Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Végre fontolóra vette a...

Végre fontolóra vette a kormány a tavaszi intézkedések ismételt bevezetését, és van esély újabb kijárási korlátozásra. Itt volt már az ideje, nem?

Figyelt kérdés
A rengeteg felelőtlen ember, aki úgy élte az életét, mintha nem lenne itthon is világjárvány, miközben idős, krónikus beteg emberek haltak meg az ő felelőtlenségük és nemtörődömségük miatt. A bároknak, szórakozóhelyeknek, vendéglátóhelyeknek, éttermeknek, gyorséttermeknek, sportcentereknek, fitnessztermeknek hónapokkal ezelőtt be kellett volna néhány hónapra zárniuk, hogy ne legyen ilyen súlyos a helyzet.
2020. nov. 3. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
De.
2020. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Nem
2020. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
46%

Nagyon is, nem értem miért olyan fontos most moziba, színházba meg koncertre járni..

Fiatal vagyok mégis meg tudok ülni a seggemen..

2020. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Ja, zárjon be minden. Ha éhen halunk azzal végül is a járványnak is vége.
2020. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben nem számítanék semmi "igazi" intézkedésre. Megy a "műbalhé", hogy kormányülés így, meg szigorítás úgy, aztán meg lényegében nem lesz belőle semmi. Ha vissza is hoznak valamit tavasról, az max. a vásárlási idősáv lesz, ami csak nyűg, és csak nagyobb lesz tőle a zsúfoltság a boltokban.
2020. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem fogsz éhenhalni, mert a boltok nyitvamaradnak.

Vannak állások, rengeteg kétkezi munka van, amik eddig kényelemből nem voltak betöltve. Semmi szégyen nincs néhány hónapig árufeltöltőnek vagy kasszásnak menni.

2020. nov. 3. 10:01
 7/27 anonim ***** válasza:
69%

5, ja.

Meg pl szombat delelott solan vásárolnak be, mi is akkor. 9ig sose vegeztunk, lehetett visszamenni varosba surgosen pl patikába 15 km rol...vagy bármi mas elmaradt fontos élelmiszerért, dologert.

Budapesten lehet, jo ez, 9es munkakezdeseknel, hat itt nem

Mindenhol mondtak, hogy ures volt a bolt olyankor. De ugyanugy be lettek engedve 65 alatti időben is.


Meg postan nem volt baj a találkozás, vagy pl praktikerben, csak ezeken a helyeken....


Vagy legalább pl a szombat legyen kivétel

2020. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

Online mennek szinhazak is máshol.

Fitneszora is mehetne...

2020. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem fog bezárni semmi. Jön a karácsony és a szilveszter. Játszik a Fradi. Nem merik meglépni, mert féltik a szavazataikat. Látszatintézkedések vannak, hogy elmondhassák, valamit azért tettek.

Én hordom a maszkot, de ennél többet nem tehetek. Dolgoznom muszáj, ennem muszáj, főzni nem szeretek. Maradjon otthon akkor az idős vagy a krónikus beteg, és akkor ő sem kapja el.

2020. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
Remélem, hogy nem zárunk be. Én pl egy uszodában dolgozom, feleségem otthon van a kisebbik gyerekkel gyesen, a nagyobbik meg suliba jár. Tavaszra sikerült a lakásunkat kifizetni, így a hitel moratóriummal nem éltünk szerencsére, de amikor bezártunk miután a fizetett szabi elfogyott már nem kaptunk semmit, örültünk neki, hogy amikor kinyitottunk újra munkába tudtam állni, és nem lettem kirugva, mint sokan. Akkor tudtam kicsit csinálgatni a lakást, amíg otthon voltam, de tartalék pénzünk nincs, ha megint bezárnánk sos kéne valami melót keresnem, mert 25500 Ft a gyes, 26600 Ft a családi pótlék azt hiszem 28900 Ft a munkanélküli segély, annak is az át futási ideje kb 2-3 hónap, ennyiből kb a rezsink kijön összesen. A kocsinak is lejár a műszakija 2 hét múlva így még mondjuk sos futárnak sem tudnék elmenni vele,mert műszaki előtt lenne mit javítani, de fizetés nélkül nem fog menni max eladom filérekért. Szüleimtől nem kapunk segítséget, anyóséknak is mi szoktunk adni pénzt, hogy kijöjjenek,akkor nekik sem tudunk utalni.
2020. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!