Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mélypontról ezerszer kell...

Mélypontról ezerszer kell kimászni? Mit tanácsolsz, mi segíthet megint talpra állni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most senkinek sem könnyű. Idén harmadik alkalommal vesztettem el a munkám.


Úgy érzem teszek egy lépést és gödörbe lépek. Hihetetlen ami idén történik velem. Ennyi mélypontom még nem volt egy év alatt.


Biztos hogy karmikus is és tudom, hogy tanulnom kell. Tudom hogy mit. Nem tudom, hogy van még lelki erőm ezt kiírni. Minden nagyon bizonytalan most.

És azt hiszem először életemben igazán félek...


Szorongok. Hogy lesz? Mi a megoldás?


Egyedül nevelem a kisfiam. Senkim sincs. Szüleim nem élnek, az apja elmenekült Torontóba és a gyerek tartás sok a Canadai fizetésének. Persze nem tudom feljelenteni, mert a család jogi ügyvéd, azt mondta, hogy nem behajtható rajta, a per költség pedig sok milliós tétel.


Elfogadtam.


Megint nincs munkám. És jön a Karácsony.


Sem lelkileg, sem anyagilag nem tudok kire támaszkodni.


Nagyon rossz érzés.


Szomorú vagyok és csalódott.


Nyilván én voltam idealista, mikor minden lépésnél arra számítottam, hogy a sarkon befordulva majd könnyebb lesz. De nem! Ez a harc lesz az életem, az állandó küzdés az életben maradásért, hogy a gyerekemnek jobb legyen.


Csak egy hétig lenne könnyebb... nem igaz hogy nincs könyörületesség...


Mielőtt instant világ megváltó pozitív gondolatokat küldenétek, még egy kérdés:


Van akinek megfordult a fejében, hogy végez magával, s hogy elég volt???



2020. nov. 6. 22:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%
És? Mért nem mész el? Nem igaz, hogy Budapesten nem lehet munkát találni! Olvasod a hirdetéseket, jelentkezel? Még nem írtad meg, hány éves a fiad.
2020. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Még nem viszi el magát iskolába. Tehát ez megint egy nehezítő körülmény. 8-tól 16:00-ig tudok dolgozni és valahol az iskola közelében kellene hiszen nincs idő arra hogy másfél órákat utazgassak. Szerinted nem próbáltam meg? Szerinted jó kedvemben írok ide? Telve vannak az állások. Bárhova jelentkeztem épp nem kell ember. Milyen érdekes.
2020. nov. 7. 10:20
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Én is munkanélkuli vagyok.

Terhesség előtt veszítettem el a munkám.

Itt a gyakorikon csak szidást kapok h milyen vagyok, szerintuk inkább meg kellett volna ölnöm a gyerekem.

Én sem voltam még sohasem ilyen helyzetben.

Nekem van férjem és ö nagyon akarta, megoszt mindent velem, de bánt igy is h nincs munkám, de ez nem elég itt pluszba mindenki belémszur mint egy utolsóba .

Ha egyedűl lennék mint te kulföldön probálkoznék. Igaz én már voltam jó pár évet kint, de ami biztos: ott van munkaközvetítő ezért én majdnem sose voltam kint munkanélkul.

Ahova jelentkeztem-közvetítő, csak az adataimat adtam le , másnap már dolgoztam.

A kismamákat, gyerekeseket meg pláné nagyon segítik.

Legtöbben csak 3napot dolgoznak az anyukák mert igy kapnak plusz támogatást és lehetnek a gyerekukkel is.


Én csak most látom itt mekkora hazugság volt az h segitik a gyereles családokat stb blabla.

Azt nem segítik akit kell, minket is csak akkor fognak ha vhogy terhesen kapok munkát , az pedig majdcsak lehetetlen.


Ilyen sakk-matt értelmetlen zagyvaság ez a segítség az államtól csak amolyan szépítés.

Inkább segítenének a munkavállalásban a kisgyerekeseknek és a kismamáknak. De erre már nincs agyuk

2020. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ja én már nem veszem magamra azt a kérdést hogy “miért szültél gyereket?”


Ugye én sem kérdezem meg hogy őt miért szülte meg az anyja. Mert bennem van némi empátia... hagyjuk inkább.

2020. nov. 7. 15:43
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Jó nagy paraszt vagy egyébként kérdező, nem csak felelőtlen. Lehet a mentalitásod is hozzájárul, hogy ilyen régóta nincs munkád?
2020. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!