Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mentik meg azokat, akik...

Miért mentik meg azokat, akik öngyilkosságra készülnek?

Figyelt kérdés
Ha az illető olyan szintre jut, hogy semmiben nem találja a boldogságot, nem segíti a társadalmat, egyedül van, esetleg beteg, nem akar tovább élni, és szeretne megszabadulni az élet nehézségeitől és mondjuk bevesz egy csomó gyógyszert, vagy a vonat elé ugorna, de valaki megmenti az utolsó pillanatban. Honnan tudja, hogy ezzel nem tett-e "rosszat" az illetőnek? Hogy továbbra is küzdenie kell magával, az élettel, mert nem engedték, hogy "megszökjön".. Főleg, ha az öngyilkossági kísérlet után sem lesz jobb az élete..

2020. nov. 2. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az öngyilkosok nagyrésze pillanatnyi zavar miatt teszi amit tesz. Utána már megbánná.
2020. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
leírtad: nem engedik, hogy megszökjön. Ez pontos. És biztos, hogy sokat tanul ebből a helyzetből, ez pedig a javára válik.
2020. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Szinte mindenből fel lehet állni. Lehetsz munkanélküli, alkoholista, depressziós, akár hajléktalan, talán 1 év múlva már nem leszel az. De ha egyszer kinyírtad magad, feltámadni nem fogsz.
2020. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem szokták azokat megmenteni, akik öngyilkosságra készülnek. Azokat szokták megmenteni, akiknek sikertelen öngyilkossági kísérletük volt.
2020. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Az igazi öngyilkos egyedül teszi meg, amit meg akar tenni, teljes magányban, nem pedig mások közvetlen közelében. Akit megmentenek, az a büdös életbe nem akart igazán öngyilkos lenni, csak annyit akart, hogy felfigyeljenek rá.
2020. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Én azt látom hogy sokszor másokat is ki készítenek maguk körül. Mert hol kell felakasztania magát az embernek vagy felvágnia az ereit? Otthon! Mi van a családtaggal akik megtalálják őket? A vonat alá ugrással a mozdonyvezetőnek is traumát okoznak mert ő üti el. Nemrég volt egy ember aki kiugrott az ablakon és a pont arra járó nőre esett rá aki azonnal meghalt. Sorolhatnám tovább mert a környezetemben voltak már ilyenek. Értem hogy nem akarnak élni de ne tegyék tönkre más életét is.

Akikről tudok vagy ismertem azok régóta tervezték. De sokan vannak akik nem. Ők hálásak azért hogy megmentették őket.

2020. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

"Honnan tudja, hogy ezzel nem tett-e "rosszat" az illetőnek?"


Az öngyilkosság mint opció mindig ott van, ilyen szempontból nem tud a megmentő rosszat tenni, hiszen ha valaki meg akar halni annak ugyanúgy ott a lehetőség meghalni.

2020. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindig a másik javára cselekszünk jót, erre már rájöttem.

Próbálkoztam én is öngyilkossággal régebben, ettől függetlenül én is közbeavatkoznék, ha látnám, hogy valaki megpróbál véget vetni az életének. Egyszerűen a lelkiismeretem nem hagyná, hogy ott hagyjam meghalni.

2020. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Akit meg tudnak menteni, az eselyt ad arra, hogy megmentsek. Evolucios szempontbol szinte minden eloleny elsodleges celja a tuleles (es a szaporodas), ez belenk van kodolva. Azoknak az embereknek, akiket szandekuktol barmilyen modon el tudnak teriteni, elsodleges celjuk nem a halal, hanem a kornyezetukben a visszavonhatatlan elmulas erzetevel keltett tudat, hogy ok maguk akar a belenk kodolt tulelest feladva is menekulnenek a legfontosabbtol: az elettol. Sokszor eleg az, hogy a kornyezet ezt megerti, aggodik, odafigyel, segit.

Akinek segito szandeka van, rendszerint sokkal stabilabb lelkiallapotban van, sokkal objektivabban latja a vilagot, mint akinek segit. Az empatia dominal, a megmentesi szandekra a belenk kodolt tulelesi oszton keszteti.

En lattam a masik kerdesed is, kerdezo, szerintem nem igaz, hogy nem talalsz eszkozt. Az inkabb igaz, hogy neked sem a halal a celod, hanem kimozdulni ebbol az allapotbol. Nem vindikalom a jogot, hogy megmentselek onmagadtol, de ha akarod, beszeljunk.

2020. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vuk-91 ***** válasza:
49%
Mert van egy olyan dolog, kedves kérdező, hogy empátia. Ami sokakból sajnos hiányzik.
2021. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!