Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan aki miatt lett már...

Van olyan aki miatt lett már öngyilkos valaki?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki miatt lett már valaki öngyilkos mert visszautasította/szakított vele? Milyen érzés volt mikor kiderült, hogy ennyire megterhelte az illetőt?

2020. aug. 24. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy ha valaki szakítás,miatt lesz öngyilkos,akkor az idióta.
2020. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Én is ezt mondom, de ezt magyarázd meg egy olyan személynek akit nagyon megérintenek az ilyen dolgok mint egy szakítás.
2020. aug. 24. 22:53
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer megfenyegetett egy ilyen szöveggel valaki, de persze csak a szája járt. Nem csinált volna ilyet. Hát őszintén engem akkor nem hatott meg, lehet mostanában már meghatna picit, de akkor is megpróbálnám leépíteni. Hülyeség emiatt eldobni az életedet.
2020. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tényleg nagy butaság. De sajnos vannak rá példák, hogy egy félénk, bátortalan fiút csak úgy elhagy valaki, ő meg nem tud mit kezdeni.
2020. aug. 24. 23:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkosság sosem valaki "miatt" következik be, hanem az öngyilkos személy döntéséből. Az ő felelőssége az, ha nem tudja kezelni az érzéseit. Vannak erre jó módszerek, kérhetne segítséget, ha látja, h. ez neki nehezen megy. Menjen pszichoterápiára. Egy felnőtt embert már nem a környezete határoz meg, nem az események, az ő döntése, hogyan éli meg ezeket, az ő felelőssége, hogy kér-e segítséget ahhoz, hogy túlélje a nehezebb periódusokat.

Ha valaki öngyilkossággal fenyegetőzne és ezzel próbálna visszatartani téged attól, hogy elhagyd, ez nem gyengén érzelmi zsarolás kategória, nincs benne felelősséged, mutass rá, hogy egyedül ő tud fejlődni abban, hogy hogyan kezeli a problémáit, kérje szakember segítségét hozzá, te nem vagy a terapeutája.

2020. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De utólag azért nagyon rossz érzés lehet, hogy mégis miattam halt meg valaki....
2020. aug. 24. 23:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Te is kérj segítséget szakembertől, hogy segítsen megértened, miért nem miattad történt. :D
2020. aug. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos 2 esetről tudok, ami idevág (kísérlet + fenyegetés), mindegyik gimis osztálytársat érint, szerencsére velem ilyen nem fordult elő.

1.: a srác legyen 'A'. a barátnője olyan volt, mint egy sárkány, a srác nem mehetett nélküle sehova, állandó jelentést kért hol van épp. egy rakat más sérelem is volt még itt, de nem teregetem ki az ő szennyesüket. viszont A végül szakított a lánnyal, nehéz döntés volt, de a környezetében mindenki jónak találta. viszont talán egy nappal később, a csaj kifeküdt éjjel az útra a szakadó esőben és A valamelyik haverja talált rá.. szólt neki, vita lett, de azóta újra összejöttek.

2.: osztálytárs fenyegetőzik ezzel a barátjának. nem tudom pontosan milyen mentális betegsége van a lánynak, de papírja van arról, hogy valamije van. az ő kapcsolatuk úgy kezdődött, hogy a lánynak (legyen 'B') megtetszett a srác, de ő közömbös volt felé. B kegyetlenül rájárt a srác nyakára, állandóan körülötte sertepertélt, mások kísérgették, hogy a srácnak ne legyen túl feltűnő. de aztán beszélgetni kezdtek és végül összejöttek. most kb 2 éve lehetnek együtt, a srác nagyon nem érzi jól magát a kapcsolatban, de fél szakítani, mert B állandóan azt vágja a fejéhez, hogy megöli magát, ha megteszi.. viszont az a baj, hogy a lány ez előtt pár évvel, úgy gimi elején..? aktívan vagdosta magát és sajnos nagyon látszódnak a hegek..

Mindkét eseten elég szépen megrökönyödtünk mind, sajnos mindkettő nyílt titok volt az osztályban.

2020. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 - ezek sajnos bántalmazó kapcsolatok. Alacsony önértékelésű vagy már eleve kifejezetten bántalmazó családokból származó fiatalok nagyon könnyen válnak bántalmazóvá vagy épp áldozattá az első párkapcsolataikban.

De egy párkapcsolatban egyenlőségnek kell lennie, különben borítékolva van a szenvedés. Szerinted 1) esetben véletlenül "találta meg" a haverja? Szerinted ha valaki öngyi akar lenni, akkor az útra fekszik? A 2) esetben meg tisztán láthatod, hogy ez nem a boldogsághoz vezető út.

Mindkét lánynak komoly szaksegítségre lenne szüksége, csak tönkreteszik a betegségükkel a partnerüket. De hozzáteszem, hogy aki "fél szakítani", neki sem ártana a külső segítség, egy kis önismereti meló szaksegítséggel, csakúgy mint a kérdezőnek.

2020. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 teljesen egyetértek veled!

1. esetben nem tudom mennyire lehetett az a megtalálás véletlen, de erősen benne van a pakliban, hogy a srác kérte meg, hogy nézzen rá. (nagyon lelkiismeretes és figyel a körülötte lévőkre)

2. esetnél pedig a lány elméletileg már jár egy szakemberhez, de nagyon bezárkózott, és sajnos több barátját is elvesztette. Viszont, magántanuló lett és azóta szinte teljesen elvágta a kapcsolatot az osztállyal..

Sajnos azt én is felismertem, hogy itt nagyon komoly segítségre van szükség, és remélem meg is kapják a kellő segítséget, mert az ilyen sajnos hosszútávon nagyon gyorsan romlik.

#8 voltam.

2020. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!