Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mélypontról ezerszer kell...

Mélypontról ezerszer kell kimászni? Mit tanácsolsz, mi segíthet megint talpra állni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most senkinek sem könnyű. Idén harmadik alkalommal vesztettem el a munkám.


Úgy érzem teszek egy lépést és gödörbe lépek. Hihetetlen ami idén történik velem. Ennyi mélypontom még nem volt egy év alatt.


Biztos hogy karmikus is és tudom, hogy tanulnom kell. Tudom hogy mit. Nem tudom, hogy van még lelki erőm ezt kiírni. Minden nagyon bizonytalan most.

És azt hiszem először életemben igazán félek...


Szorongok. Hogy lesz? Mi a megoldás?


Egyedül nevelem a kisfiam. Senkim sincs. Szüleim nem élnek, az apja elmenekült Torontóba és a gyerek tartás sok a Canadai fizetésének. Persze nem tudom feljelenteni, mert a család jogi ügyvéd, azt mondta, hogy nem behajtható rajta, a per költség pedig sok milliós tétel.


Elfogadtam.


Megint nincs munkám. És jön a Karácsony.


Sem lelkileg, sem anyagilag nem tudok kire támaszkodni.


Nagyon rossz érzés.


Szomorú vagyok és csalódott.


Nyilván én voltam idealista, mikor minden lépésnél arra számítottam, hogy a sarkon befordulva majd könnyebb lesz. De nem! Ez a harc lesz az életem, az állandó küzdés az életben maradásért, hogy a gyerekemnek jobb legyen.


Csak egy hétig lenne könnyebb... nem igaz hogy nincs könyörületesség...


Mielőtt instant világ megváltó pozitív gondolatokat küldenétek, még egy kérdés:


Van akinek megfordult a fejében, hogy végez magával, s hogy elég volt???



2020. nov. 6. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, ha lenne egy gyerekem akinek rajtam kívül nincs senkije, nem számíthat senki másra, eszembe sem jutna az öngyilkosság gondolata.
2020. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Hogy jut ilyen eszedbe, ha gyereked van???? Mi lesz vele???

Keresel munkát! Minden munkát elvállalsz! A karácsony meg aztán végképp lényegtelen, nehogy már az legyen a szempont! Hogyhogy nincs senkid? Ilyen fiatalon meghalt mindkét szülőd? Nincs testvéred, unokatestvéred, nagynénid, nagybácsid, nagymamád, volt kollégád, barátod? Ilyen nincs! Milyen területen dolgoztál? A járvány miatt mondtak fel?

"gyerek tartás sok a Canadai fizetésének": Ez egy értelmetlen mondat. Mi ez? A bíróságokon van jogi tanácsadás, az állam valahogy megelőlegezi a gyerektartást, írjál ki erre vonatkozóan külön kérdést.

2020. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Én meg mindenhol azt hallom, látom, hogy kevés az ember a munkahelyeken. Mit dolgozol, hol éltek?
2020. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Budapesten élek.

Megállás nélkül munkát keresek...


Asszisztensként dolgoztam évekig.

Voltam bolti eladó, árufeltöltő és pedagógus is. (Gyerek jóga, balett)


Igen, látjátok, van ilyen, aki fiatalon már a szüleit is elveszti, elég baj, karma. Tisztulok, tudom...


Nagyon szeretnék dolgozni!


A gyerek tartásra vonatkozó kérdést kiírom mégegyszer. Korábban volt itt rá próbálkozásom, nem sok használható választ kaptam de perelni biztos, hogy nem tudok, a súlyos perköltségek miatt.


Köszönöm a válaszokat.

2020. nov. 6. 23:05
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Mi a végzettséged? Az Aldiban folyamatosan keresnek eladókat! Méghozzá jó pénzért! Hány éves a fiad? Ne "karmázz" meg ne "tisztulj", gyereket nevelni két lábbal a földön kell!
2020. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy szomorú és csalódott vagy. Mindenki nagyon kimerült és feszült. Nagyon bizonytalan most minden.


Próbálj meg megnyugodni, aludni egy nagyot és tiszta fejjel átgondolni, hogy hogyan tovább. Mindig van megoldás.


Oszd meg ezt azokkal is akik fontosak neked. Ez nem szégyen. Lehet tudnak munkát vagy bármilyen segítséget nyújtani neked.


Fel a fejjel

2020. nov. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem bántásból, mert tényleg nagyon szomorú, de meg kell kérdeznem: ilyen helyzetben miért kell gyereket vállalni?

Amúgy családsegítő alapítványoknál kellene érdeklődni. Esetleg ha más nincs, közmunka.

2020. nov. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

gondolom nem a munka a kevés,hanem az emberi munkaidős 8-16.30ig munka,ami gyerek mellett ideális.

alul képzetten meg szinte lehetetlen feladat ilyet találni.

mert ahogy írják szakmunkák ilyen spár lidl vagy raktárak stb be azonnal van felvétel és van meló dögivel,de ezek több műszakosak.

ha meg full 1edül vagy akkor hogy viszed a gyereket oviba suliba ha fél 5kor kezdesz 1 közértben,vagy este 10kor végzel?

ez bizony nehéz ügy.


aztán ott a következő dilemma.

1 csoda folytán találsz normál munkaidős melót,de

mivel mo n gyakorlatilag kiölték a szakszervezeteket,alap erkölcsi mérce meg sose volt,így semmi nem védi a munkavállalót a leg alapvető emberi jogaiban sem.

egy kisgyerekkel minimum 2 havonta táppénzre kell menni és ilyenért lazán kirúgnak mo n,vagy már eleve fel sem vesznek ha megtudják,hogy kisgyerekes vagy.

szörnyű képmutató és embertelen hozzáállás ez,miközben meg az folyik mindenhonnan,hogy családok éve,meg vállaljon mindenki gyereket...csak azt felejtik el hozzátenni,hogy csak akkor vállalj,ha felső középosztály béli vagy.

2020. nov. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

7-es! Nem ilyen helyzetben vállalt gyereket, csak így alakult az élete.


8-as! Én írtam, hogy mindenhol azt tapasztalom, hogy munkaerő hiány van, de tényleg így lehet, ahogy írtad. Ezzel a felső középosztály béli gondolatoddal nem értek egyet, a többiben igazad van

2020. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A 8as válaszoló, át látja és reális.


Van munkátok? Semmi sem derogál. Ha kell elmegyek takarítani.

2020. nov. 7. 08:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!