Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem lemaradtam egy...

Úgy érzem lemaradtam egy nagyon fontos dologról az életemben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és már 4 éve hogy kiköltöztünk a szüleimmel Németországba. Ami azt jelenti ,hogy az egész középsuliról lemaradtam.A szívatások az első pár hétben(elfelejetettem ,hogy hogy hívják azt a beavatásszerűséget amit a 9.esekkel csinálnak), gólyabál, szalagavató stbstb. Ezek nekem mind kimaradtak , és sose lesznek bepótolva.


Ugyanis idekint még csak ehhez hasonló dolgok sincsenek. A sulik nem rendeznek versenyeket, pedig általánosban rengetegre jártam ,irodalom, nyelvtan, töri és élveztem ,szerettem versenyezni őszintén.Itt nincsenek ünnepek, vagy előadások, a suli nem szervez közösségépítő programokat ,mint pl sportversenyek vagy bármi hasonló. Elkezdtem olvasni a Szent Johanna Gimit és emiatt mostanában egyre többet rágódom ezen, hogy akár nekem is lehetettek volna ilyenek ezek az évek. Eseménydús , nem csak monoton suliba járkálás.


Most kezdtem a gimnáziumot ami 3 év múlva megadja a német érettségit ,és haza tervezek menni egyetemre. Arra gondoltam , hogy mivel csak a 9. osztályt fejeztem be magántanulóként (ami amúgy siralmas volt, borzasztóan demotivált voltam), ezért jövőre elkezdem a 10.et magántanulóként és 21.évesen amikor hazaköltözök megcsinálom a magyar érettségit is. Ez valamennyire motivál.


Beszélgettem erről egy haverommal és azzal próbált vigasztalni ,hogy a legtöbben meg azt nem élik meg amit én. A külföldre költözés és külföldi suliba járás izgalmát , stb. Ebben nincsen semmi izgalmas. De tényleg semmi újat nem nyújt ez a suli. Lehet magával van a sulival van gond ,és máshol sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a közösségre ,nem tudom...

A szüleim se teszik könnyebbé a dolgot, borzasztó velük a kapcsolatom ,és nem érzem azt ,hogy támogatnának vagy segítséget nyújtanának bármiben is,ezért ezzel egyedül kell megbirkóznom.


Ha vége ennek a corona cuccosnak , akkor el szeretnék kezdeni röplabdázni, meg elvileg bébiszitterkedni is fogok ha minden igaz, ezek remélhetőleg majd lekötnek....


Esetleg van valaki aki ilyen helyzetben van/volt? Nagyon szívesen meghallgatnám a tapasztalatokat. De mindenkinek a véleményére/tippjeire kíváncsi vagyok.


Köszönöm ha elolvastad.



2020. nov. 7. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


A Szent Johanna Gimi NAGYON NEM A VALÓSÁG!!! Én is olvastam, általánosban nagyon fel voltam pörögve, h "de király lesz a gimi", de NEM!


Egyedül a tanáraim voltak jók (többnyire), a osztály okés, emellett pedig egy lány piszkált annyira, h 10.ben el akartam menni. Suli buli nem nagyon volt, a golya szivatas bena, a golyabal nyug volt. A szalagavatora mar el sem mentem.



Hidd el nem maradt ki semmi, csak nyug az eletedbol, orulj neki!


En most koltoztem ki kulfoldre, egyetem miatt, en meg pont az ellentetjet erzem, h mennyivel jobb lett volna, ha kikoltoznek a szuleim velem es itt jarok suliba. De ha igy lett volna, sanszos h ugy ereznem mint te.


Csak azert tunik szebbnek mert nem elted at.


Ha Magyarorszagon akarsz tanulni/elni, akkor csinald meg a magyar erettsegit is. De ha nem, akkor felesleges. Nekem van SAT (kb. Amcsi erettsegi) is, meg magyar is, de mivel mar az SAT eredmenyemmel is bekerultem volna a jelenlegi egyetememre, csak azert csinaltam meg a magyart mert kotelezo volt. Egyebkent felesleges.


Esetleg a szuleiddel beszelj, h sulit akarsz valtani. Vagy csak szimplan valts te magad. Kerdezz utana. 18 vagy, felnott jogilag.


Kitartast, ha esetleg akarsz beszelni vagy kerdesed van, irj privatot, hidd el tudok eleg sztorit meselni h orulni fogsz h nem egy magyar gimibe kerultel. (Pedig top50-en belul volt).


18/L


Kitartast

2020. nov. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

O bakker , sajnalom hogy neked ilyen volt a gimi :(((. Igen ,abban biztos voltam hogy a könyvben egy picit tulromantizalják a dolgot...


De ha neked nem nyűg akkor nagyon szivesen meghallgatnam a sztorijaidat.


Igen, magyarban szeretnek tovabbtanulni, hianyzik is az ország, meg mar egy ideje eldontottem hogy ott szeretnek tovabbtanulni. Utana meg ki tudja, valszeg vissza kulfoldre , de nem biztos hogy Németországba.


Es ott jobban erzed magad amugy? Még a sajat anyanyelvunkon is nehez lehet az egyetem ,nemhogy kulfoldiul D:.

2020. nov. 8. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de sztem ne gyere haza egyetemre, főleg, ha nem is biztos, hogy itthon maradsz utána. Akárhova is mész majd később dolgozni, sztem sokkal jobban fog kinézni az önéletrajzodban egy német diploma, mint egy magyar. Elhiszem, hogy honvágyad van és nehéz, de egy elég nagy lehetőséget kaptál az élettől azzal, hogy külföldön tanulhatsz.
2020. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-úgy érzem igazad van.. leginkább a honvágy miatt terveztem hazamenni,azon kívül hogy végre otthon lehetnék(amit valszeg rövid időn belül meg is unnék) , nem igazán lenne más pozitívuma annak ,hogy hazamegyek. Köszönöm szépen a válaszodat, ezzel elindítottál egy gondolatmenetet ,amivel még nem játszadoztam :)
2020. nov. 8. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 3-as hozzászólóval .

A honvágy miatt ne dobd el ezt a sokak számára hatalmas lehetőséget.

2020. nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miert nem ott érettsegizel? Miert nem ott keresed a köreid, az élményeket, stb?
2020. nov. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6.itt érettségizem Németországban, de abban az esetben ,ha nem fogadták volna el az érettségit magyarban (ahol továbbtanulni terveztem) akartam megcsinálni a magyart is. Igyekszem itt is beilleszkedni meg minden ,de alapból nehezen megy a barátkozás/ismerkedés , nemhogy még egy olyan nyelven ami nem is az anyanyelvem. De azért igyekszem. Ezért akarok elkezdeni röplabdázni is ,hátha picit több önbizalmam lesz tőle és lefoglal.
2020. nov. 12. 17:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!