Azért aki falun lakik vannak tartalékok terem a kert nem kell mindig macisajtót enni .
2020. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

20

Szerinted egy kisebb faluban mi van? Semmi! Itt nálunk volt két szociális gondozó, egyik belehalt a koronába a másik felmondott. Fél éve keresnek a helyükre embert, eddig jelentkező sem volt.

2020. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
70%

22 Aki falusi nem egyenlő azzal,hogy gazdálkodik. Csak teszem azt itt tudott olcsóbban jo házat venni. Pl nálam ez a helyzet.

De egy kis hutom van egy fakkos fagyasztoval és nem gazdálkodok a kertem fuvesitett pár gyümölcs fával.

Sokan lehetnek így nem mindekinek van pénze felhalmozni ételt.

Vagy nem teszi mert más esetben meg rá romlana.


Szociális gondozó igyis egész nap lot Fut a magatehetetlen idősek között neki aztán erre se ideje se lehetősége.

2020. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
54%

Azért ez a vírus dolog nem most pottyant az ölünkbe, illett volna már felhalmozni egy kis kaját, mert bármikor karanténba kerülhet az ember. Nem az eszetlen halmozásra gondolok aminek semmi értelme, de azért kétheti vésztartaléknak lennie kell, hogy ha karanténba kerülünk, el tudjuk látni magunkat és ne kelljen veszélyeztetni másokat.

Attól hogy valaki falusi, még nem kötelező butának lenni, aztán nézni mint a sült hal ha baj van.

2020. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
34%

Ez a logika elég furcsa százezer elment volna már olyan ételekre ami rá romlik pl. Mert jaj mi lesz ha karanténba kerülök legyen minden.

Persze legyen otthon mankó is hátha eltörnem a lábam ...

Azért Nah..

2020. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
27%
Ha a hatóság karanténba rak akkor gondoskodjon is rólad. A rendőrök is nyugodtan elmehetnének bevásárolni, tudom annyival kevesebb idejük lesz a kislányokat zaklatni az általános iskolák körül.
2020. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
69%

26, azt hittem mindenkinek egyértelmű hogy ha mondjuk tartok otthon 4 kiló lisztet akkor ha szükségem van egy kilóra, ugyanúgy elmegyek a boltba és megveszem, csak nem azt használom fel, hanem azt amit már korábban vettem, az újjal pedig pótolom. És képzeld, ezt minden kajával meg lehet tenni, a liszt csak egy példa volt...

Ha pedig karanténba kerülök akkor nem kell két hétig boltba menni mert ott a 4 kiló. Frissen, nem hónapok óta tartogatva. Tádááám.

2020. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
27%

28 nem tartok több kg lisztet itthonamióta valami Bogár belement dobhattam ki...

Nah meg van akinek nincs pénze nem tud mindent bevásárolni előre. Ennyire én sem állok rosszul de tudom,hogy van aki igen.

2020. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Van otthon több kg liszted. És? Eszel lisztet 2 hétig? Vagy hogyan gondoltad?

Ne írkálj már baromságokat.

2020. nov. 2. 11:47
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!