Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyikben hiszel? Eleve...

Melyikben hiszel? Eleve elrendelés vagy szabad akarat?

Figyelt kérdés
Nem indítok szavazást, mert szeretném, ha minél többen kifejtenék mit gondolnak, és miért?
2020. nov. 4. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Én az eleve szabad akaratban hiszek.
2020. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Eleve elrendelés, sors, isten.. mind arra való, hogy a gyenge birka népnek legyen mibe kapaszkodnia és ne kelljen semmiért se felelősséget vállalnia.

Az élet döntésekből és azoknak a következményeiből áll, a sajátaink fonódnak össze másokéval, ennyi az egész, se több, se kevesebb.

Ha valakit az ösztönei irányítanak, mert nincs elég önismerete a tudatos élethez annak nem nagyon van szabad akarata sem, mert a hormonjai irányítják, de ettől még ugyanúgy nem létezik az eleve elrendelés hülyesége.

2020. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki a saját sorsának a kovácsa (nyilván trabantból nem lesz porsche, nem álmodozni kell, ennek ellenére nagyon ritkán még ez is megesik, mivel a pakliban benne van ez is)


A "sors" azért annyira vonzó "választási" lehetőség, mivel a mintákat, amik az attitudre vonatkoznak, azokat a környezetünkből tanuljuk el, általában a szüleinktől, mivel velük töltünk rengeteg időt gyerekként is. Tehát, ha apa lusta vagy kerüli a konfliktusokat, abban az esetben a fia is az lesz, mivel ezt sajátítja el az apjától, ezt a mintát. Lehet nem is tudja ezt vagy nem látja magában a már felnőtt férfi, de olyan lett, mint az apja. Tehát, aki nem tudatos, az mindenképpen a sors kezét fogja választani, mint opció, mivel nem tudja, hogy milyen is az, amikor Ő a sorsának a kovácsa.

2020. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én abban a szabad akaratban hiszek, ami eleve el van rendelve.:)
2020. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Mindkettőben. Mindannyian születünk valamire. Ez azonban nem zárja ki komplett a szabad akaratot.
2020. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
pont erről hallgattam munkába jövet egy podcastet :) ami szerint létezik olyan, hogy lélek szerződés, amit leszületésünk előtt kötünk a főbb eseményekre, de a szabad akarat ez befolyásolhatja. Mármint,lehet hogy a szerződésedben az áll, hogy 4 évig fogsz a mostani munkahelyeden dolgozni, de a szabad akaratod úgy dönt h tovább marad vagy épp előbb eljön. Felül lehet írni, de ha nagyon letérünk róla, úgyis jönnek a jelek, terelgetések.
2020. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát én valahol mindkettőben...


Van 2 kapu: az egyik fölé az van írva, hogy "bármilyen élet", a másik fölé pedig az, hogy "Istennek tetsző élet". Az egyik a könnyebb út, a másik a nehezebb. Én döntöm el, hogy melyik kapun megyek be és azon az úton haladok tovább. Eddig a szabad akarat. Bemegyek az "üdvözülés" kapun, hogy a nehezebb utat folytassam, de megfordulok és látom, hogy a kapu belső felén is van egy tábla: "Már vártalak ;) ". Vagyis Isten már eleve tudta, hogy én melyik utat fogom választani. Szerintem mindkettő létezik.

2020. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Noé előtt az embereknek szabad akaratuknak kellett, hogy legyen, hiszen bűnt követtek el, erre jött az özönvíz. Nem hiszem, hogy Isten eleve bűnös embert teremtett volna. Az más kérdés, hogy sejthette, hogy bűnös lesz...
2021. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!