Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Végre fontolóra vette a...

Végre fontolóra vette a kormány a tavaszi intézkedések ismételt bevezetését, és van esély újabb kijárási korlátozásra. Itt volt már az ideje, nem?

Figyelt kérdés
A rengeteg felelőtlen ember, aki úgy élte az életét, mintha nem lenne itthon is világjárvány, miközben idős, krónikus beteg emberek haltak meg az ő felelőtlenségük és nemtörődömségük miatt. A bároknak, szórakozóhelyeknek, vendéglátóhelyeknek, éttermeknek, gyorséttermeknek, sportcentereknek, fitnessztermeknek hónapokkal ezelőtt be kellett volna néhány hónapra zárniuk, hogy ne legyen ilyen súlyos a helyzet.
2020. nov. 3. 09:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

"Semmi szégyen nincs néhány hónapig árufeltöltőnek vagy kasszásnak menni."


Aha, csak megsúgom, hogy engem egy hónapja küldtek el a Tescoból létszámleépítés miatt. Ennyire kapkokdnak az árufeltöltők után. Szerinted egy kijárási korlátozás következtében többezer munkanélkülivé vált embert lesz kapacitás árufeltöltőként foglalkoztatni? Annyira imádom az ilyen tájékozatlan okosjankókat, akik állandóan osztják az észt, közben meg fogalmuk sincs, hogy mi folyik ebben az országban.

2020. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

A kijárási korlatozasnal is gyakorlatilag lehetett menni ahová akarsz. A bolti vásárlási sáv meg csak hergelte az embereket.

Az a baj, hogy csak azt nézi mindenki, hogy minek bulizni meg moziba menni, de azt nem hogy mi lesz azokkal az emberekkel akik ott dolgoznak. Ok tonkremehetnek? Ja menjenek három muszakozni a kérdező szerint, hát persze, te kimozdultal már Budapestről valaha?

Mindenki követelozik aztán más meg mehet felőle arufeltoltonek, ez nagyon kényelmes.

2020. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
42%

Én továbbra is tartom azt a véleményemet, amit még tavasszal is hangoztattam: egyszerre, és keményen kellett volna fellépni a vírus ellen. Rendes karantént kellett volna elrendelni 2-3 hétig. Mindenhol. Természetesen az alapvető szolgáltatásoknak működni kellett volna, meg kellett volna szervezni az élelmiszer- és gyógyszerellátást, a bevásárlásokat és a házhoz szállítást az önkormányzatok által alkalmazott/megbízott személyek végezték volna szigorú óvintézkedések megtartása mellett, így az emberek 90-99%-ának esélye sem lett volna másokkal érintkezni. Ja, hogy ez nagy kárt okozott volna a gazdaságban? Igen. Nyilván a kieső bevételek helyett állami segélyeket kellett volna szükség esetén adni, de egy hónap múltán sehol nem lett volna a vírus. Ha pedig ezt nemzetközileg egységesen végrehajtották volna, akkor az egész vírus nem lenne már több, mint egy sztori, amit majd évek múltán a baráti összejöveteleken, vagy a gyermekeinknek, unokáinknak el tudunk mesélni. Egy hónap elteltével pedig midnen mehetett volna rendesen tovább. Nyáron már korlátozások nélkül utazhattunk és nyaralhattunk volna, most este 11 után is lehetne bulizni, és ami a legfőbb: országos szinten eddig kétezerrel, világszinten 1,2 millióval kevesebb halott lenne. Egyszerűen elvágták volna a vírus útját, alkalma sem eltt volna terjedni, így hacsak egy vadállatról újra emberre nem kerül át, nem is tudott volna újra terjedni, hiszen aki elkapta, az ez alatt a 2-3 hét alatt kigyógyult volna.

Ehelyett mi volt? A kormány (és sajnos a legtöbb kormány) próbált egy "vállalható" (?) egyensúlyt találni az elhalálozások, meg a gazdasági visszaesés között. Összességében már rég nagyobb kár érte a gazdaságokat, mintha anno 3 hétre mindent teljesen lezártak volna.

Meg aztán világszerte megfigyelhető, hogy politikát csinálnak belőle. Tavasszal még nagy korlátozások voltak, mert ugye ha rosszul kezelik a helyzetet, akkor azon egy kormány simán elbukhat. De nyáron azért nyugodtan menjen mindenki duhajkodni, természetesen minden második ember menjen a legfertőzöttebb tengerpartra, mert ugye ha nem mehetnének, akkor meg azon veszítenének óriásit a kormányok. Undorító. Közben meg vidáman veszik tudomásul, hogy "ja, megint majdnem 100 ember meghalt, de legalább szabadon mehetek a Lidlbe, és apjuk is nyugodtan mehet kocsmázni". Gyakorlatilag emberek életét áldozzák fel azért, hogy ne kelljen olyan ponton beavatkozni, ami pár kényeskedő aluliskolázottnak fáj. Hanem inkább haljanak meg több százan, több ezren, meg ki tudja, lehet, hogy több tízezren, és fogjuk rá, hogy "hát azokért nem kár, úgyis meghaltak volna valamikor". Gusztustalan. És persze mindenki boldog, mert az ekkor egyébként is dolgozó vagy tanuló fiatal 8:00 és 12:00 között is elmehet fél liter kólát, meg koccintós vörösbort venni, és mily boldogság, az amúgy kifejezetten veszélyeztetett korosztály is boldogan elmehet a TESZKÓba farhátért este 7-kor is, mert hát ugye ez mindennél többet ér.

Felelőtlenség, butaság, és az előrelátás teljes hiánya. Az emberiség meg nem tanult semmit, pedig kapott már párszor leckét 100 éve, a spanyolnátha formájában. De semmi. Egy a lényeg, hogy nekik aztán senki ne tiltsa meg, hogy maszk nélkül harákoljon végig a teletömött buszon. Biztos, ami biztos, hadd pusztuljanak bele mér jópáran. (Mielőtt bárki belekötne: az utasok fele b***ik betartani a szabályokat.)

A kormány pedig nagyon jól látja, hogy párezer ember még simán beáldozható, legfeljebb majd Cilike mond valami szívhezszóló baromságot, és máris meg van bocsátva. Csak nehogy a szülőknek megint el kelljen viselni az egyébként csak a családi pótlék, meg a CSOK miatt összehozott gyerekét, és nehogy újra bárki bele merjen szólni, hogy apuka mikor mehet ki a Fradi-meccsre, vagy mikor mehet át a közértbe egy rakétáért. Ez a lényeg, nem az a párezer halott...

2020. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%

Talán a kijárási korlátozás túlzás, de pl. a vásárlási idősávot már 2 hónapja vissza kellett volna vezetni, az lett volna a minimum minimumja.... Aggódok nagyon a nagyszüleimért.


A magam részéről engem nem annyira érdekel, amúgy se nagyon járok olyan helyre hobbiból, ahol emberek vannak. Erdőbe túrázni tavasszal is elmentem.

Ha szigorítanak akkor legalább home office lesz végre ismét. Az én munkámban csak jól jön ha lezár minden, jól járok vele.

Szóval a saját életemet tekintve semleges, picit pozitív lenne ha újra lezárások lennének. Emellett tudom hogy sokaknak okoz problémát, így nem kívánom hogy zárjanak be mindent. De én nem bánnám.

2020. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem pont a vásárlási sáv volt a legfeleslegesebb intézkedés.
2020. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

#15

Szerintem nem, és a nagyszüleim is szerették.

Ráadásul ez az, aminek kockázata nem nagyon van, nem kell bezárni/lezárni miatta semmit, nem fog mindmeghalni a gazdaság, stb.

2020. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%
A nyugdíjasok szerettek, de a dolgozó emberek nem, de ez végülis hagyján, viszont nagyon nem ritkította a találkozásokat, mivel csak az élelmiszer boltokra vonatkozott, illetve az idosavon kívül is vásárolhattak a nyugdíjasok.
2020. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

#17

Dolgozó emberekre volt szerintem a legkevesebb hatással, mi is dolgozunk pl. és pontosan ezért mindegy volt, hogy a munkaidőnkben amúgy mehetnénk boltba vagy sem, hiszen munkaidő volt. Este meg mehettünk boltba szabadon. :)

2020. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%

" egyszerre, és keményen kellett volna fellépni a vírus ellen. Rendes karantént kellett volna elrendelni 2-3 hétig. Mindenhol."


Csak odébb tolódott volna az egész.

2020. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te egy idióta troll vagy.

Amúgy nem nekem van, én közgazdász vagyok és tudok dolgozni itthonról. (De pl. van az ismeretségi körömben olyan, akiről írtam. De kb. az olyan prolik osztják az észt mint te.)

2020. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!